Jump to content

Dudzio

Members
 • Content Count

  319
 • Joined

Community Reputation

27 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takie zestawy to jest czysty sci-fi, czy zdarzyło się komuś na wojnie wyjechać takim potworkiem na plac bitwy?
 2. Podczas przewiercania bulajów w okręcie połamały mi się ostatnio mini wiertełka. Czy we względnie niskiej cenie (powiedzmy do 40-50 zł) dostanę coś lepszego w średniach 0,3 - 1,2mm, niż to samo co mi się połamało (koszt ok 20zł) ? Foto zapożyczone z allegro poniżej.
 3. Chyba sami jeszcze nie wiedzą dokąd, bo nie bardzo chcą się przyznać. Pewnie zaczną czegoś szukać, kiedy pojawi się na horyzoncie popandemiczne widmo otwarcia gospodarki.
 4. W zeszłym roku Trumpeter wydał swojego Bismarcka w 1:350 - zestaw 05358. W komplecie zestaw pięciu blaszek i łańcuchy kotwiczne. Czy ktoś miał z nim bliższy kontakt i może go porównać z klasycznym Revellem?
 5. Dzięki! Fakt, te "kołowroty" (nie wiem, czy na okręcie były nimi w rzeczywistości, czy to coś innego) powychodziły mi dosyć pokracznie, nauczka na przyszłość. Na powierzchni jednak nie ma jednak efektu piastu - to wrażenie wynika prawdopodobnie z faktu, że na zdjęciach jest duuuże ziarno Kiepski ze mnie fotograf i mimo sztucznego doświetlenia "studia" nie są one dość wyraźne.
 6. Moje pierwsze odwiedziny w "Galerii" okrętowej Model bardzo popularny, na co niewątpliwie wpływ ma bardzo niska cena. Jego składalnośc niestety jest słaba, mocno się przy nim namęczyłem i dostał dużo szpachli. Przekonał mnie ostatecznie do tego, że nie warto oszczędzać na modelach. Potraktowałem go jako materiał szkoleniowy przed "poważniejszymi" okrętami czekającymi w szafie, stąd dosyć mocny weathering. Przy kolejnym modelu postaram się być bardziej zachowawczy. Nie ma też co ściemniać, nie ustrzegłem się kilku merytorycznych błędów, opierając się instrukcji (np. łańcuch na rufie). Zorient
 7. Model jest już skończony, jeśli uda mi się na chwilę uciec od obowiązków świątecznych w sobotę i będzie ładne światło, to zrobię zdjęcia do galerii. Brakuje mi jeszcze tylko na nim wisienki - Ar 196 Malowanie jeszcze jako tako mi poszło, ale kalkomanie kompletnie nie chcą nim "siąść". Trzeci dzień zmiękczam je mcro-solem (przed aplikacją oczywiście był lakier błysk i micro-set), ale te grubaśle wypukłe linie podziału niweczą wszystko Czy mogę jeszcze coś z tymi kalkami zrobić, aby poprawić ich wygląd? Bo jeżeli mają tak wyglądać, to chyba je oderwę i Arado pójdzie na katapultę b
 8. No bandyci z tego IBG, pospoliti bandyci. Powinniśmy dalej kleić "idealne merytorycznie" messerschimtty i tygrysy od chińczyków... Faktycznie, ręce opadają, ale na wieczne malkontenctwo i krytykanctwo polskich modelarzy. Nie dziwcie się potem, że kolejne rodzinne firmy modelarskie będa klepać tematy pod zagranicznego klienta.
 9. Mnie też niespecjalnie ten okręt z YT się spodobał. Skomentowalem to nawet te dwa tygodnie temu, ale widocznie miałem jakieś problemy z Internetem (albo forum miało ) i się mój wpis nie zapisał. Mój okręt jest już właściwie skończony, dzisiaj robiłem olinowanie. Weathering zrobiłem inspirując się modelami Hyun Soo Kima. Zostało mi już tylko polakierować go na koniec i pomalować jakoś ładnie Arado 196. Jeśli będzie któregoś dnia ładna, słoneczna pogoda to powinno się udać do Świąt zrobić zdjęcia i wrzucić tutaj do galerii.
 10. Pozwalam sobie poszukać pomocy tutaj, ponieważ w wątku dedykowanym pytaniom niestety nikt mi nie odpowiedział ;( Jakim lakierem wykańczasie swoje okręty? Mat czy półmat?
 11. Wow, wyszedł ekstra! Czym maskowałeś ten kamuflaż ?
 12. Co ciekawe pierwszy raz pokazano zlożoną wersję dwuwieżowej i piękny boxart:
 13. Inboxów jest już całkiem dużo. Od samego producenta: https://www.facebook.com/ibgmodels/posts/3818104101644539 - ramki https://www.facebook.com/ibgmodels/posts/3840222459432703 - dodatki z wersji limitowanej ... i nie tylko od nich, np: https://raffmodel.blogspot.com/2021/03/7tp-polski-czog-jednowiezowy-polish.html
 14. Ciekawe zdjęcie do zagłębiania się w temat weatheringu okrętów: Kitty Hawk (CV 63) w suchym doku nr 6 Puget Sound Naval Shipyard & Intermediate Maintenance Facility, 8 marca 2021 r. Trafił tam w celu wyczyszczenia części podwodnej przed pocięciem na żyletki.
 15. Jaki lakier polecacie na koniec zabawy z okrętem (Kriegsmarine, ale pewnie nie ma to znaczenia) - semi gloss, czy matt ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.