Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Fixer last won the day on August 26

Fixer had the most liked content!

Community Reputation

88 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pamiętam jak we wczesnych latach 90 już kupiłem w sklepie z "zachodnimi" zabawkami Plasticartowego Miga-21. Po powrocie do domu okazało się, że w pudełku brakuje skrzydeł A VEB'owe podstawki mam do dziś, utrzymują modele w 1:72 bez problemu.
 2. @DTGa to nie były Plasticarty? https://www.scalemates.com/kits/veb-plasticart-15110-saab-j35--210132
 3. Do nabycia drogą kupna na znanym portalu: https://www.olx.pl/oferta/model-samolotu-do-sklejania-z-prl-sr-53-saunders-roe-skala-172-CID767-IDtKmQh.html ogłoszenie nie moje, jakby co
 4. Podobnie jak kolega Tap-chan używam klejów Amazing Art, rzadkiego i średnio gęstego. I mam następujące wnioski - klej należy przechowywać w szczelnej torebce strunowej albo pudełeczku, do tego wrzucić do środka kila torebek z granulatem silikonowym żeby zbierał wilgoć. Ja jeszcze dodatkowo trzymam to w lodówce, ale nie wiem czy jest to konieczne. Kleje wytrzymują po 2-3 lata, lekko tylko gęstniejąc. - nakładam bezpośrednio z otwartej buteleczki przy pomocy aplikatora z igły krawieckiej - należy obciąć ucho igielne () w połowie tak aby powstała litera "U". Oprawiasz sobie to w jakiś
 5. Ja używałem czarnego BLACK PRIMER AND MICROFILLER ALC309. Moim zdaniem jakościowo porównywalny z Mr Surfacerem. zaleta - nie trzeba rozcieńczać wada - cena Jakbyś kupował, to zwróć uwagę czy jest to butelka 60 czy 120ml bo w wielu sklepach internetowych zauważyłem że zdjęcia pokazują jeszcze stare butelki 120ml.
 6. Fixer

  Zakupy... Cz.4

  o Panie, zerknąłem z ciekawości i rzeczywiście grubo jest
 7. A możesz napisać coś więcej o zalewaniu okienek żywicą? Czy ona jest gęsta jak clearfix? Obrabiałeś to jakoś potem? Bo na zdjęciach wydaje mi się, że część otworów jest oblana też wokół. Sam mam na składzie kilka większych AModeli i podobnych jakościowo wynalazków i tam ten patent bardzo by się przydał.
 8. Fixer

  Zakupy... Cz.4

  @Seb wysłany 30 października. Poprzednia paczka od tego samego sprzedawcy ale wysłana w lutym szła tydzień. Patrząc na tracking trudno powiedzieć, czy model przeleżał 3 tygodnie w LA, czy już w PL. W każdym razie po "oficjalnym" pojawieniu się w Polsce był następnego dnia do odbioru. Oczywiście awizo, mimo że cały dzień byłem w domu.
 9. Fixer

  Zakupy... Cz.4

  Po miesiącu czekania dotarło z US
 10. Łatwiej nim osiągnąć gładką i równomierną powłokę.
 11. Ja bym proponował Gunze z serii Premium Clear. Osobiście używam błyszczącego H101 i jest bardzo dobry pod washa i oleje, moim zdaniem lepszy od Tamiya x-22. Semi-gloss z tej serii to H102. Podejrzewam, że Mr.Premium Top Coat Semi-Gloss B602 to to samo ale w spraju, jeśli nie chcesz rozcieńczać.
 12. Zgadza się - white spirit od razu rozpuszcza ten "lakier". Ogólnie są bardzo fajne jako top-coat, ale pod wash nie nadają się zupełnie.
 13. https://www...com/decal-squeegee-1pcs-hqpsqz
 14. Jak robiłem tego Thunderjeta jakieś 25 lat temu to był całkiem ok. Fakt, detal praktycznie zerowy, ale spasowany nieźle no i miał wklęsłe linie podziałowe. Tylko pamiętaj o obciążeniu przodu - no chyba że idziemy w totalny out-of-box
 15. Zaraz z już raz wydzielonego tematu o MC trzeba będzie wydzielić temat o grupach VAG i Renault
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.