Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Fixer

 1. tutaj sobie zajrzyj https://www.scalemates.com/
 2. To lepiej użyj Tamiya X-22 albo Gunze H101. GX100 jest niby dość odporny, ale musi dobrze wyschnąć i być raczej grubo położony, żeby wash go nie ruszył. Mnie nigdy niczego też nie rozpuścił, ale jak nie masz wprawy w nakładaniu to po co ryzykować.
 3. Ale ten lakier błyszczący to ma być już finalna warstwa, tzw. top coat, czy przygotowanie pod washa i inne zabiegi?
 4. Z Vallejo Air mam następujący patent, zresztą przewija się on w różnych poradnikach dot. malowania błotem. Pierwszą warstwę nakładasz tylko jako mgiełkę - po prostu przelatujesz po powierzchni tak żeby został tylko jakiś ślad koloru, nieważne że krycie jest minimalne. Zostawiasz to do wyschnięcia. Ja nawet na dwie godziny czasem ale może wystarczy krócej. Powierzchnia powinna się zrobić lekko chropowata. Następne warstwy możesz już kłaść śmielej, ale nie może powstać mokra powłoka - bo to ona najczęściej ma potem problemy z przyczepnością. A, no i podkładów używam jednak innych: Surfacera 1500, AK Primer and Microfilller i Alcladów. Ale czasem nakładam VA na goły plastik, np we wnętrzu kabiny i innych miejscach które nie będą narażone naścieranie i powyższa metoda też się sprawdza.
 5. To jest 72 czy 48, bo na zdjęciu jest pudełko od 48?
 6. O, widzę że zdjęcia poprawiłeś, to mogę dać lajka A te podmalówki to pędzel czy aerograf? Jakich farb użyłeś?
 7. czy tylko mnie miniaturki się nie otwierają?
 8. @bart207skw patrząc na cenę to pewnie nic nie zmienili.
 9. @Thalgonis Osobno chyba nie, ale Finemolds zapowiada zestaw z dwoma malowaniami Top Gun , w tym aggressor https://www.hlj.com/1-72-scale-usn-f-14a-tomcat-top-gun-fnmfp-36
 10. A miejscami przegrywa czyli gorszy.
 11. A ja tak. Mam ten model Tornado https://www.scalemates.com/kits/revell-04361-tornado-ids-tigermeet--120682 I detail set Airesa do niego. Poziom szczegółów jest w większości porównywalny, a tam gdzie Aires wygrywa detalem, Revell nadrabia "czystością" form.
 12. Błoto od Vallejo niespecjalnie - ścina się i trzeba czyścić ręcznie.
 13. Fixer

  Zakupy... Cz.4

  2088? To raczej jakbyś coś z Luftwaffe miał sklejać.
 14. To samo z figurkami z Games Workshop na Allegro. Zwłaszcza droższe, większe pojawiają się sporadycznie (przynajmniej z tych, które mnie interesują jak Tau). Na szczęście mam +60 modeli w szafie, większość z dodatkami, więc apokalipsa mi nie straszna. Byle tylko materiały modelarskie były nadal w produkcji, bo jeszcze wrócimy do malowania Wilbrami
 15. Fixer

  jak 1 arma

  do testów masz odpowiedni dział
 16. Też miałem ten radziecki aerograf, kupiony chyba dość tanio przez ojca na "bazarku" od ruskich. Próbowaliśmy wykorzystać napompowaną dętkę jako źródło powietrza ale ostatecznie nic z tego nie wyszło, a aerograf padł ofiarą moich eksperymentów. Parę lat później kupiłem plastikowego Azteka i kompresor-lodówkowiec w Martoli.
 17. Fixer

  HU-16 Albatros

  Mnie się podoba, sam mam kilka Amodeli, chociaż w 1/72 i wiem, że to ciężki kawałek chleba. Za to tematy mają ciekawe. Co do zdjęć, to nie problem obiektywu tylko oświetlenia. Ostatnia galeria jaką wrzucałem jest też robiona tele 55-200, ale zainwestowałem w dwie świetlówki 6500K i efekt od razu lepszy
 18. Broń borze podkład z emalii, bo ci się wszytko rozmaże. Pod washa i filtry olejne zabezpieczasz to co już pomalowałeś błyszczącym lakierem akrylowym. Poszukaj hasła "filtr" na forum to się dowiesz więcej - na ogól w pancerce jest to używane.
 19. Ja próbowałem kilku różnych lakierów i najmniej metaliczny efekt gasi Alclad ALC-311 Light Sheen. Co nie znaczy, że nie gasi go w ogóle. Testowane z Alcladami, MRP i Vallejo Liquid Gold. Dodatkowo to nie jest akryl, więc nie nadaje się pod olejne łosze, a white spirit doskonale go ściera.
 20. Miałem się nie wypowiadać o Mi-28, ale sklejałem ten model jakieś 25 lat temu: https://www.scalemates.com/kits/revell-04489-mil-mi-28-havoc--1246219 Sklejał się dobrze, ma wklęsłe linie podziału blach, detal też przyzwoity. Co do zgodności z oryginałem to nie wiem, ale dla mnie wygląda jak Mi-28. Po prostu kup któryś z tych modeli i go sklej. Na pewno nie są to paździerze na poziomie Plastyka czy Mistercrafta.
 21. Tak, masz w historii oznaczone jako "new parts" czyli są pododawane albo pozmieniane tylko niektóre wypraski, w zależności potrzeb. Mi-28N nie będę się wypowiadał bo nie wiem.
 22. Szczerze mówiąc, to mnie ostatnio też korciło żeby w masce 3M pójść po bułki do Żabki 😷 Tylko trudno się rozmawia w tym ...
 23. Nie ty pierwszy znalazłeś taki podkład 🙂 Takie eksperymenty kończą się na 99% powrotem do dedykowanych rozwiązań modelarskich. Ogólnie z tymi podkładami samochodowymi trzeba ostrożnie, bo większość jest zbyt agresywna dla polistyrenu. Ja pamiętam że kiedyś używałem podkładu Motip Dupli i był w miarę ok.
 24. W zestawie z kompresorem jest wężyk z szybkozłączką, której końcówkę nakręcisz na aerograf. Do tego Adlera co wybrałeś na początku będzie pasować.
 25. Ja też mam AS-186 czy coś podobnego już 8 lat i działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.