Skocz do zawartości

Ził 157 z SA2 do oceny !!!!!!!


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik i przyczepa mi sie bardzo podoba, ale dlaczego rakieta jest tak dziwnie pomalowana i nie ma kalkomanii?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemnośc oglądać ten model dość często na żywo, dlatego powiem tylko . Model jest bardzo miodny, a malowanie to jak dla mnie w chwili obecnej wzór, też bym tak chciał. Co do rakiety, możecie Erniemu wierzyć, on nie zaczyna projektu bez konkretnej fotografii. Mamy też znajmego który się bawił tym sprzętem i potwierdzam słowa o nieopisywaniu rakiet bojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem... No model faktycznie budzi podziw, a raczej włożona w niego praca....

 

Mam jednak pytanie.... Mógłbyś napisać, z jakiego kraju arabskiego (domyślam się...) pochodzi te malowanie i ewentualnie dodatkowo wstawić zdjęcie oryginału dla ułatwienia....

 

Powiem, o co mi chodzi... Zdarzają się rakiety bez napisów, ale akurat są one bez napisów z zupełnie innego powodu, niż że cyt...” rakiety bojowe sa pozbawione napisów”.

 

Kraje arabskie (niektóre i to w różnych konfliktach...) malowały rakiety nie dbając o zachowanie napisów eksploatacyjnych, nie jest to jednak przyjęty standard w wojskach OP-LOT K.

 

Nie zmienia to faktu, że to super replika.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z napisami były tylko rakiety np. szkolne? Trochę mnie ten brak napisów dziwi, bo przecież każda rakieta wychodząca w fabryki jakieś oznakowanie musiała mieć. Bardziej przemawia do mnie wersja Grzegorza że były one zamalowane niż taże ich tam w ogóle nie było. Rakiet Sa-2 w oryginale i na zdjęciach trochę się naoglądałem i przyznam, że wszytkie oprócz tych co stały jako pomniki miały jednak jakieś napisy.

 

A kamuflaż jak widać nie wyklucza istnienia napisów:

s75captsinai33or.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni...

 

Nie chciałbym żebyś mnie zrozumiał nie właściwie....

 

Nie wyrażam swojej opinii o modelu, który jest naprawdę bardzo dokładnie wykonany, tylko zwracam uwagę na niefortunnie użyte przez ciebie sformułowanie , w którym napisałeś ze rakiety bojowe są bez napisów.

 

Myślałem ze dysponujesz bardziej szczegółowym zdjęciem. Obecnie jest ich naprawdę bardzo wiele w sieci, wykonanych między innymi przez żołnierzy w Iraku.

 

Na podstawie tego zdjęcia, które wstawiłeś w żaden sposób nie można stwierdzić ze na nim nie ma napisów. Pomimo naniesienia kamuflażu zaryzykowałbym twierdzenie, że napisy powinny przenikać spod warstwy farby.

 

Wcześniej napisałem, że zdążają się rakiety bez napisów np. w krajach arabskich. Nie tylko w nich, bo również w muzeach europejskich.

Ale jest to tylko w wyniku pomalowania rakiety w naprędce wymyślony kamuflaż lub celem uzyskania jednolitej powłoki malarskiej na placu muzealnym...

 

Erni. Wszystkie rakiety mające oryginalną powłokę maja nanoszone napisy eksploatacyjne.

 

Chodzi mi o stwierdzenie a nie o model.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.