Jump to content

Fixer

Members
 • Content Count

  534
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Fixer last won the day on December 9 2020

Fixer had the most liked content!

Community Reputation

118 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. eeee - a dlaczego to jest w tym dziale?
 2. Używam czasem Vallejo na goły plastik w miejscach gdzie nie będą narażone na ścieranie i nie zachowują się w ten sposób. Czym je rozcieńczasz? U mnie najlepiej działa denaturat z wodą. Rozcieńczanie samą wodą może dać taki efekt jak u ciebie ze względu na napięcie powierzchniowe.
 3. A jakie to farby? I co rozumiesz przez gluty? Bo glut glutowi nierówny.
 4. Odkopię temat - czy możecie polecić jakieś końcówki do Proxxona/Dremela które nadawałyby się do szlifowania plastiku? Chodzi mi o ekwiwalent ręcznego szlifowania papierem 800/1000, np łączenia połówek kadłuba.
 5. @fanpancerkiTe karteczki były chyba na obu edycjach, a na pewno na pierwszej w 2018. Było jeszcze coś o umierających kotkach.
 6. Ale przecież ten model jest naprawdę w porządku i nie ma się czego wstydzić. Fajnie, że nie próbowałeś żadnego chamskiego preshadingu. Psar77 napisał Ci już o kalkomaniach, a ja od siebie jedyne co bym polecił to psiknąć całość półmatowym albo satynowym varnishem na koniec (oczywiście nie na owiewkę ). Pod względem merytorycznym się nie wypowiadam. PS. Ten Gatling wybebeszony to zestawowy? Bo też mam F-104G Hasegawy w składziku a nie ma takiego elementu.
 7. Przygarnę lub odkupię kalkomanię z zestawu BPR72030 Zlin Z-50L. Konkretnie element D14 dla malowania ZU-ZLN.
 8. No to chyba tylko frezy do Dremela/Proxxona, a te narzędzia co podesłałeś w pierwszym linku to widziałem na allegro często. FineArt chyba coś takiego ma w ofercie..
 9. W AmiAmi za ok 11000 JPY z wysyłką. Sam ostatnio kupowałem. https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=TOL-0452 Nawet jakbyś na opłaty celne trafił, to się opłaca.
 10. Wybierasz "share", potem BBCode; z BBCode wycinasz to co jest między markerami [img] i wklejasz w post
 11. Fixer

  Aerograf cz.2

  To żeby jeszcze temat zagmatwać dodatkowo, te oznaczenia dysz nijak mają się do rzeczywistości. Kiedyś był ten wątek już na forum poruszany. Np. PS-770 ma teoretycznie dyszę 0,18 a przechodzi przez nią wiertło 0,3
 12. Fixer

  Aerograf cz.2

  @TAWMam oba aerografy. Podstawowe pytanie czym malujesz, bo PS-770 jest dość wymagający co do farby/rozcieńczenia. W PS-289 spust chodzi bardzo lekko i miękko, ale precyzyjnie. Z tego co zauważyłem, to mimo dyszy 0,3 nadal da się nim osiągnąć cienkie linie. EDIT - sorry, doczytałem, że chodzi o 270 a ja mam 770
 13. To po lewej wygląda znacznie lepiej, ale jak zrobisz dwa takie, a te środkowe zostawisz oryginalne, to będzie dziwnie wyglądało. Skoro udało ci się jedno dorobić, to najlepiej wszystkie wymienić, a w tych środkowych dodatkowo otworki nawiercić. Takie moje zdanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.