Jump to content

eLCe

Members
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

eLCe last won the day on January 29 2020

eLCe had the most liked content!

Community Reputation

93 Excellent

Personal Information

 • Location
  Jaworzno

Recent Profile Visitors

395 profile views
 1. Dzień dobry. Mam dwa pytania dotyczące radzieckiej broni pancernej z okresu II WŚ 1) jakie czołgi brały udział w ataku na Polskę we wrześniu 39. Z tego co wiem to były tam na pewno jakieś BT-7 i być może T-28... 2) jaki fajny model T-34/85 możecie polecić ? Tutaj nie mam preferencji co do konkretnej wersji/fabryki pod warunkiem, że to nie będzie SF. Cena do 250 PLN. Lubię podłubać przy dużej liczbie części Z góry dziękuję za Waszą pomoc i życzę wszystkim dużo zdrowia. Pozdrawiam Łukasz
 2. Witam, Drugi model pojazdu pancernego za mną Tym razem padło na coś z kołami. Malowanie z okresu kampanii wrześniowej. Chciałem go tylko lekko ubrudzić/zakurzyć a nie paplać całego w błocie jak to miało miejsce z Pz IV. Sam model miał parę miejsc, które powodowały zawrót głowy (chociażby łączenie dolnej i górnej części kadłuba wymagało szpachli i dopracowania a także łączenie tylnej "doklejki" z resztą kadłuba zostawiało 2 mm uskok (część była odrobinę mniejsza). Nie jest to Opus Magnum i pewnie popracuję jeszcze trochę nad nim jak mnie dopadnie jakaś inspiracja (albo ktoś z Was w
 3. Pięknie Idealnie trafia w mój gust "styranych" pojazdów Długa droga przede mną, żeby się zbliżyć w Twoje obszary umiejętności waloryzacji modelu. Naprawdę świetna robota!!!
 4. Jeszcze raz Ci dziękuję mój 231 jest skończony i czekam na trochę więcej czasu, żeby popstrykać porządnie zdjęcia. Teraz pracuję nad 222 z tego samego okresu i od razu nasuwa mi się pytanie... jak malowane było wnętrze 222 w okresie kampanii wrześniowej? W szczególności mam wątpliwości i rozbieżne informacje odnośnie koloru podłogi. Była biała czy brązowa (rotbraun)? Swoją drogą zdjęcie tej wesołej gromadki panzerów I będzie dla mnie inspiracją do budowy mojej jedynki w trójbarwnym kamo (leży i czeka w kolejce)
 5. Meser... Jak zwykle przechodzisz samego siebie i wyczerpujesz temat Jestem Ci bardzo wdzieczny:) P.S. liczyłem po cichutku, że zadając pytanie znajdziesz odrobinę czasu na odpowiedź Z innej beczki - czy wydech w 231 też łykał tyle korozji od odchodzącej przez wysoką temperaturę farbę jak pz IV czy jedyne co go dotykało to błoto, pył i reszta szerokopojętego brudu? Pozdrawiam Łukasz
 6. Witam po dłuższej przerwie :) Zabieram się powoli za model Sd.Kfz 231 6 rad i pojawiło się pytanie/wątpliwości co do malowania z okresu kampanii wrześniowej. Czy te transportery miały brązowe łaty z dunkelbraun na szarym malowaniu czy występowały w jednokolorowym malowaniu?
 7. MiG dostał kalki teraz ładnie się układają po aplikacji płynu. Jutro wash
 8. Ja mam jedno pytanie... czy aero jest dokładnie wyczyszczony? Miałem podobne kwiatki z moją ultrą jak zapomniałem ją przemyć po malowaniu i za dwa dni wziąłem się ponownie za pracę.
 9. W zasadzie MiG jest przygotowany do położenia lakieru i kalek
 10. Piszesz o lotkach na skrzydłach i stateczniku czy o lewa-prawa bo zgłupiałem. Te w skrzydłach są jeszcze bez kleju.
 11. Zabrałem się za panneling Jak to ładnie wyschnie to będę dalej męczył górę i później przejdę na spód samolotu. Chciałbym, żeby finalnie wyszło coś w tym stylu. ( o ile umiejętności pozwolą ) Poza tym wziąłem się za fotel pilota w F-86. Tutaj jest oryginalny fotel Hasegawy a tutaj Eduardowy żywiczny Jak wyschnie to dostanie resztę elementów (tak to nie koniec:D ) i później pobawię się trochę farbami olejnymi.
 12. Jakiego lakieru używasz ? Mi wyszła chropowata powierzenia jak psiknąłem zbyt delikatnie za mało rozcieńczonym lakierem z za dużej odległości.
 13. Ośmielę się stwierdzić, że praktycznie każdy dał ciała z takim czy innym brudzeniem
 14. Super Sabre'a oglądałem. Fajna maszyna w fajnym wykonaniu Sam się przymierzam do niej tylko muszę dorwać jakie fajny zestaw w 1:48. Działaj kolego Z kwestii technicznych to jakich metalizerów używasz i jak przygotowujesz powierzchnię ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.