Jump to content

eLCe

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Personal Information

 • Location
  Jaworzno

Recent Profile Visitors

22 profile views
 1. Udało mi się trochę pobawić z olejami i chyba skończyłem podwieszany sprzęt. Po samym washu powierzchnia była mega nudna. Mam nadzieję że nie przesadziłem:) Jeszcze na koniec zabezpieczenie lakierem (pytanie czy satyna będzie ok?) Niestety zdjęcia przy sztucznym świetle są dużo bardziej świecące niż wygląda to na żywo. Wczoraj przyszedł do mnie nowy mosiężny pitot/maszt, także następne czym się zajmę to wywiercenie otworu w kikucie plastikowego masztu i sklejenie nowego.
 2. W tak zwanym międzyczasie... Zasobnik po washu Od razu pytanie czy coś można było zrobić lepiej/inaczej?
 3. Kolejna rzecz dopisana do listy zakupów:) Wiedziałem, że to drogie hobby ale nie sądziłem, że w miesiąc wydam 150% minimalnej pensji w Polsce :] Dobrze, że moja luba nie widziała rachunków bo pewnie byłaby mowa o naszej awanturze w teleekspresie 😛
 4. eLCe

  Zakupy... Cz.4

  To w takim razie ja pochwalę się mikołajkową "wersją bieda"
 5. Trzymam kciuki za udany powrót. Będę obserwował Twoje zmagania z modelem, który bardzo mocno kojarzy z latami '90 i moją podstawówką, kiedy to na każdą możliwą okazję typu mikołaj/ urodziny/ gwiazdka dostawałem modele z Plastyka. Bardzo dobrze pamiętam model właśnie RWD-8. Wyszedł oczywiście koszmarnie i w "niewidzialnym" malowaniu ale cóż... czasy były inne a ja dopiero zaczynałem Kibicuję Ci, tym bardziej, że sam zaliczyłem ostatnio powrót po nastoletniej przerwie od plastiku i miło jest widzieć, że nie jestem jedyny
 6. Jeszcze tylko pytanie... Czym te XMy rozcieńczać? MLT jak wszystko inne?
 7. Zamówione. Dziękuję za pomoc... Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej bo bym poczekał z tymi kalkami a teraz dupa zbita...nic nie przemaluję😞
 8. O tym mowa? https://www.mojehobby.pl/catalog/Xtreme-Metal.html
 9. Tamiya akrylowa rozcieńczana leveling thinnerem. Bardzo mi się ten efekt nie podoba aczkolwiek zastanawiałem się czy są inne/lepsze metalizery nie rujnujące budżetu.
 10. Kolejna porcja dziennego raportu z prac. Mam nadzieję, że ktoś to ogląda i że nie przesadzam z częstotliwością Udalo się nałożyć kalki i pociągnąć zasobnik błyszczącym lakierem przygotowując go do terapii washem i później odrobiną olejów (poćwiczę modulację kolorów a jak nie wyjdzie to zmyję) S-24 również dostały finalną warstwę. Tutaj pytanie... Eduard daje trzy opcje malowania - khaki, szary i metaliczny... Czy waszym zdaniem ten szary może zostać (jak wyschnie to dojdzie lakier i kalki plus washe) czy powinien być jaśniejszy? Na koniec mały bonus... Mikołaj przyszedł do mnie w tym roku wcześniej także pochwalę się czym będę Was męczył zapewne od stycznia przyszłego roku:) Pozdrawiam
 11. Pytanie do autora... Robiłeś jakiś preshading/marmurkową warstwę czy te wszystkie przebarwienia są efektem pracy z farbami olejnymi?
 12. Wygląda super. Nie mogę się doczekać aż zobaczę efekt końcowy.
 13. Kolejna z obiecanych poprawek... Osłony na głównym podwoziu. Teraz są czyste i takie zostaną. I ze specjalną dedykacją dla @Jarekk S-24... Nie jestem zadowolony z łączenia więc poszła szpachla (a w zasadzie surfacer 1200 prosto ze słoika bo chciałem spróbować jak zadziała). Jutro dalsza obróbka i pewnie pierwsze kalki (zasobnik schnie drugą dobę po bezbarwnym dla pewności )
 14. Z UB-16 to super wygląda Su-25. Wróć... w tym wypadku to UB-32 Jak uda mi się dorwać jakiś ludzki zestaw w kwocie do około 200 PLN w 1:48 to chętnie popełnię ten model.
 15. Przekonałeś mnie Jutro biorę się za S-24.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.