Jump to content

Bf109 G-6 Tamiya 1/48


ssszzzymon
 Share

Recommended Posts

Wiem, że to oklepany temat, ale na swoje usprawiedliwienie mam, że ostatni (i jedyny) Bf109 jakiego w życiu skleiłem lat temu niemal trzydzieści to był Hellerowy przepak Airfixowego Bf109E z lat 70-tych w skali 1/24 (przystępna cena, duży model, czego chcieć więcej - cena za gram plastiku bezkonkurencyjna ? ). I nie był to model sklejony dobrze :). Tak więc, czas najwyższy zmierzyć się z tym tematem.

Postanowienie mam takie, żeby to ustrojstwo skleić czysto, wyszpachlować ładnie wszystko i wyprowadzić powierzchnie schludnie pod malowanie. Potem to już jakoś będzie. Do modelu dokupiłem tylko blaszkowe pasy z Eduarda i kalki wraz z maskami (bo chcę ząbkowany kamuflaż na górnych powierzchniach skrzydeł) z AML. Będzie to samolot mjr Ehlera z czerwca 1943. Te kalki są takie sobie - szczególnie "logo" na stateczniku poziomym (chyba, że tak miało w oryginale). Całość po otwarciu pudełka prezentowała się tak:

Bac6SWX.jpg

 

Zauważyłem, że wszystkie części do kokpitu są na jednej wyprasce, bardzo to sympatyczne, bo nie trzeba żonglować wypraskami, żeby znaleźć jakiś pręcik czy dźwigiękę. Popsikałem części w ramkach  German Greyem XF-63, rozjaśniłem troszkę Migowym Grey Shine i dałem deliktanego filtro-washa z Agrax Earthshade - to dość delikatny specyfik, ale nie mam w planach lakierowania kokpitu, więc delikatny efekt powinien przetrwać (a farb przed nim chronić nie trzeba).

Ti9OvwC.jpg

 

Udało mi się też wyciąć wszystko, pomalować i skleić kokpit oraz przykleić kalkomanię do tablicy przyrządów (duże zaskoczenie, bo kalkomania Tamiyi bardzo ładnie i szybciutko zareagowała na MicroSola i ułożyła się tam gdzie ją trochę krzywo umieściłem). Dodałem też metodami hałupniczymi trochę przewodów na ściankach kadłuba (wziąłem co miałem pod ręką, czyli stary pędzle, kabelek USB i pręcik z plasticcardu) - nie jest to może arcydzieło, ale chyba ujdzie (ujdzie?). Nie mam drucików w domu sensownych a szczerze mówiąc, nie chcę czekać znów tygodnia czy dwóch i zamawiać online, bo wszystko wciąż stacjonarne zamknięte. Całość wygląda tak:

X6oOPhN.jpg

 

Jak pasy? Wyglądają naturalnie? Układanie blaszek to dla mnie nowa sprawa, instrukcja Eduarda tez nie pomaga zbytnio. Ten biały farofcel na ściance kadłuba to nie wiem skąd się przyplątał na zdjęcie. Jest już usunięty.

Będę się około środy zabierał za silnik, podobno dobrze i łatwo jest dodać mu trochę okablowania. Macie może jakieś ładne zdjęcie takiego zrobionego silnika - gdzie te kabelki ułożyć, jak pomalować?

Edited by ssszzzymon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.