Jump to content

Kolory czerwone i żółty - błysk


ANDY_JAW
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z położeniem błysku koloru czerwonego i żółtego. Używam aerografu PAASCHE - dysza 1, farby to zamiennie Gunze H, C i Tamiya. Wszystkie inne kolory kładą się super, do innych używam też ModelMaster i Pactra, ale z tymi kolorami mam problem. Kładą się z lekką morką, szlifuję je 2500 i bezbarwny, ale to półśrodek. Próbowałem różnych proporcji rozcieńczeń, używając dedykowanych rozpuszczalników. Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Swoją drogą jaki podkład i bezbarwny błysk jest Waszym zdaniem najlepszy?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Na tym zdjęciu słabo widać, ale spróbuj może papieru ściernego o wyższej gradacji - 5000. Po lakierze bezbarwnym polerowanie pastą polerską. Może być modelarska np Tamiya, a może być też samochodowa, byle do polerowania ręcznego. Pasty nakładasz i polerujesz szmatką, nie papierem. Od biedy możesz na początek spróbować pasty do zębów i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa. Jeśli tak to kupisz właściwą chemię.

Mokra warstwa oznacza nałożenie grubej powłoki na raz , tak, żeby sprawiała wrażenie mokrej w czasie malowania. Prawie jakbyś zalewał model farbą, ale nie do końca :).

Do tego przydaje się aerograf z większą dyszą 0,5 albo 0,4mm (nie wiem jaki to odpowiednik u Paasche) i owalną plamką, ale nie jest to konieczność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.