Jump to content

Fixer

Members
 • Posts

  629
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Fixer last won the day on August 5

Fixer had the most liked content!

Reputation

179 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja używam MEK, ale ma dość mocny i intensywny zapach, IMHO taki octowaty.
 2. Mam trzy Procony. W każdym wykręcam i wkręcam dyszę kiedy potrzebuję i nic się nie dzieje, więc też nie rozumiem skąd się ten bzdurny mit wziął. Wcześniej miałem plastikowego Azteca, Badgera Renegade i jakiegoś chińczyka. Z Proconów jestem najbardziej zadowolony, ale porównania z H&S nie mam.
 3. Ja właśnie sklejam Hase w okazjonalnym malowaniu "digital camo". Na pierwszy rzut oka model bardzo fajny, ale potem wychodzi dziwnie spasowany kokpit, ślady po wypychaczach w upierdliwych miejscach itp. No i przede mną jeszcze nakładanie tych pancernych kalkomanii na duże nierówne powierzchnie. Pewni to jakoś potnę a część zastąpię farbą. Morał jest taki, że czasami nie warto się spieszyć z zakupem. Z drugiej strony, Japończycy tyle robią tych malowań okolicznościowych, że tak jak piszesz zawsze można kolejny dokupić
 4. Fixer

  Aerograf cz.2

  To mnie się rozpadł Renegade Velocity, pisałem na forum przy innej okazji. Ale z dyszą i iglicą problemów sobie nie przypominam. Tak czy inaczej, bierz japończyka https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=TOL-0452 Z przesyłką i VATem powinieneś się w 500 PLN zmieścić.
 5. Farby wymieszałeś? To akryle czy olejne? Czym rozcieńczasz? Podkład na modelu jest, czy na goły plastik?
 6. A ja bym proponował zrobić zdjęcia na jakimś ciemniejszym tle. Takie kontrastowe połączenia ogłupiają aparaty i potem nawet obróbka w programie graficznym jest utrudniona.
 7. Fajny satynowy efekt daje Alclad II Klear Kote Light Sheen ALC0311. Tylko to nie jest akryl, ale jako warstwa końcowa nie powinno już mieć znaczenia.
 8. Tak jak Adamo722 napisał - model chyba fajny, ale zasługuje na znacznie lepsze zdjęcia. Więcej światła albo dłuższa ekspozycja. Białe tło pod takim ciemnym modelem też może trochę ogłupiać aparat. Co do kalek to najlepiej działa Tamiya Extra Thin albo glikol butylowy nakładane aerografem. Tylko powierzchnia pod kalki musi być zabezpieczona lakierem akrylowym, inaczej wszytko się rozpuści No i warto najpierw przetestować bo różne kalkomanie różnie reagują.
 9. Też uważam, że to jakieś paprochy. Nie wiem czy lakierujesz w pomieszczeniu czy na zewnątrz, ale spróbuj odkurzyć całą okolicę tego miejsca, możesz też spryskać wodą z rozpylacza żeby kurz nie latał w powietrzu. Spray daje dość mocny strumień powietrza i tworzy zawirowania podnoszące kurz z powierzchni więc możesz też spróbować trzymać w czasie model w powietrzu albo na jakimś stojaku.
 10. J-10 jest ponoć spowinowacony z IAI Lavi, ale nie zagłębiałem się w temat.
 11. Ja miałem kiedyś Alfa Romeo (czerwone) - w przeciwieństwie do obecnego VW nigdy się poważnie nie zepsuło
 12. Prototyp chińskiego myśliwca wielozadaniowego Chengdu J-10 w układzie kaczki (słodko-kwaśnej). Niestety niebieski schemat malowania nie został przeniesiony do wariantu produkcyjnego, a zastąpiono go standardowym szarym.
 13. @Baas ArK to raczej koniec lat osiemdziesiątych Był jeszcze "F-29 Retaliator", w którym można było polatać zmilitaryzowaną wersją X-29, którego też kiedyś na forum pokazywałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.