Jump to content

Fixer

Members
 • Posts

  623
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Fixer

 1. Ja właśnie sklejam Hase w okazjonalnym malowaniu "digital camo". Na pierwszy rzut oka model bardzo fajny, ale potem wychodzi dziwnie spasowany kokpit, ślady po wypychaczach w upierdliwych miejscach itp. No i przede mną jeszcze nakładanie tych pancernych kalkomanii na duże nierówne powierzchnie. Pewni to jakoś potnę a część zastąpię farbą. Morał jest taki, że czasami nie warto się spieszyć z zakupem. Z drugiej strony, Japończycy tyle robią tych malowań okolicznościowych, że tak jak piszesz zawsze można kolejny dokupić
 2. Fixer

  Aerograf cz.2

  To mnie się rozpadł Renegade Velocity, pisałem na forum przy innej okazji. Ale z dyszą i iglicą problemów sobie nie przypominam. Tak czy inaczej, bierz japończyka https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=TOL-0452 Z przesyłką i VATem powinieneś się w 500 PLN zmieścić.
 3. Farby wymieszałeś? To akryle czy olejne? Czym rozcieńczasz? Podkład na modelu jest, czy na goły plastik?
 4. A ja bym proponował zrobić zdjęcia na jakimś ciemniejszym tle. Takie kontrastowe połączenia ogłupiają aparaty i potem nawet obróbka w programie graficznym jest utrudniona.
 5. Fajny satynowy efekt daje Alclad II Klear Kote Light Sheen ALC0311. Tylko to nie jest akryl, ale jako warstwa końcowa nie powinno już mieć znaczenia.
 6. Tak jak Adamo722 napisał - model chyba fajny, ale zasługuje na znacznie lepsze zdjęcia. Więcej światła albo dłuższa ekspozycja. Białe tło pod takim ciemnym modelem też może trochę ogłupiać aparat. Co do kalek to najlepiej działa Tamiya Extra Thin albo glikol butylowy nakładane aerografem. Tylko powierzchnia pod kalki musi być zabezpieczona lakierem akrylowym, inaczej wszytko się rozpuści No i warto najpierw przetestować bo różne kalkomanie różnie reagują.
 7. Też uważam, że to jakieś paprochy. Nie wiem czy lakierujesz w pomieszczeniu czy na zewnątrz, ale spróbuj odkurzyć całą okolicę tego miejsca, możesz też spryskać wodą z rozpylacza żeby kurz nie latał w powietrzu. Spray daje dość mocny strumień powietrza i tworzy zawirowania podnoszące kurz z powierzchni więc możesz też spróbować trzymać w czasie model w powietrzu albo na jakimś stojaku.
 8. J-10 jest ponoć spowinowacony z IAI Lavi, ale nie zagłębiałem się w temat.
 9. Ja miałem kiedyś Alfa Romeo (czerwone) - w przeciwieństwie do obecnego VW nigdy się poważnie nie zepsuło
 10. Prototyp chińskiego myśliwca wielozadaniowego Chengdu J-10 w układzie kaczki (słodko-kwaśnej). Niestety niebieski schemat malowania nie został przeniesiony do wariantu produkcyjnego, a zastąpiono go standardowym szarym.
 11. @Baas ArK to raczej koniec lat osiemdziesiątych Był jeszcze "F-29 Retaliator", w którym można było polatać zmilitaryzowaną wersją X-29, którego też kiedyś na forum pokazywałem.
 12. @mandrivecsnie miałem pomysłu na kolor i eksperymentowałem z różnymi metalizerami. Nie do końca jestem zadowolony z efektu bo wygląda to trochę zabawkowo, ale że oszklenie jest przyklejone na ClearFix to może jeszcze kiedyś przemaluję.
 13. F-19 Stealth z zestawu Italeri. Schemat malowania bazuje na F-22, włącznie z metaliczną powłoką którą chyba niespecjalnie widać na zdjęciach. Godło na ogonie z zapasów Games Workshop.
 14. Jest smukły, jest czerwony... i nie działa, czyli klasyczny przykład włoskiej myśli technicznej. Piaggio PC.7 Pegna był samolotem budowanym do udziału w wyścigu Schneider Trophy. Ze względu na problemy z przełączaniem napędu pomiędzy śrubą a śmigłem samolot nie wyszedł poza fazę prototypu. Model SBS składa się z żywicy i elementów fototrawionych. Detal i samo spasowanie jest na najwyższym poziomie, są nawet kołki mocujące.
 15. Jeśli chodzi o malowanie, to wyszedłem z założenia że jednorazowego użytku bomba nie może być zbyt brudna z zasady , tym bardziej że takie wynalazki raczej zbyt długo nie czekałyby na swoją kolej na jakimś polu albo w szopie. Sam Volksjäger jest już bardziej styrany. A co do startu to tak, rozpędzało (by) się właśnie na tym wózku
 16. Mistel 5, czyli He162A-2 połączony z Arado E-377A. Jeden z wielu teutońskich pomysłów, które nigdy nie opuściły fazy projektowej.
 17. Osobiście nie lepiłem, ale na forach internetowych widziałem że ludzie cieszyli się z rosyjskich/ukraińskich szortranów, "bo do tej pory był tylko Mach2". To chyba wystarczy za komentarz. A jak nie to warsztat z linku @abtb rozwiewa wątpliwości.
 18. Pamiętam, że w moim MiGu-21 były oznaczenia ZSRR, DDR, szachownice i chyba coś jeszcze., może to standardowe podejście w VEBach.
 19. Jestem ciekaw, czy komukolwiek udało się nałożyć poprawnie te czerwone kalkomanie na górne powierzchnie kadłuba.
 20. Czy ktoś używa i może się podzielić opinią nt. farb i podkładów i lakieru 2K od MF-Zone? Akurat potrzebuję kilku "samochodowych" kolorów w małej ilości, a Zero Paints trochę odstrasza ceną. Ew. inny dobry lakier błyszczący 2K.
 21. Bardzo ładny i to nie tylko "jak na MisterCrafta". Może bym tak swojego 2000N od Hellera skleił
 22. Jak ci się to kleiło? Jakieś większe problemy? Bo u mnie też czeka w szafie. No i widzę, że z drabinki zrezygnowałeś, a to przecież prawie połowa części w całym zestawie
 23. Sprzedam kompresor lodówkowiec Martola, kupiony ok 2002 roku. Kompresor jest sprawny, uszkodzony regulator ciśnienia na wyjściu. Cena 20 PLN, wyłącznie odbiór osobisty Warszawa Bielany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.