Jump to content

Dudzio

Members
 • Content Count

  241
 • Joined

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy znany jest przypadek przekazania przez USA najnowocześniejszej ewolucji czołgu Sherman (M4A3E8 - tzw. Easy Eight) sowietom w ramach programu Len Lease?
 2. Sklejał ktoś z szanownych forumowiczów? Recenzje w sieci są bardzo entuzjastyczne (mimo wysokiej ceny).
 3. W grudniu ma zostać także wydana tańsza wersja, z wnętrzem tylko "wieży". Producent na Fb nie potrafił mi napisać kiedy model trafi do sklepów w Europie. Szkoda, bo byłby to fajny prezent świąteczny 😉
 4. Jeżeli spasowanie będzie dobre to może się to okazać hit sprzedażowy - cena ok. 170 dolców, a komplet blach imponujący. Tylko toczonych lufek szkoda. EDIT: A nie, chyba są w zestawie metalowe lufy 😉
 5. Pomóżcie bardziej doświadczeni koledzy. W jakiej proporcji rozcieńczacie XF-35 Semi Gloss tamki?
 6. Na dojazd do muzeum w Lešany pod Pragą polecam podróż motoriczką Českich dráhów Urocza, niezelektryfikowana trasa prowadząca wzdłuż koryta Wełtawy, a potem jej mniejszego dopływu, do starego kamieniołomu (zdaje się ciągle czynnego). Wspaniałe widoki i do tego dojazd dosyć szybki (w granicach godzinki). Ale uprzedzam, że niemieckich wozów jest tam tyle co kot napłakał. Pamiętam właściwie tylko Leoparada 1 oraz Panzer IV, ale ten sądząc po tym jak słabo był wyeksponowany mógł być tylko makietą, a nie oryginałęm.
 7. Jaki kolor (np. ze stajni Tamiya) polecacie do zrobienia obić na czołgu w kolorze panzergrey (XF-63 German Gray) ? Lepiej na jasno, czy na ciemno?
 8. Dudzio

  43m Toldi

  Bardzo mi się podoba. Modulacja według mnie w punkt! Napisz tylko jaki to producent, jaka skala, czy używałeś dodatków itd
 9. Jakim klejem będziesz doklejał pomalowane już (i jak rozumiem także polakierowane?) blaszki do pomalowanego modelu?
 10. Hej, będziesz jeszcze kontynuował wątek? Chciałem podejrzeć jak się zabierzesz za weathering - aby trochę pościągać przy brudzeniu mojego Pzkfw IV C w panzergrey.
 11. Bomba 😮 Sprzedasz patent na klejenie relingów? 😉
 12. Ponawiam prośbę o zdjęcia w wyższej rozdzielczości Model jest ich wart!
 13. Sam się przymierzam do IJN Hiryu, więc żałuję, że nie robiłeś warsztatu. Efekt imponujący (chociaż może lekko przesadzony, z tym wyeksploatowaniem?)! Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia w wyższej rozdzielczości? Dobry hosting jest np. na imgur.
 14. Dudzio

  Gra modelarska

  Podobno na najtrudniejszym poziomie trzeba będzie składać modele od ZTS Plastyk😉
 15. Podoba mi się, że linie podziału nie są przesadzone - co jest niestety częste u modelarzy robiących ten samolot. Widać to nawet na zdjęciach z epoki. Oglądałem oryginał w muzeum w Pradze i powierzchnia wydaje się niemal całkowicie gładka, a co dopiero w skali 1:48
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.