Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  582
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Fixer last won the day on December 9 2020

Fixer had the most liked content!

Community Reputation

133 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nie chodzi o te żeberka na dnie, tylko szczeliny w ściance
 2. W temacie malowania pędzlem dodałbym jeszcze kubeczek do mycia, jeśli nie masz. Niby banalna rzecz, a bardzo przydatna zwłaszcza przy malowaniu akrylami które szybko zasychają. https://www.amazing-art.eu/en/produkty/cup-for-cleaning-brushes/ - zaletą tego są uchwyty dzięki którym pędzel nie opiera się włosiem o dno. https://www.games-workshop.com/en-PL/Citadel-Water-Pot-2018 - ten z kolei ma szczelinki, które pomagają w wyciskaniu wody i formowaniu włosia.
 3. Ja mam taki: https://velbon.net/product/cx-ex/ex-888.html I jest właśnie "przyzwoity". Cena ok 180 PLN Zastanów się jeszcze jaka wysokość statywu jest ci potrzebna, bo to też ma spory wpływ na cenę.
 4. Akurat Hataki przyznam, że nie używałem, Vallejo Air natomiast można rozcieńczać wodą lub alkoholem. Ja najczęściej dawałem rozcieńczony denaturat. X20A bym odradzał. Vallejo Liquid, które proponuje @pepociufakers też może być dobrym pomysłem, bo mam tylko że inny kolor. Też ładnie nakłada się pędzlem prosto z butli, ale trzeba często mieszać. Do czyszczenia pędzli w tym wypadku najlepsza jest moim zdaniem IPA.
 5. Żeby doprecyzować: samo X-16 czy XF-16 oznacz tylko kolor i rodzaj powierzchni. Może być to zarówno emalia (kwadratowa buteleczka) albo akryl (okrągła). Tak już to Tamiya mądrze wymyśliła.
 6. Kup Vallejo Air (tak, Air) albo Hatakę Blue a nie się męczysz z tą Tamiyą. Włożyłeś już sporo pracy i pieniędzy w ten model, więc jedna farba za 9-10 PLN nie zrobi różnicy w budżecie, a efekt na pewno będzie lepszy.
 7. To będzie potrzebować naprawdę dużego kompresora...
 8. Po niemiecku to Mäandertarnung.
 9. Retarder się przydaje jak jest jakieś dłuższe malowanie, cieniowanie albo "jelitka" na niemieckich maszynach (jak już ktoś koniecznie chce to błotem malować). Z resztą w wielu rozcieńczalnikach jest już w standardzie. Ja i tak najczęściej używam przy malowaniu pędzlem, a do aerografu to raczej rozcieńczony Dowanol.
 10. Zapowiedź tego U-2 to już dawno temu gdzieś widziałem, pamiętam właśnie ten render. Będzie jak z A-6 od Trumpetera.
 11. Tego MiGa-21 to też miałem - fajne uzbrojenie miał, tylko kolor plastiku taki chyba seledynowo-majtkowy był
 12. Jak masz 6 rakiet do pomalowania, to po co ci retarder? Przecież to w dwie minuty można kilka warstw położyć bez zalewania. Zasycha ci farba w aerografie w tym czasie? Pytam poważnie.
 13. Przecież dokładnie to wstawiałem na poprzedniej stronie
 14. Xtradecal: https://www.hannants.co.uk/product/X72149 Jeżeli podobają ci się takie malowania, to ciekawy jest jeszcze GR.3 XZ991
 15. nikt wam tyle nie da ile my obiecamy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.