Skocz do zawartości

F-15C LN 86-0172 Lakenheath


thor_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś pomoże mi umiejscowić czas "uszkodzenia" a następnie czas "doprowadzenia do porządku" malowania górnych powierzchni tego konkretnego egzemplarza F-15C?

Jako, że w zasadzie zostało mi powoli kończyć malowanie modelu po wpadnięciu na takie o to zdjęcie:

https://www.airplane-pictures.net/photo/596675/86-0172-usa-air-force-mcdonnell-douglas-f-15c-eagle/

Naszła mnie myśl coby tak własnie pomalować i popsuć "mojego" F-15C od Tamyii.

Może udałoby się wspólnymi siłami coś ustalić. Wg mnie ślady na górnych powierzchniach skrzydeł i ogólnie "sfatygowanie" powierzchni tej maszyny nie są typowymi dla tych samolotów "zmęczeniowymi/eksploatacyjnymi" śladami. 

Na dziś znalazłem zdjęcia w sieci na podstawie których można stwierdzić, że do 2006 roku samolot wyglądał "normalnie" a w 2015 ma już odrapane skrzydła. 2017-2018 już jest "podmalowany" po jakimś remoncie. Zniknęły plamy "gołych blach" ale inne charakterystyczne "brudy" i sfatygowania zostały. 

To zdjęcia z 1994, 2006, 2015, 2017 i 2018:

https://abpic.co.uk/pictures/registration/86-0172

Na tym z 2015 widać na krawędzi natarcia "plamy"

 

Jest szansa coś więcej ustalić?  

Tu jeszcze 2016 rok:

https://www.targeta.co.uk/pages/162_1804w7+.htm

 

Strasznie sfatygowany samolot ?

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, thor_ napisał:

Może udałoby się wspólnymi siłami coś ustalić. Wg mnie ślady na górnych powierzchniach skrzydeł i ogólnie "sfatygowanie" powierzchni tej maszyny nie są typowymi dla tych samolotów "zmęczeniowymi/eksploatacyjnymi" śladami. 

Ale po co Ci wiedza kiedy coś tam zostało uszkodzone albo naprawione? Robisz model który ma wyglądać tak jak na zdjęciu i już. Po co Ci do zrobienia modelu wiedza co było przedtem albo po tym? No chyba że chcesz zrobić model wyglądający dokładnie tak jak oryginał 17 października 2018 roku o 15:23, ale to raczej będzie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zboczenie od pierwszego modelu który skleiłem jakieś 25-30 lat temu - lubię wiedzieć wszystko co się da o typie samolotu (historia, dane techniczne, wykorzystanie/użycie,) i o ile to możliwe wszystko co się da od momentu opuszczenia fabryki do przynajmniej momentu w którym model oddaje oryginał. A mając na uwadze fakt, że Grim Reapers od okolic 2000 roku do 2016 stracili, o ile pamiętam 2 albo 3 F-15 w górach Szkocji, to jestem ciekawy czy ślady na tym samolocie powstały "ot tak sobie" czy może są wynikiem jakiejś "interesującej/ciekawej" sytuacji. Dla mnie model z "historią" jest znacznie ciekawszy niż tylko dobrze sklejony i pomalowany model jakiegoś tam samolotu jakich setki pałętają się po świecie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne ma kłopotu żeby znaleźć wiele zdjęć tej konkretnej maszyny, ale żeby znaleźć jej historię... nie słyszałem o takich przypadkach. Możesz spytać na forum ARC, tam jest sporo pilotów USAF i techników lotniczych, może akurat ktoś będzie miał jakąś wiedzę o tej maszynie, ale nie sądzę żeby była aż tak szczegółowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "namiar" spróbuję tam podpytać. Na teraz i na szybko wygląda na to, że w 2015 ta maszyna nie brała udziału w Red Flag - jakby została w UK. Może była uszkodzona... 

Nic będę szukał dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wymyśliłem ? Napisałem bezpośrednio do "działu łączności ze światem" 48 skrzydła myśliwskiego w Lakenheath ? Zobaczymy czy mnie spławią czy uda mi się coś dowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.