Skocz do zawartości

Historia pewnej zniszczonej Iwaty


kermeet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałem Wam przedstawić pewien aerograf, ktory trafil w moje rece. Aerograf był w opłakanym stanie, używany przez 14-latka i był bardzo zabrudzony zaschniętą farba. Zapytano mnie, czy da się go naprawić.

Poza wieloma rysami wewnątrz (jakby od czyszczenia szczotka druciana??) aero miał urwana dysze, a gwint został w korpusie. Podczas próby wykręcenia resztek dyszy okazało się, że jest zapieczona na amen i zaczęła się kruszyć przy próbach manipulacji różnymi narzędziami. Pomyślałem sobie, ze niestety nie da sie juz z tym nic zrobić i sprzęt wyląduje w koszu. Nie dawało mi to spokoju bo nie lubię takiego traktowania narzędzi, zwłaszcza całkiem dobrych (mowa o neo for Iwata). Wpadlem na pomysl, żeby nagwintować miejsce montażu dyszy, usuwając w ten sposób jej resztki i naprawiając gwint. Pomyślałem, ze albo sie uda, albo kosz... Udało się :) gwintownik 2mm w pewnych rękach profesjonalisty (kolega inżynier maszyn precyzyjnych z pracy), kilka obrotów i po sprawie. Kupilem nowa dysze i ku mojemu zaskoczeniu całość zadziałała :) 

Aero nie działa jednak do końca dobrze, lekko pluje farbą. Podejrzewam, ze moze miec z tym cos wspolnego wygięta igła, która nie chowa się idealnie w centrum dyszy (widac na zdjeciach). Moze byc tez lekko uszkodzona oslona od dyszy - naprawde nie wyobrażam sobie, co ten sprzęt przeszedł... Zanim kupie nowa igle i osłonę sprobuje ja sam naprostować, wyszlifować. Aero ze złomu w końcu, nie chce inwestować w niego pieniędzy bo efekt koncowy moze byc i tak kiepski. Jakby ktos mial jeszcze jakis pomysl co jeszcze moze powodowac to delikatne plucie farbą, niech napisze. 

Jak się nie uda naprawić na 100% to i tak moj 8-letni syn bedzie mial narzędzie do nauki malowania :)

 

Podsumowując: jeśli ktoś ma Iwate z urwaną dyszą lub uszkodzonym gwintem - da się to naprawić.

 

IMG_3877.jpg

IMG_3878.jpg

IMG_3867.jpg

IMG_3871.jpg

Edytowane przez kermeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno Iwata!?

Nie znam żadnego modelu Iwaty który by tak wyglądał (i miał odczepiany zbiornik). Mógłbyś dać zdjęcia całego aero? Jeśli to Iwata, to jaki model?

Edit:
A nieidealnie centryczny ruch igły w dyszy to rzecz normalna. Jeśli igła jest wygięta, to jest to widoczne i dość wyraźne. 

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kermeet napisał:

Tak, to neo for Iwata dokladnie. Taka "Iwata dla ubogich" ?

A, no to jasne. Myśląc "Iwata" nie biorę pod uwagę modeli Neo, skoro sama Iwata się do nich nie przyznaje :)

A tak w ogóle, to rzeczywiście dzieciak go nieźle zajechał.

Edytowane przez HKK
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.