Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. brutalne i jednocześnie plugawe piętno Jakbym czytał jakiś opis z Warhammera 40K
 2. @Mario Ja polecam ten: https://acrylicosvallejo.com/en/producto/hobby/model-air-en/chrome-71064/ nadaje się zarówno pod pędzel jak i do aerografu, daje wyraźną, jasną powłokę. Amortyzatory można nim malować pędzlem.
 3. @Bengal - moze tutaj ci coś znajdziesz? http://rnzaf.hobbyvista.com/rnzaf_paints.html są podane FS i BS
 4. te efekty osiągniesz white spirit, może być to co Solo ci podesłał, a może być też taki z najbliższego plastycznego
 5. no to tak jak napisalem - Hobby Boss Easy Assembly; masz spitfire, corsaira i mustanga tam
 6. Ja te olejne specyfiki, w tym oilbrushery rozcieńczam właśnie white spirytem ze sklepu dla plastyków, chociaż trochę lepiej reagują na Pigment Fixer. pokaz na jednym zdjęciu co dokładnie chcesz osiągnąć a na drugim co ci wychodzi, to może coś bardziej doradzimy, bo tak trochę trudno zrozumieć.
 7. jeśli chodzi o rozcieńczanie benzyną itp specyfikami, to wiem, że emalie Tamiya (małe kwadratowe buteleczki) dają się bardzo dobrze white spirytem rozcieńczać, przynajmniej do aerografu. Jak nie chcesz wydawać kasy na oryginalne rozcieńczalniki, to Wamod ma w swojej ofercie trochę tańszych zamienników.
 8. A co konkretnie kupileś ? Bo nie kojarzę żeby majonez miał farby olejne w swojej ofercie. Washe, filtry itp to owszem ale farby to chyba ma tylko arylowe.
 9. Mniejsze ciśnienie i/lub większa odległość od modelu. No i cieńsze warstwy farby na raz.
 10. A dlaczego chcesz konkretnie Revell? Jak dla początkującego to lepiej coś z Hobby Bossa Easy Assembly
 11. Tam raczej chodziło o to, że na pudełku w żaden sposób nie było zaznaczone, że to SF. Opis sugerował, że Haunebu istniały naprawdę. Dla nas może śmieszne, ale dzieciaki, zwłaszcza amerykańskie mogły nie ogarnąć. Tym bardziej, że Niemcy jednak mieli sporo dziwnych pomysłów pod koniec wojny przez co w Haunebu znacznie łatwiej uwierzyć
 12. Plasticardowe postawki to było to! Stabilne i można na nich zamocować nawet spore maszyny. Modele już dawno trafiły na śmietnik, ale podstawki czasem kanibalizuję pod nowsze wypusty:
 13. Fixer

  Aerograf cz.2

  @Solo @HKK tak jak HKK pisze, to oznaczenie serii / partii produkcyjnej
 14. @jmx62 https://www.scalemates.com/kits/hasegawa-04029-tornado-ids--122033 zapamiętałem go jeszcze z lat 90' bo był to chyba jeden z pierwszych modeli "kultowej" Hasegawy jaki widziałem EDIT: widzę że Sławek mnie ubiegł, ale już nie dam rady wykasować posta
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.