Skocz do zawartości

T-34/85 jako Rudy 102


piotreks_1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow

Mam kilka pytanek

zakupilem takie cudenko od Dragona 1/35 nr kat.6319:

 

 

AMPS-T-34-85Pr.jpg

 

i chcialbym z tego zrobic naszego Rudzielca

 

oswiecie mnie drodzy Koledzy, czy moj wybor byl trafny

 

druga sprawa - mam zamiar zrobic z tego mala dioramke z zaloga Rudego 102. Jaki zestaw najbardziej jest odpowiedni- bo same zalogi sowieckie i niemieckie

ja sobie obmyslilem zeby kupic zaloge sowiecka i przerobic. jak by ktos mial jakies materialy dotyczace umundurowania polskich pancerniakow z t-34/85, kolory farb do ich pomalowania, cechy charkterystyczne ubioru itp. to chetnie sie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A masz skorzana kurtke dla Grigorija? I szabelke? I harmoszke dla Tomcia, rzecz jasna. Bez tego, diorama bedzie niepelna.

 

no no , a masz pomysl co z ta zaloga - z czego ja przerobic, jakiego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tej kwestii Ci nie pomoge, gdyz w pancercie nie siedze wcale. Nawet nie wiem, co jest dostepne na rynku. Jedrek swojego czasu wrzucal sporo in-boxow figurek, jesli dobrze kojarze, byly tam tez zestawy radzieckich czolgistow. Popatrz sobie w dziale pancernych in-boxow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zajmował sie wnikliową analizą ostatniego,wystawionego na tym forum Rudego. Może pomógłby koledze, bo widać,że ma dobre podejście do tematu. Najpierw pyta,a potem robi

Będę bacznie obserwował prace

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Ja mysle, ze umundurowanie polskich czolgistow po '39 bylo bardzo podobne, o ile nie takie samo, jak sowieckich. Moze ewentualnie sie troche kolorami roznilo.

 

tez mam taka nadzieje, dlatego potrzebuje wskazowek doswiadczonych kolegow pancerniakow co o tym mysla

ps dobrze ze owczarki niemieckie sie wiele nie roznia zaleznie od strony konfliktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezony czołgowe napewno nasi pancerniacy mieli sowieckie

 

wlasnie znalazelem cosik takiego ale cos mnie ten niebieski kombinezon nie przekonuje, szkoda ze film byl czarnobialy

 

635009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej już książce "Wojsko Polskie - Barwa i Broń 1939-1945" przedstawiony jest kombinezon czołgowy w kolorze granatowym i czarny hełmofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej już książce "Wojsko Polskie - Barwa i Broń 1939-1945" przedstawiony jest kombinezon czołgowy w kolorze granatowym i czarny hełmofon.

 

A możesz mi podać rok wydania owej książki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1984 (mój rocznik). Nie doszukuj się przekłamań, gdyż trochę trudno by mi było uwierzyć,żeby w PRL-u przekłamywano kolory czołgowych kombinezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1984 (mój rocznik). Nie doszukuj się przekłamań, gdyż trochę trudno by mi było uwierzyć,żeby w PRL-u przekłamywano kolory czołgowych kombinezonów

 

No tak- matulka Rasija zawsze była dobrym duchem polaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak- matulka Rasija zawsze była dobrym duchem polaków...

 

Słuchaj ja też za Sowietami i Rosjanami w ogóle nie przepadam, żeby nie powiedzieć dosadniej, ale kolory kombinezonów nie mają nic wspólnego z polityką. Człowieku...

Z jednej strony Katyń i Bierność w czasie Powstania Warszawskiego, a z drugiej kolorystyka sprzętu. Trochę opamiętania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej nadaje się zestaw 1 lub 3 z w/w.

 

tez myslalem o jedynce, najwiekszy wybor no i Marusie mozna dorzucic

ale z tymi mundurami to cos trzeba bedzie zrobic bo maja proste i krotkie kolnierzyki jak ubranka aktora Jet Li

no i pagony do remontu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak- matulka Rasija zawsze była dobrym duchem polaków...

 

Słuchaj ja też za Sowietami i Rosjanami w ogóle nie przepadam, żeby nie powiedzieć dosadniej, ale kolory kombinezonów nie mają nic wspólnego z polityką. Człowieku...

Z jednej strony Katyń i Bierność w czasie Powstania Warszawskiego, a z drugiej kolorystyka sprzętu. Trochę opamiętania.

 

Chyba trochę nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, ale to nie jest wątek do kłótni więc spokój... Browar na złagodzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.