Skocz do zawartości

Pz. Kpfw IV Ausf. A - 1/35 Dragon


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się :)

Model gotowy. Trochę problemów przy budowie było ale wynikały bardziej z braku doświadczenia przy budowie czołgów i kiepskawej instrukcji Dragona (ostrzegaliście :D ) Nie będę punktował samego siebie i wskazywał co poszło nie tak ale wprawne oko szybko wychwyci. Najważniejsze, że następny czołg będzie lepszy od tego. Jedyne o co proszę to o łagodny wymiar kary bo to mój dziewiczy czołg :)Na plus zestawu przemawia przede wszystkim genialne spasowanie i super detal.

A teraz bez zbędnego gadania... Zdjęcia :)

4adRXMt.jpg

rEU3koP.jpg

GQno8YZ.jpg

h1JdLMB.jpg

AhDSSIL.jpg

F9JL9Cy.jpg

HUaWfpl.jpg

cpXW0Ja.jpg

j3IqJ37.jpg

LxWBWom.jpg

DMFzhaE.jpg

u8qXbQx.jpg

qyNOgbz.jpg

P6q8WCQ.jpg

YU3gY8s.jpg

iLslAWZ.jpg

Jnpzpoo.jpg

0DBmRvK.jpg

P.S. 

Wieża jest nałożona na "luźno", antena jest ruchoma (na niektórych zdjęciach nawet wyciągnięta)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zipster napisał:

czym brudzone podwozie? 

Oj... Trochę tego było... nakupiłem laicko różności i próbowałem jak się zachowują na modelu. :) Teksturę uzyskał nakładając Yhick Mud od Vallejo. Jak było trzeba to rozcieńczałem sobie miksturę z wodą, żeby "napaciać" trochę rzadszego blota. Jak to przeschło to zapuszczałem całość washami od AK - Dark Mud i Dust Effect. Na koła nakladalem najpierw rozcieńczony specyfik od Vallejo z dodatkiem pigmentu Farm Dark Earth od Mig a później dołożyłem gdzieniegdzie pigmentu Eurpean Earth od AK.  Jak już byłem w miarę zadowolony to zamieszkałem Dust Effect z małą ilością ciemnego pigmentu i popryskałem wszystko, żeby uzyskać efekt zachlapań. Podejrzewam, że są prostsze metody a sam Thick Mud można łatwo odtworzyć dorzucając trocin, pigmentu i odrobiny ziemi z ogródka do roztworu wikolu z wodą (przynajmniej to mi zostało z produktu Vallejo jak dorzuciłem go do wody).

 

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, tez nakupilem do brudzenia tych specyfikow od Vallejo (splash european/russian/light mud i odpowiedni tez thick mud'ow). Fajnie zobaczyc efekt po ich zaaplikowaniu. 

Tak czy siak gratki pierwszego czolgu i startuj z nastepnym niemce :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie polatam trochę nad Koreą :) Nie zmienia to faktu, że mam zamiar w tym roku skleić przynajmniej Pz III (muszę dorwać wersję E bo to ostatnia, która brała udział w kampanii wrześniowej i pierwsza z docelowym systemem zawieszenia) i na pewno w obroty pójdzie Sdkfz 222 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zipster napisał:

Fajnie zobaczyc efekt po ich zaaplikowaniu.

Efekt efektem ale ile zabawy, frajdy i satysfakcji daje sam proces brudzenia :) Myślami wracasz wtedy do wczesnego dzieciństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny czołg wyszedł i to nie tylko dla tego, że pierwszy. Małe ale (bo to stały punkt programu :) ) do tego, że grube błoto osiadło na błotnikach a poniżej spód wanny z przodu i z tyłu wyraźnie czystsze. Dobry start, to i z poziomem musisz przy następnym co najmniej dorównać ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.