Skocz do zawartości

Crusader III AA Mk. III Italeri 1:35


Michaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam mój 3 model jednak od pozostałych różni się tym że to pojazd a nie samolot.

 

W modelu po raz pierwszy zastosowałem wash jednak miałem tylko siene paloną i model wyszedł trochę jak gdyby zardzewiały. Próbowałem również suchego pędzla ale jakoś nie wychodził

 

 

a72bc43b849ba2eb.jpg

 

25bdb6aba6f46726.jpg

 

2854c93026e1eb0f.jpg

 

80f4b11082deb940.jpg

 

991da8694cc6a0b2.jpg

 

dbbe8f489fe6c562.jpg

 

b15f9567f38b0bb2.jpg

 

e5aa52159eadac97.jpg

 

860b69a8d1cf91b1.jpg

 

67cc79810b522f8d.jpg

 

b8bc567fc593dae2.jpg

 

I to by było na tyle Proszę o opinie i te pozytywne i negatywne(tych z pewnością będzie więcej) i jeśli można to powiedzcie co robić aby zapobiec błędom jakie znajdziecie na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego washu warto by jeszcze trochę zmyć z wieży i będzie w sam raz.

Przeraźliwie się świeci - czas prysnąć matowym lakierem.

No i czemu te gąski tak lewitują? Coś jest nie tak...

Wg mnie stan ukończenia modelu - 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś staranniej przyklejać kalki, ponieważ niektóre są lekko przekrzywione, oczywiście nie każę Ci ich mierzyć z linijką (choć to też się przyda ), ale żebyś bardziej zwracał uwagę na przyklejanie napisów i numerów w jednej prostej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to powiedzcie co robić aby zapobiec błędom jakie znajdziecie na modelu.
Przede wszystkim czytać forum i nie ufać do końca instrukcjom sklejania. Bo jest tu na forum relacja z budowy tego samego modelu, co Twój i jest w niej nawet oryginalne zdjęcie tego pojazdu, na którym widać, że nie miał on dodatkowego zbiornika z tyłu, a miał hak i łopatę, o których Italeri nawet nie wspomina.

viewtopic.php?p=37690

 

Z tymi gąskami to jeszcze spróbuje coś zrobić
Ja w swoim Crusaderze przykleiłem je do górnych części kół, przy pomocy Super Glue.

 

Ten wash to faktycznie jak rdza wygląda. Podobają mi się natomiast zabrudzenia na przodzie i tyle kadłuba. Z tego, co widać, to położenie gwiazdy na wieży też ładnie Ci wyszło. Tylko dlaczego nie pomalowałeś reflektorów i bandaży na kołach napinających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oponie i porady

 

A jeśli chodzi o przeoczenia to nie mam nic na swoje usprawiedliwienie ale postaram się zwracać większą uwagę na szczegóły przy następnym modelu.

 

Lamp nie pomalowałem bo nie wiem jak a jeśli chodzi o bandaże na kołach to... co to wogle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamp nie pomalowałem bo nie wiem jak

Maluje się je normalnie jak wszystko inne. Bierzesz najmniejszy pędzelek jaki masz, srebrną farbkę i malujesz.

 

a jeśli chodzi o bandaże na kołach to... co to wogle jest?

To jest ta gumowa część, która opasuje koła. W kołach jezdnych (tych dużych z dziurkami) pomalowałeś je, a w napinających (te małe z przodu) już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą czarną obwódkę która jest na innych kołach?

Tak, przednie koło napinające też powinno mieć taką "czarną obwódkę" jak inne koła. Generalnie model spox, to co należy poprawić napisali poprzednicy. Przede wszystkim te gąski, przyklej je na super glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

JA NATOMIAST MAM ZASTRZEŻENIE CO DO OZNACZEŃ WIEM ŻE DAŁEŚ

DECALSY Z ZESTAWU .

BAŁE 77 NA CZERWONO NIEBIESKIM POLU - JEST TO PÓŁK NISZCZYCIELI CZOŁGÓW ACHILLES II C 17pdr.gun.

italeri błędnie to zrobiła w CRUSDERY AA były wyposżone tylko półki pancerne białe 51,52,53-na czerwonym polu i tylko do grudnia 1944R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewitujące gąski, niepomalowany bandaż na kole napinającym ostro rażą ale jak na 3 model to mi się podoba bardzo. Fajnie Ci zakurzenie wyszło. jeszcze jedno: ocb? widzę gwiazdy na wieży oraz znaczek PL :P nie nakłada się wszystkich kalek po kolei tylko część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.