Skocz do zawartości

Ferrari Testarossa Tamiya 1:24


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post to na wstępie wypadałoby się przywitać. Do modelarstwa wracam po długiej, bo kilkunastoletniej przerwie. Kiedyś sklejałem głównie pancerkę – pojazdy i figurki w skali 1:35. Teraz postanowiłem jednak wziąć się za coś zupełnie innego i tym samym rozpocząć zabawę z modelami samochodów cywilnych. Będzie to też moja pierwsza styczność z aerografem, więc zapowiada się odkrywanie zupełnie innego modelarskiego świata. Do modelu podchodzę czysto rozgrzewkowo, w związku z czym planowałem złożyć go z pudła, jednak po prześledzeniu multum dokumentacji, głównie zdjęciowej, nie mogłem powstrzymać się przed wprowadzaniem drobnych modyfikacji.

 Ferrari Testarossa

Ferrari Testarossa

Na zdjęciu blok silnika pomalowany akrylem od Tamiyi XF-16. Wywierciłem otwór w sprzęgle oraz wykonałem blaszkę, która oryginalnie jest tam montowana. Filtr oleju pomalowałem na biało w niebieskie pasy, wzorując się na filtrze firmy UFI, który najczęściej był spotkany w Testarossie. Instrukcja zakładała, że ma być niebieski, jednak tego typu filtry były dość rzadko spotykane.

Ferrari Testarossa

Ferrari Testarossa

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już praktycznie na ukończeniu. Dorobiłem kable zapłonowe oraz kable wchodzące do kolektora dolotowego.

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Przerobiłem nieco górną ramę. Oryginalnie brakowało korka do zbiornika płynu chłodniczego, więc go dorobiłem. Dodałem też przewody takie jakie są w oryginale.

Ferrari_Testarossa_Tamiya_20-k8sv08jp.jp

Gumowy rękaw przy wlocie powietrza nie był prawidłowo. Właściwie brakowało gumowych fałd na całej górnej powierzchni, dlatego dorobiłem je doklejając kawałki izolacji kabla. Dodałem też samodzielnie wykonane opaski zaciskowe.

Ferrari Testarossa scalecars.online

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Zrobiłem ścianę grodziową wraz z chłodnicami. Dodałem imitację izolacji termicznej. Nie przejmowałem się widocznymi fałdami, bo w oryginale też takie występują ?

WFerrari Testarossa scalecars.online

Wziąłem się też za przygotowanie kasty. Przeszlifowałem ją, lekko pogłębiłem linie podziału, jednak te przy uszczelkach przedniej szyby wymagały więcej uwagi. W słupku A wywierciłem otwór do zamocowania lusterka, a w samym lusterku wstawiłem niewielki drucik.

Ferrari Testarossa scalecars.online

Wykończyłem też koła. Dekielki oraz śruby pomalowałem emalią X-11 od Tamiyi, na to poszedł delikatny wash.

Ferrari Testarossa scalecars.online

Lampy pomalowałem z pędzla clearami od Tamki. Na to prysnąłem aerografem srebrną emalią X-11. Do przednich świateł doszedł jeszcze wash w miejscach, w których w oryginale znajdują się uszczelki.

Ferrari Testarossa scalecars.online

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 20:41, jakub476 napisał:

Te lampy zdecydowania odstają od jakości reszty twojej pracy.

Mógłbyś trochę rozjaśnić? Przyznam się, że pierwszy raz robiłem lampy, więc chętnie skorzystam z rad jak podejść do takich elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 22:50, jakub476 napisał:

Molotov by się przydał.

To na pewno. Warto też spróbować z folią BMF. To prosta powierzchnia więc aplikacja bezproblemowa. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, na pewno skorzystam! Tymczasem aktualizacja z warsztatu.

Silnik trafił na swoje miejsce.

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Podwozie skończone więc wziąłem się za wnętrze. Z przeźroczystego arkusza wyciąłem imitację szybki zegarów. Ciężko ją widocznie uchwycić na zdjęciach, ale światło jest zupełnie inaczej odbijane niż jakby była sama kalka i o to w sumie chodziło :)

Ferrari Testarossa scalecars.online 

Oprócz tego kasta pokryła się podkładem Mr Finishing Surfacer 1500.

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejny update.

Wnętrze już praktycznie na ukończeniu. Pomalowałem i wypolerowałem też body.

Po drodze nie obyło się bez problemów. Po dokładniejszy opis warsztatu zapraszam na niedawno założoną stronę o modelarstwie samochodowym https://scalecars.online

Ponadto zapraszam coraz bardziej aktywną grupę na Facebooku https://www.facebook.com/groups/scalecars.online/

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

Ferrari Testarossa scalecars.online

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę to zajęło, ale wreszcie udało się skończyć ten projekt.

O szczegółach zmagań, a w szczególności błędów popełnionych tuż przed samym finiszem możecie przeczytać tutaj: https://scalecars.online/ferrari-testarossa

Więcej zdjęć ukończonego modelu większej rozdzielczości tutaj: https://scalecars.online/galeria/ferrari-testarossa

Ferrari Testarossa Tamiya scalecars.online

Ferrari Testarossa Tamiya scalecars.online

Ferrari Testarossa Tamiya scalecars.online

Ferrari Testarossa Tamiya scalecars.online

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.