Skocz do zawartości

Knight Rider [Pontiac Trans Am] Aoshima 1:24


MrBloody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! na forum jestem od niedawna, i nie udzielałem się zbytnio na forum, ale jest okazja by podzielić modelem jaki aktualnie składam. Testuję też nowe farbki Vallejo Model Color, no i jest mi troche przykro bo deska wygląda strasznie, próbowałem to jakoś naprawić ale było coraz gorzej <co widać na zdjęciach>, no jest mi trochę smutno ale co poradzić. Brakuje drugiego boku drzwi ale to z tego wzgledu że nie jest jeszcze pomalowany. W modelarstwo bawię się niecały rok. Maluję także pędzelkami więc proszę o wyrozumiałość jeżeli coś nie wygląda najlepiej, staram się by to wyglądało dobrze, najbardziej zadowolony jestem z tego boczku drzwi i foteli, wyglądają jak dla mnie najlepiej.



YbW2B1C.jpg
HmqWiFb.jpg.bd5b9bf2020da681db012612761b5770.jpg
 
 
   
 
Edytowane przez MrBloody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Zanim posypie się lawina hejtu na Vallejo, to jena rzecz. Te farby pod pędzel są świetne, więc coś zrobiłeś nie tak, że czarna wyszła Ci jak wyszła. Kup sobie miękki pędzel z naturalnego włosia w kilku rozmiarach i nimi maluj - nie będzie widać smug. Druga sprawa to rozcieńczenie - dodawaj krople płynu do mycia naczyń, co pozwoli przełamać napicie powierzchniowe na nieodtłuszczonym plastiku lub często dotykanym elemencie. 

Vallejo to dobre farby do wnętrz. Jak chcesz malować karoserie to na początek spray ( samochodowe albo modelarskie ) - z pędzla nie polecam.

Działaj, pokazuj postępy - powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Messer napisał:

Witaj,
Zanim posypie się lawina hejtu na Vallejo, to jena rzecz. Te farby pod pędzel są świetne, więc coś zrobiłeś nie tak, że czarna wyszła Ci jak wyszła. Kup sobie miękki pędzel z naturalnego włosia w kilku rozmiarach i nimi maluj - nie będzie widać smug. Druga sprawa to rozcieńczenie - dodawaj krople płynu do mycia naczyń, co pozwoli przełamać napicie powierzchniowe na nieodtłuszczonym plastiku lub często dotykanym elemencie. 

Vallejo to dobre farby do wnętrz. Jak chcesz malować karoserie to na początek spray ( samochodowe albo modelarskie ) - z pędzla nie polecam.

Działaj, pokazuj postępy - powodzenia :)

Kupiłem właśnie jeden większy pędzel, i nie jest tak źle jak wcześniej <na fotkach juz jest pomalowane tym nowym pędzlem> spróbuję z tym płynem do mycia naczyń, rozcieńczałem jedną kroplą wody na 4 krople farby, widziałem też ze inni nie musieli rozienczac bo bylo ok. A co do wnętrz, sam model maluję sprayem więc luz. A tak to części pędzlem, a no i to że tak wyszła to wynika z tego ze na poczatku jak mialem stycznosc z tymi farbami to waliłem troche dużo farby i potem przy ściąganiu zostawały jakieś szczątki farby, i dlatego tak to wygląda, bo jak spojrzysz na fotele to nie ma takiej ciapy, bo nie było ton farby. I za to lubię te farbki bo dobrze wygladają nawet po dwóch warstwach.

Edytowane przez MrBloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

troche się tu ,,zakurzyło'' ale cos tam robiłem z nim, dziś prace wyglądają następująco:
Pomalowałem całe wnętrze, można powiedzieć ze kokpit jest już gotowy do przyklejenia
Jest też złożone całe podwozie i są pomalowane kołpaki ale wyglądają tragicznie ? probowałem to naprawić ale wolę zostawić tak jak już jest, je malowałem z początków sklejania tego modelu, i wygląda jak wygląda.. A no i jest rejestracja którą lekko przypadkiem potargałem ale napis KNIGHT jest cały więc chociaż tyle.
Wnętrze (deska rozdzielcza) wyszła najgorzej co zresztą widać.. Jestem troche zdenerwowany bo chciałem zrobić to jak najlepiej, ale miejmy nadzieję że przy kolejnym modelu to się nie powtórzy.

 

IMG_20191228_120302.thumb.jpg.d36ccef73c581b4ef1484161ae10d7db.jpg

IMG_20191228_120331.thumb.jpg.f721a34a0c2972a98192b111d054b5fb.jpg

IMG_20191228_120420.thumb.jpg.240664f496afb21eded361d2dd643059.jpg

 

 

 

Edytowane przez MrBloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie widać by kołpaki wyszły tragicznie - możesz napisać co z nimi nie tak? To co się rzuca w oczy, to nie zaszpachlowane fotele z tyłu. Przy malowaniu wnętrza pędzlem można też używać taśmy klejącej. Są metody, by farba nie podciekała pod taśmę np suchy pędzel przy krawędzi z taśmą. 
Ćwicz sobie malowanie małych detali na częściach które pozostały - w końcu dojdziesz do oczekiwanej wprawy :) 

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Messer napisał:

Na zdjęciach nie widać by kołpaki wyszły tragicznie - możesz napisać co z nimi nie tak? To co się rzuca w oczy, to nie zaszpachlowane fotele z tyłu. Przy malowaniu wnętrza pędzlem można też używać taśmy klejącej. Są metody, by farba nie podciekała pod taśmę np suchy pędzel przy krawędzi z taśmą. 
Ćwicz sobie malowanie małych detali na częściach które pozostały - w końcu dojdziesz do oczekiwanej wprawy :) 

Pozdrawiam
Messer

Są  ślady po pędzlu, ale to tak jak pisalem, 1 raz malowałem tymi farbkami jakąkolwiek część, i wybrałem kołpaki. A co do tych foteli to mozesz wyjaśnić, chodzi o te szpary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valejo pod pędzel do dla mnie jedne z najlepszych farb - i chyba nie tylko ja podzielam to zdanie - podoba mi się że przykładasz się do roboty, moim zdaniem wnętrze wygląda bardzo dobrze jak na pędzel, no cóż aerogrfem można uzyskać trochę efektów cieniowania foteli i bocznych części tapicerki. Jeśli podoba ci się samochodówka to na pewno warto pomyśleś o aerogrfie - co prawda karoserię można pomalować lakierem w aerozolu ale to zawsze ryzyko 'przelania' lakieru. Generalnie ja mam taką teorię jeśli chodzi o modelarstwo moto - zawsze zaczynam od karoserii - jeśli coś może nie wyjść to właśnie ten element a reszta jest dość pracochłonna i po co ją robić skoro przeciętny modelarz samochodowy wywala model do kosza jak mu nie wyjdzie kasta (albo zostawia na złom) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 z Aero póki co muszę zrezygnować (młodsze rodzeństwo i te sprawy) Ale jak kiedyś będę miał swoje lokum, jakiś czas to napewno się w to zaopatrzę. I sam jestem tego zdania że Vallejo jest dobre, niektóre części mi nie wychodzą, ale niektóre też wychodzą i wyglądają naprawde dobrze jak na pędzel co zresztą sam napisałeś. Muszę troche więcej wiary w siebie i myślę że za jakiś czas znikną te ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MrBloody napisał:

 ... Muszę troche więcej wiary w siebie i myślę że za jakiś czas znikną te ślady.

trzymam kciuki - samochodówka to bardzo fajna dziedzina modelarstwa i bardzo szeroka - wbrew pozorom nie ustępuje pod względem możliwości i urozmaicenia lotnictwu ani pancerce - trzymam kciuki 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBloody napisał:

A co do tych foteli to mozesz wyjaśnić, chodzi o te szpary?

Tak, chodzi o te szpary - nie powinno ich być. Tyły klasycznych foteli są gładkie, także jak masz wklejane elementy w tyły takich foteli, to trzeba to szpachlować na gładko.

Jeżeli chodzi o Vallejo - ja nimi maluje również z aero - każda moja grafika na modelu była malowana właśnie Vallejo. To dobre farby, tylko trzeba nauczyć się nimi malować :) 

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam Tamiyowskiej - najbardziej ją lubię - współpracuje z CA jako utwardzaczem - mogę polecić - tak o ile jestem zwolennikiem wielu produktów Gunze to akurat ich szpachle mi nie pasują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza, najlepsza i najszybsza - klej cyjanoakrylowy ( super glue, kropelka itp ) + pył ze szlifowania plastikowych części. Smarujesz szczeliny CA, sypiesz na to pył ze szlifowania części, dajesz temu 2-3 min i można szlifować. Jak po szlifowaniu widzisz dalej ubytek to powtarzasz i tak do skutku. Spoina jest twarda, nie zapada się i możesz zaszpachlować i obrobić pod malowanie wszystkie części jednego dnia. 

Btw - przeglądałeś dział porad modelarskich? 

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 16:21, Messer napisał:

Najprostsza, najlepsza i najszybsza - klej cyjanoakrylowy ( super glue, kropelka itp ) + pył ze szlifowania plastikowych części. Smarujesz szczeliny CA, sypiesz na to pył ze szlifowania części, dajesz temu 2-3 min i można szlifować. Jak po szlifowaniu widzisz dalej ubytek to powtarzasz i tak do skutku. Spoina jest twarda, nie zapada się i możesz zaszpachlować i obrobić pod malowanie wszystkie części jednego dnia. 

Btw - przeglądałeś dział porad modelarskich? 

Pozdrawiam
Messer

jest to bardzo dobra metoda zwłaszcza iż w obecnych czasach możemy przebierać w setkach produktów chemicznych dla modelarstwa ale czasem jest problem z pyłem ze szlifowania w odpowiedniej ilości dlatego stosuje się sodę oczywiście jest też specjalny aktywator to CA z firmy Delux - Rocket  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tombie01 - dokładnie tak :)

MrBloody - te światła to na stałe masz wklejone? Lusterka też? Pytam bo jeżeli tak to utrudniłeś sobie późniejsze prace przy karoserii. Przy polerowaniu kasty szansa, że urwiesz lusterko albo światło będzie duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany, malowałem 29 grudnia i jest taki problem że jak przejade palcem po modelu to widac takie slady jasniejsze po palcu.  Cała puszka sprayu też poszła więc może to też ma swoje konsekwencje? model był odtluszczany ale dawno. Kupilem jeszcze drugą puszkę, może jak pomaluję jeszcze jedną puszką to będzie dobrze? < i tak bylem zmuszony kupić bo w jednym miejscu skórka pomaranczy a w drugim dotknąłem palcem.. I Maska nie jest dobrze pomalowana>   Zdjęcia podeślę jutro, wracajac do sladow.  Moge je usunac za pomoca zwyklego papieru, wystarczy ze przetrę, ale za kazdym dotknieciem to przecierac to też mi się za bardzo nie chcę, widać tylko ślady pod pewnym kątem ale myślę że pod normalnym światłem to będzie widać

Edytowane przez MrBloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że farba jeszcze nie wyschła dobrze i zostawiłeś palucha. Poczekaj jeszcze z tydzień, potem ewentualnie działaj drobnym papierem na mokro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.