Jump to content

Dudzio

Members
 • Content Count

  283
 • Joined

Community Reputation

15 Good

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wyszedł jak wyszedł 😞 WYdaje mi się, że może zieleń powinna być bardziej zgniła (i lekko ciemniejsza). Na temat kolorów tunezyjskiego tygrysa naczytałem (i naoglądałem) się już tyle i w tylu wersjach, że uznałem że skoro i tak zawsze wzbudzają one kontrowersję, to nie będę czołgu czyścił i malował od nowa.
 2. Każdy modelarz musi mieć swojego Tygrysa 😉 Mój pierwszy jest w północnoafrykańskim dwubarwnym kamuflarzu. Model z pudła, ale detal jest naprawdę fajny (niemal wszystkie sprzączki na narzędzia mają ruchome zawiasy). Dodatek jest tylko jeden - kabelki do reflektorów.
 3. Efekty fajne, tylko chodzi mi o podpowiedzi krok po kroku jak coś takiego uzyskać - dlatego spytałem o poradnik (np. na Youtube) 😉
 4. Szukałem dużo po Internecie, ale z mizernym skutkiem😞 Czy macie gdzieś w zakładkach zapisany jakiś fajny poradnik malowania gąsienic do pojazdów z Deutsches Afrikakorps? Szukam jakiejś inspiracji do tunezyjskiego Tygrysa.
 5. A w czym robicie te kąpiele w krecie? W misce zwykłej? Może być blaszana? 😛
 6. Zdania są zdaje się podzielone. Sam próbowałem już trzy razy na błyszczącym na różnych modelach i mi nie wychodziło :/ Znalazłem potem w Internecie troche opini, że lepiej ją robić na lakierze satynowym.
 7. Pytanko dosyć elementarne, no ale 😉 Czy na lakierze błyszczącym mogę wykonać jeszcze jakieś zabiegi weatheringowe oprócz washa, który już zrobiłem (albo obić, które w sumie można zrobić na dowolnym lakierze? ale te chyba najlepiej będzie zrobić już na sam koniec)? Bo zastanawiam się, czy muszę już psikać satyną (pod biedronkę i zacieki). Obiekty prac: czołg oraz samolot.
 8. Dudzio

  Muzealny Karaś?

  Nie zapominajcie proszę podczas swoich ocen o tym, że w sytuacji kiedy większa część kraju stała w ruinie, panował powojenny głód i brakowało maszyn do odtworzenia produkcji opieka nad przestarzałym sprzętem wojennym (który trudno wtedy było rozpatrywać jako szczególnie cenny - kto dzisiaj, w podobnych okolicznościach rozczulałby się nad jakimś np MiG-29 albo Su-20?) aby przeznaczyć go na ekspozycję muzealną z przczyn oczywistych miała dosyć niski priorytet. Dla mnie to dosyć zrozumiałe.
 9. I cyk błyskawiczna odpowiedź Border Model Konkurencja, to nam wyjdzie tylko na dobre 😉
 10. Jak robiłeś te białe "rysy" ?
 11. Ja nie lotnik, to pozwól, że spytam: kalki to się jakoś nacina, żeby dało się zrobić wash w linie podziału blach? Czym to robiłeś? 😛
 12. A czy znacie może jakąś nowszą wersję dodatku Photobucket Hotlink Fix do Chrome? Ta standardowa przestała już działać - zdjęcia dalej pokazują się ze znakiem wodnym. Chciałem podpatrzeć dokładnie brudzenie, bo planuję brudzenie swojego tygrysa w podobnym stylu.
 13. Dudzio

  Muzealny Karaś?

  Z ciekawości, bo może ktoś jest obyty w środowisku odkrywców - czy nic się w temacie nie zmieniło i dalej nie ma żadnych nowych nowych odnalezionych pozostalości po Karasiach?
 14. Gdzie kupujecie ostrza do swoich nożyków/skalpeli? Potrzebuję na dziś, więc sklepy wysyłkowe odpadają. Apteki to to mają? Leroy Merlin? Mam żółty skalpel Olfy, szukam dodatkowych nożyków w Warszawie. W katalogu Jadar Hobby nie mogę znaleźć, a do Martoli mam za daleko rowerem 😛
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.