Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To Japończyk - widać napisy kaną nad blachami silnika, no i ten blado niebieski kolor JASDF...
 2. Jedyne co Tamiya oferuje do nakładania pigmentów to "weathering sponge". Ciekawe czy w innych artykułach też są takie "kwiatki"
 3. No piszę jak jest Mnie z kolei trudno uwierzyć że rozcieńczasz VMC wodą i jeszcze nakładasz to dyszą 0.2. Z resztą NEO Iwaty mają chyba dysze 0.35 właśnie najmniejsze?
 4. Możesz spróbować IPA rozcieńczone z wodą 50/50 albo nawet więcej na korzyść wody, czysta IPA ścina taką farbę. Ale tak jak pisałem z osobistego doświadczenia, połączenie VMC i aerografu działa słabo. Część farb da się położyć, część nie. Jeśli już koniecznie chcesz spróbować i uda ci się rozcieńczyć tym co masz pod ręką, to pamiętaj żeby nakładać cienkie warstwy i dać im przeschnąć. Pierwsza to powinna być tylko mgiełka na plastiku.
 5. Rozcieńczasz to denaturatem albo wódką, w ostateczności wodą. Ale odradzam lanie VMC do aerografu, chyba że masz jakąś sporą dyszę, 0.35 albo większą. Będziesz miał problem z pluciem farbą, a potem z wyczyszczeniem aerografu. Do aerografu są Vallejo Model Air, które mają (podobno) drobniejszy pigment.
 6. Oka to są w rosole. Fanem Tolkiena nie jestem ale z tego co pamiętam to Sauron tym okiem "patrzył" w kierunku Gondoru. Czyli jednak coś wspólnego z oczami człowieka ma.
 7. no ale masz coś wartościowego do powiedzenia w temacie, czy tylko chciałeś pokazać jaki jesteś fajny?
 8. Ja zabezpieczałem w czasie przeprowadzki podobnie jak kolega jawkers, wycinając w styropianie otwory lub szczeliny na skrzydła i stateczniki. Ważne, żeby kawałki styropianu były dopasowane do pudełka i nieruchome.
 9. Fajne są te tematy od ABM i jakościowo ponoć też całkiem nieźle. Ale ceny to nawet na mój gust zabójcze
 10. A z tego coś by ci nie podpasowało? http://www.modelmaker.com.pl/D72131-Vickers-Wellington-in-Polish-service-part-I/1502/ Ew. na Hannants poszukaj https://www.hannants.co.uk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.