Skocz do zawartości

T-34/85 jako Rudy 102


piotreks_1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chcę się kłócić,ani dyskutować teraz na tematy,które również dla mnie są bolesne. To jest forum modelarsko-historyczne,ale teraz mówimy o modelu i jak najsolidniejszym przygotowaniu do jego budowy.

Nie jestem pewien jakie kolorystycznie chłopaki nosili ciuchy,bo film był czarno-biały.

Najprawdopodobniej mieli kombinezony powojenne, które pewnie były w innym kolorze,ale nie jestem tego pewien. Bazuję na publikacjach, bo tak mnie uczono i jako historyk/pasjonat tak właśnie prowadzę badania.

Finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem pewien jakie kolorystycznie chłopaki nosili ciuchy,bo film był czarno-biały.

dlatego tak jak zauwazyles mozna je przemalowac

 

mam tez cos takiego dragon 3010

 

3010.JPG

 

ale patrzac na bron to chyba nie ten okres choc mundury blizsze do naszych. wywiniety kolnierzyk a pagony do przerobienia

poza tym czy pamietacie ze w filmie tez uzywali kalasznikow'ow, tylko nie takich jak ci wojacyOnyks_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kałasznikowy były efektem cięć w budżecie filmu i braku "zdobycznych Mp/Stg44", które miały one zastępować. Zauwazcie też jakość wykonania "niemieckich czołgów" które pojawiają sie w pierwszych odcinkach, a tych, które widzimy pod koniec serialu (przerobione ISy-2 grające Tygrysy,Pantery itp...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę wiem, że to zupełnie nie na temat ale kiedy "wydoroślałem" z tego skądinąd sympatycznego serialu doszedłem do wniosku, że załoga Rudego to tacy wojenni maruderzy co może być niewielkim przyczynkiem do kolorystyki tudzież kroju umundurowania...

kornik_69

Zauwazcie też jakość wykonania "niemieckich czołgów" które pojawiają sie w pierwszych odcinkach, a tych, które widzimy pod koniec serialu (przerobione ISy-2 grające Tygrysy,Pantery itp...).

I prawie zawsze Rudy trafiał swoje pociski tuż przed niemiecki czołg... względnie jakimś cudem zapalał pokrywy ich silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie też jakość wykonania "niemieckich czołgów" które pojawiają sie w pierwszych odcinkach, a tych, które widzimy pod koniec serialu (przerobione ISy-2 grające Tygrysy,Pantery itp...).

te czolgi to jeszcze ujda, powiedzmy ze zdobyczne niemieckie z przemalownymi numerami taktycznymi, ale

kalasznikow'y w wiekszosci bez kolby to juz lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli maruderami, którzy traktowali rozkazy tak jak chcieli, robili co im sie podoba, więcej czasu zajmowało im łażenie w samopas niż walka w czołgu. Bardzo trafnie opisano serial na tej stronie Wikipedii:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czterej_pancerni_i_pies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli maruderami, którzy traktowali rozkazy tak jak chcieli, robili co im sie podoba, więcej czasu zajmowało im łażenie w samopas niż walka w czołgu.

 

no tak , ale Panowie z drugiej strony to byl serial fabularny dla szerokiej publiki (zreszta kultowy), a nie dokument z zycia zalogi

czy sztywnym sierż. Janem Kosem chciałby byc kazdy dzieciak na podworku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest racja, ale nie należy tego traktowac, jako serial wojenny,a przygodowy.

 

czy sztywnym sierż. Jankiem Kosem chciałby byc kazdy dzieciak na podworku???

 

Postać Janka jako taka ewoluuje. Od dzieciaka z psem w futrzanej czapie po zatwardziałego i hardego podoficera Ludowego Wojska Polskiego. Pod koniec serialu stale sie panoszy i pokazuje "kto tu rządzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać Janka jako taka ewoluuje. Od dzieciaka z psem w futrzanej czapie po zatwardziałego i hardego podoficera Ludowego Wojska Polskiego. Pod koniec serialu stale sie panoszy i pokazuje "kto tu rządzi".

 

koniec koncow zostaje podporucznikiem, ale niewazne

jak myslisz ten modern tank crew od dragona nie za nowoczesny?

ciezka bedzie kalasze przerobic na ppsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepesze można kupić z żywicy. Widziałem bardzo ładne na allegro. Wystarczyłyby dwie dla Gustlika i Tomusia. Janek może nie mieć. Grigorij podobnie. Jankowi można dac snajperkę jakbyś miał.

 

http://www.allegro.pl/item334118028_pepeszka_035112.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek od Czarnołusowa dostał Mausera Model C96 podobnie jak Mp-40 niesłusznie nazywanego Schmeisserem (gdyż Hugo Schmeisser nie brał udziału w projektowaniu,ani modyfikacji żadnej z tych broni).

 

Snajperka Janka to ile się nie mylę Mauser 98K z lunetką optyczną Carl Zeiss.

 

Trzeba by było porównać karabin z filmu z wyborowymi wersjami 98K z tej strony:

 

http://mauser98k.internetdsl.pl/gwybor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp-40 niesłusznie nazywanego Schmeisserem (gdyż Hugo Schmeisser nie brał udziału w projektowaniu,ani modyfikacji żadnej z tych broni).

 

kornik_69- nie wypisuj takich głupot bo spadłem z krzesła przez Ciebie!!! Schmeisser zaprojektował do niego magazynek!!! A to, że tak nazywali ten pistolet maszynowy to nie jego wina była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz,że to były głupoty to twoja sprawa. Ja tylko chciałem nadmienić,że nazywanie obu tych broni Schmeisserami jest niesłuszne. Nie rozumiem co miał na celu twój post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schmeisser nie brał udziału w projektowaniu,ani modyfikacji żadnej z tych broni

 

Otóż mój post kolego miał Ci uświadomić, że jesteś w błędzie, ponieważ Schmeisser miał styczność z projektowaniem tej broni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.