Skocz do zawartości

Bf109 G-6 Tamiya 1/48


ssszzzymon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to oklepany temat, ale na swoje usprawiedliwienie mam, że ostatni (i jedyny) Bf109 jakiego w życiu skleiłem lat temu niemal trzydzieści to był Hellerowy przepak Airfixowego Bf109E z lat 70-tych w skali 1/24 (przystępna cena, duży model, czego chcieć więcej - cena za gram plastiku bezkonkurencyjna ? ). I nie był to model sklejony dobrze :). Tak więc, czas najwyższy zmierzyć się z tym tematem.

Postanowienie mam takie, żeby to ustrojstwo skleić czysto, wyszpachlować ładnie wszystko i wyprowadzić powierzchnie schludnie pod malowanie. Potem to już jakoś będzie. Do modelu dokupiłem tylko blaszkowe pasy z Eduarda i kalki wraz z maskami (bo chcę ząbkowany kamuflaż na górnych powierzchniach skrzydeł) z AML. Będzie to samolot mjr Ehlera z czerwca 1943. Te kalki są takie sobie - szczególnie "logo" na stateczniku poziomym (chyba, że tak miało w oryginale). Całość po otwarciu pudełka prezentowała się tak:

Bac6SWX.jpg

 

Zauważyłem, że wszystkie części do kokpitu są na jednej wyprasce, bardzo to sympatyczne, bo nie trzeba żonglować wypraskami, żeby znaleźć jakiś pręcik czy dźwigiękę. Popsikałem części w ramkach  German Greyem XF-63, rozjaśniłem troszkę Migowym Grey Shine i dałem deliktanego filtro-washa z Agrax Earthshade - to dość delikatny specyfik, ale nie mam w planach lakierowania kokpitu, więc delikatny efekt powinien przetrwać (a farb przed nim chronić nie trzeba).

Ti9OvwC.jpg

 

Udało mi się też wyciąć wszystko, pomalować i skleić kokpit oraz przykleić kalkomanię do tablicy przyrządów (duże zaskoczenie, bo kalkomania Tamiyi bardzo ładnie i szybciutko zareagowała na MicroSola i ułożyła się tam gdzie ją trochę krzywo umieściłem). Dodałem też metodami hałupniczymi trochę przewodów na ściankach kadłuba (wziąłem co miałem pod ręką, czyli stary pędzle, kabelek USB i pręcik z plasticcardu) - nie jest to może arcydzieło, ale chyba ujdzie (ujdzie?). Nie mam drucików w domu sensownych a szczerze mówiąc, nie chcę czekać znów tygodnia czy dwóch i zamawiać online, bo wszystko wciąż stacjonarne zamknięte. Całość wygląda tak:

X6oOPhN.jpg

 

Jak pasy? Wyglądają naturalnie? Układanie blaszek to dla mnie nowa sprawa, instrukcja Eduarda tez nie pomaga zbytnio. Ten biały farofcel na ściance kadłuba to nie wiem skąd się przyplątał na zdjęcie. Jest już usunięty.

Będę się około środy zabierał za silnik, podobno dobrze i łatwo jest dodać mu trochę okablowania. Macie może jakieś ładne zdjęcie takiego zrobionego silnika - gdzie te kabelki ułożyć, jak pomalować?

Edytowane przez ssszzzymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.