Skocz do zawartości

PZL 37B Łoś 1/72 IBG


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, położyłem kolor na górną część samolotu i proszę o poradę - czy uważacie, że teraz jest ok, czy jeszcze powinienem bardziej przykryć preshading ? położyłem jakieś 6 cienkich, rozcieńczonych warstw i sam już nie wiem. Jaka jest Wasza opinia ?

 

los-khaki-1.jpg

los-khaki-2.jpg

los-khaki-3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci chyba nikt jednoznacznie nie powie. Tym bardziej na podstawie zdjęć. Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć i czy jesteś zadowolony. Na dodatek, preshading to przecież nie wszystko. Możesz podkreślić światła nieco rozjaśnioną farbą a gdzie indziej ciemniejszą. Możesz użyć nieco innego odcienia tu czy tam. Dojdzie przecież lakier, wash, być może jakieś filtry... Lepiej mieć efekt wyjściowy nieco bardziej wyraźny, bo następne etapy go i tak osłabią.

P.S. Ale tą widoczną linię łączenia połówek kadłuba za stanowiskiem strzelca to bym usunął. No i jest nieco gęsiej skórki na powierzchni. Jeśli widać gołym okiem a nie tylko w kamerze to bym przepolerował.

Edytowane przez HKK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HKK napisał:

P.S. Ale tą widoczną linię łączenia połówek kadłuba za stanowiskiem strzelca to bym usunął. No i jest nieco gęsiej skórki na powierzchni. Jeśli widać gołym okiem a nie tylko w kamerze to bym przepolerował.

Którą ? Bo według instrukcji ta linia ma być (wręcz się na samym końcu zatarła, to chciałem "dorzeźbić").

 

Dzięki za uwagi, rozjaśnienia na pewno porobię, ale spróbuję zróżnicować trochę panele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Usul napisał:

Którą ? Bo według instrukcji ta linia ma być (wręcz się na samym końcu zatarła, to chciałem "dorzeźbić").

Jeśli to technologiczny podział blach, to odwołuję. Aż tak bardzo w konstrukcję Łosia nie wnikałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobra, po paru błędach (spieprzyłem oszklenie i klapy luków bombowych, sklejone tak, że już nie dało się poprawić plus trochę mniejszych błędów) model poszedł w odstawkę. I jakoś ostatnio, po ponad roku odkopałem go i postanowiłem skończyć. Co udało mi się poprawić  to poprawiłem. Zrobiłem w tym modelu trochę błędów, które sądzę, że teraz bym uniknął (co jest w sumie fajnym uczuciem). 

Podsumowując zestaw uważam za świetny, ale na pewno nieprosty. Na tą chwilę wygląda tak i w takiej postaci wędruje do półeczki. Dziękuję wszystkim za wsparcie, uwagi i obserwowanie 🙂

 

galeria-1.jpg

 

galeria-2.jpg

 

galeria-3.jpg

 

galeria-4.jpg

 

galeria-5.jpg

 

 

Edytowane przez Usul
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.