Jump to content

Dudzio

Members
 • Content Count

  289
 • Joined

Everything posted by Dudzio

 1. Cześć, czy ktoś widział schemat malowania brytyjskich lotniskowców eskortowych w konwojach arktycznych? Strasznie mnie zainteresował ten kamuflarz:
 2. A IBG chwaliło się w ogóle jakimkolwiek nowym "dużym" projektem poza 1:72? Przez "duży projekt" mam na myśli coś innego niż dziesiąta wersja Łosia, albo piąta TKSa.
 3. Ja także mam problem z wyświetlaniem najnowszego nieczytanego postu. Ta opcja całkiem zniknęła z "nieprzeczytanej zawartości".
 4. Może ma ktoś BV 222 w magazynku i nie ma perspektyw na złożenie? Chętnie odkupię.
 5. Z jakiego modelu najlepiej będzie w skali 1:35 zrobić polski Renault FT z okresu bitwy warszawskiej? Zostaje tylko RPM, czy może jest jakaś wariacja od MENGa, bez nitowanej wieży?
 6. Czy z moim kompresorem jest coś nie tak, skoro (chyba) nie mam w nim możliwości "pozostawienia" ciśnienia w zbiorniku? Tzn. za każdym razem, kiedy odkręcam wężyk to to ciśnienie jednak ucieka (a właściwie jego ostatki, ponieważ mam zwyczaj "wypsikiwania" aerografu do końca, ostatki powietrza przeznaczająć na czyszczenie cleanluxem). Przyznam, że wilgoć w zbiorniczku też widzialem może z raz, na początku mojej modelarskiej kariery, teraz suchutko.
 7. Wyszedł jak wyszedł 😞 WYdaje mi się, że może zieleń powinna być bardziej zgniła (i lekko ciemniejsza). Na temat kolorów tunezyjskiego tygrysa naczytałem (i naoglądałem) się już tyle i w tylu wersjach, że uznałem że skoro i tak zawsze wzbudzają one kontrowersję, to nie będę czołgu czyścił i malował od nowa.
 8. Każdy modelarz musi mieć swojego Tygrysa 😉 Mój pierwszy jest w północnoafrykańskim dwubarwnym kamuflarzu. Model z pudła, ale detal jest naprawdę fajny (niemal wszystkie sprzączki na narzędzia mają ruchome zawiasy). Dodatek jest tylko jeden - kabelki do reflektorów.
 9. Efekty fajne, tylko chodzi mi o podpowiedzi krok po kroku jak coś takiego uzyskać - dlatego spytałem o poradnik (np. na Youtube) 😉
 10. Szukałem dużo po Internecie, ale z mizernym skutkiem😞 Czy macie gdzieś w zakładkach zapisany jakiś fajny poradnik malowania gąsienic do pojazdów z Deutsches Afrikakorps? Szukam jakiejś inspiracji do tunezyjskiego Tygrysa.
 11. A w czym robicie te kąpiele w krecie? W misce zwykłej? Może być blaszana? 😛
 12. Zdania są zdaje się podzielone. Sam próbowałem już trzy razy na błyszczącym na różnych modelach i mi nie wychodziło :/ Znalazłem potem w Internecie troche opini, że lepiej ją robić na lakierze satynowym.
 13. Pytanko dosyć elementarne, no ale 😉 Czy na lakierze błyszczącym mogę wykonać jeszcze jakieś zabiegi weatheringowe oprócz washa, który już zrobiłem (albo obić, które w sumie można zrobić na dowolnym lakierze? ale te chyba najlepiej będzie zrobić już na sam koniec)? Bo zastanawiam się, czy muszę już psikać satyną (pod biedronkę i zacieki). Obiekty prac: czołg oraz samolot.
 14. Dudzio

  Muzealny Karaś?

  Nie zapominajcie proszę podczas swoich ocen o tym, że w sytuacji kiedy większa część kraju stała w ruinie, panował powojenny głód i brakowało maszyn do odtworzenia produkcji opieka nad przestarzałym sprzętem wojennym (który trudno wtedy było rozpatrywać jako szczególnie cenny - kto dzisiaj, w podobnych okolicznościach rozczulałby się nad jakimś np MiG-29 albo Su-20?) aby przeznaczyć go na ekspozycję muzealną z przczyn oczywistych miała dosyć niski priorytet. Dla mnie to dosyć zrozumiałe.
 15. I cyk błyskawiczna odpowiedź Border Model Konkurencja, to nam wyjdzie tylko na dobre 😉
 16. Jak robiłeś te białe "rysy" ?
 17. Ja nie lotnik, to pozwól, że spytam: kalki to się jakoś nacina, żeby dało się zrobić wash w linie podziału blach? Czym to robiłeś? 😛
 18. A czy znacie może jakąś nowszą wersję dodatku Photobucket Hotlink Fix do Chrome? Ta standardowa przestała już działać - zdjęcia dalej pokazują się ze znakiem wodnym. Chciałem podpatrzeć dokładnie brudzenie, bo planuję brudzenie swojego tygrysa w podobnym stylu.
 19. Dudzio

  Muzealny Karaś?

  Z ciekawości, bo może ktoś jest obyty w środowisku odkrywców - czy nic się w temacie nie zmieniło i dalej nie ma żadnych nowych nowych odnalezionych pozostalości po Karasiach?
 20. Gdzie kupujecie ostrza do swoich nożyków/skalpeli? Potrzebuję na dziś, więc sklepy wysyłkowe odpadają. Apteki to to mają? Leroy Merlin? Mam żółty skalpel Olfy, szukam dodatkowych nożyków w Warszawie. W katalogu Jadar Hobby nie mogę znaleźć, a do Martoli mam za daleko rowerem 😛
 21. Miałem na myśli to, że nie są używane w żadnym schemacie malowania z instrukcji do tygrysów RFM.
 22. Dzięki za konkretne odpowiedzi Przy okazji - czy RFM dołącza do swojego modelu kalkomanie nieopisane w instrukcji (zdj. z http://www.panzer-modell.de/😞 Czy wiadomo coś o czołgach o nazwach "UWIN" oraz "NORBEN"? Gdzie walczyły, w jakich oddziałach?
 23. Jakie kolory z palety Tamiya najlepiej odpowiadają kolorkom afrykańskich Tygrysów? Chodzi mi o wersję kamuflarzu piaskowo-jasnozielonego (podobnież najabrdziej prawilnego) a la Tygrys z Bovington 😉
 24. Jaka jest funkcja tych wywieszonych szmat na przedniej płycie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.