Jump to content

AC-47 Spooky 1:144


michal78
 Share

Recommended Posts

Mój szósty model w skali 1/144. Ma sporo niedociągnięć ale i tak jestem z niego bardziej zadowolony niż z poprzednich (rozszerzyłem nieco wachlarz technik, chociaż nie wszystko wyszło) Z washa na skrzydłach nawet jestem zadowolony, niestety na kadłubie już nie udało mi się tego powtórzyć gdyż po malowaniu i pierwszym lakierowaniu linie podziału stały się tutaj zbyt słabe by mógł się osadzić. Postanowiłem w tym miejscu zamiast tego dać więcej cieniowania i  to wyszło słabo, zwłaszcza w górnej części kadłuba na fragmentach w kolorze piaskowym (efekt może bardziej pasowałby do wraka niż samolotu w służbie czynnej)., ale ta technikę w przeciwieństwie do washa zastosowałem pierwszy raz w życiu. Jest więc wash na skrzydłach i ogonie oraz cieniowanie na kadłubie. Poza tym jest to pierwszy model na którym zastosowałem obicia (gąbeczka), fajnie się to robi ale chyba trochę przegiąłem z ilością na skrzydłach, silnikach i przy włazie :) Wskazówki mile widziane za krytykę się nie obrażam :) 

IMG_0990.JPG

IMG_0992.JPG

IMG_1007.JPG

IMG_1008.JPG

IMG_1012.JPG

IMG_1013.JPG

IMG_1016.JPG

IMG_1026.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ładny :super:

trochę te obicia zbyt wielkie (gabarytowo) ale 1:144 to bardzo wymagająca skala. Ważne że przy każdym nowym modelu experymentujesz bo tak się człowiek najlepiej uczy i najszybciej zdobywa doświadczenie 

Link to comment
Share on other sites

Każdy model w 1/144 cieszy ?

Jednakże, jakby powiedział Dumbledore, na tym etapie kariery modelarskiej na Twoim miejscu skupiłbym się na podstawie. Czystym, poprawnym sklejeniu modelu. Na dodatkowe czynności "upiększające" przyjdzie czas ?

Choć sam wiem, że pokus jest tak wiele, że trudno się im oprzeć.

Powodzenia i przyjemności w modelowaniu ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.