Jump to content

Dudzio

Members
 • Content Count

  227
 • Joined

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podoba mi się, że linie podziału nie są przesadzone - co jest niestety częste u modelarzy robiących ten samolot. Widać to nawet na zdjęciach z epoki. Oglądałem oryginał w muzeum w Pradze i powierzchnia wydaje się niemal całkowicie gładka, a co dopiero w skali 1:48
 2. Hm, gdyby się udało to premiera przed dniem chłopaka Może warto zasugerować coś swoim lepszym połówkom. Znacie sugerowaną cenę?
 3. Trudno, żeby wszystkie eksponaty trzymać w hangarach - przecież hangar to także koszty utrzymania, remontów itd... Pod dachem trzyma się to co najcenniejsze, a reszta - no niestety, budżety instytutcji kultury nie są z gumy, ten sektor jest chyba niedoinwestowany w każdym kraju. Co nie znaczy, że eksponatów nie należy pokazywać zainteresowanym, nawet za cenę tego, że trzeba je będzie po 10 latach pod chmurką odmalować. Kontynuując myśl kolegi wyżej załączam trzy zdjęcia z praskiego muzeum lotnictwa na lotnisku Kbely. Jak widać zagranico trawa nie zawsze jest bardziej zielona.
 4. Chciałem założyć taki temat, ale widzę, że już ktoś w 2009 r. wpadł na ten pomysł Może coś się od tamtej pory zmieniło? Jakie nowe/stare fora modelarskie u naszych kolegów po fachu z zagranicy polecilibyście? Czy znacie jakiekolwiek francuskojęzyczne?
 5. Czy robiąc modulację (jako punkt odniesienia chcę wziąć tę grafikę: Klik!) lepiej zaczynać od odcieni ciemniejszych czy jaśniejszych?
 6. Ależ poruszenie 😉 Dzięki Fixer za propozycje, jednakowoż już zdążyłem sobie poradzić! Temat do zamknięcia (chyba, że ktoś chciałby przygarnąć moje słoiczki 23 ml XF-54 oraz XF-62). PS. Szczęśliwie jestem osobą bez niepełnosprawności ruchowej. Co nie znaczy, że uzasadnia to obraźliwe komentarze w Internecie.
 7. Ludzie piszą mądre rzeczy w Internecie, a ty masz problem ze zrozumieniem treści wątku. F**k logic.
 8. Dzięki Panowie za te porady komunikacyjne, ale gdyby nie było to dla nie problemem to już bym tę farbę na Mokotowie kupił. Martola mi kompletnie nie po drodze (swoją drogą Jadar od Martoli dzieli jednak prawie dwa razy więcej niż te 10/20 minut...). A o sklepie w Blue City nigdy nie słyszałem, ciekawa sprawa. Szkoda, że kompletnie nie moja część miasta.
 9. Cześć! Ogłoszenie może trochę nietypowe 😉 Potrzebuję farby Tamiya XF-84 Dark Iron. Niestety w Jadarze ciągle nie mają farb Tamki, a nie chce mi się po nią jechać aż do Martoli, więc może jakiś inny warszawski modelarz chciałby mi odsprzedać ten kolor lub wymienić się? Może to być mały słoiczek (10ml), na dobrą sprawę może być też używany. Ze swojej strony oferuję pełne (jeszcze nieużywane) słoiczki 23 ml z kolorami XF-54 Dark Sea Grey oraz XF-62 Olive Drab. Gdyby osoba postronna była nimi zainteresowana to mogę je odsprzedać za 7 zł za sztukę. Na wymianie/kupnie/sprzedaży zależy mi w okolicach centrum Warszawy.
 10. A czy Sturmtiger też jest na sprzedaż, czy trafił na zdjęcie przypadkowo ? 😉
 11. Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, tylko narzędzi modelarskich: jaki macie sposób na otwieranie cyjanoakrylowego kleju Bond ? Odcinacie końcówkę, robicie w niej nakłuie czy jeszcze coś innego? Mnie już szlag trafia z zasychaniem (nawet przy założonej nakrętce). Czego używacie do aplikowania go? Zbieracie go wykałaczką?
 12. Część z Was zapewne jeszcze nie słyszała o najnowszym odkryciu zespołu Mateusza "Tank Huntera" Delinga. W tamtym tygodniu udało mu się zlokalizować oraz odkopać w rzeczce Miłakówka na Warmii niemal cały dach z Jagdpanthery (da się nawet zauważyć typ kamuflażu - Hinterhalt) oraz wannę (ze wszystkimi kołami oraz fragmentami charakterystycznego zimmeritu w kratkę) od Stuga III. Znaleziska są w całkiem niezłym stanie. Koła StuGa kręcą się jak po wyjeździe z fabryki 😉 Zastanawia mnie, czy możliwe byłoby (zarówno pod względem technicznym jak i formalno-administracyjnym) narzucenie na to podwozie leżakującego już od dawna w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie nadwozia z armatą, a następnie dosztukowanie brakujących elementów i odbudowa wozu Zainteresowanych odsyłam po więcej informacji do materiału video z wydobycia oraz fanpage odkrywcy: https://pl-pl.facebook.com/THETANKHUNTER/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.