Skocz do zawartości

Medicopter 117 - Revell - 1:32


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielkim bólem uporałem się z Simbą, w międzyczasie nabyłem 3 modele śmigłowców więc z radością rozpoczynam nową przygodę ze śmiglakami.
Jako pierwszy Medicopter 117, a w kolejce Eurocopter EC35 w barwach LPR oraz BlackHawk ale to później.

Medicopter 117 - bohater słynnego niegdyś serialu o tym samym tytule - co ciekawe serial ten aktualnie jest wyświetlany w TV6 bodajże ok. 17:00.
Model wyprodukowany przez.... Revell'a więc po doświadczeniach ze strażakiem spodziewałem się najgorszego. Tu jednak miłe zaskoczenie, wczoraj rozpakowałem pudełko celem porobienia kilku przymiarek, jednak części tak ładnie się składały, że od 17 do 02 troszkę mi zeszło... Dzisiaj troszkę pomalunków i... praktycznie zrobiłem całe wnętrze.
Ale po kolei.

O czy mowa ?
7cfz0Z5.jpg


I pierwsze wypociny, chociaż to słowo nie jest tu na miejscu. Model naprawdę przyjemnie się składa - przynajmniej na razie.
Podłoga z kokpitem i noszami. 
ysp5M3P.jpg


Na uwagę zasługują kalkomanie, są bardzo szczegółowe i czytelne.
h6I3bbE.jpg


Nosze pokładowe - element bardzo filigranowy ale i precyzyjnie odlany - składają się tylko z 5 elementów
rSr2qff.jpg


Elementy wyposażenia kabiny
o3rThX2.jpg


t6ZxejQ.jpg


Qa4gpmC.jpg


Ściany wewnętrzne kabiny
2KFBZff.jpg


iUUaNDr.jpg


Zabudow całości
iwwJufS.jpg


v4nZBaw.jpg


BrgPYFv.jpg


RGFIscQ.jpg


S8PPEld.jpg


BHEmLjp.jpg

Prezentuje się bardzo ładnie, a to dopiero początek.....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad 117-tką idą szybciej niż się spodziewałem, póki co zrobiłem:

wyciągarkę
le5DoXI.jpg


CQ5wJes.jpg


główny rotor
b7L6Tbh.jpg


AXOwB9L.jpg


wirnik ogonowy
hPzX0Ro.jpg


oraz połączyłem zabudowę silnika z belka ogonową
LIGGf7h.jpg


Niestety będzie trzeba szpachlować, a już wiem, że połączenie tego z kabiną będzie jeszcze większym wyzwaniem...
2ty9f0Y.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki update.

Połówki budy połączone wraz z wnętrzem. 
Klejenie trzeba było podzielić na dwa etapy, najpierw skleiłem dolne krawędzie. Góra była lekko sfatygowana więc jak na dole klej dobrze chwycił, skleiłem górne krawędzie połówek kadłuba.
Całość po podkładzie, przygotowana do malowania bazą. Wszelkie okna i otwory maskowałem taśmą malarską od wewnątrz - ok 2mm naddatku więc łatwo będzie po malowaniu to zdjąć. Oczywiście wcześniej pomalowałem od wewnątrz kadłub na biały mat.
jdUteCq.jpg


Podobnie z osłonami silnika i ogonem. Łączenie belki z kadłubem zaszpachlowane i oszlifowane.
Obudowa o okolicy wydechów od wewnątrz pryśnięta czarnym matem.
TN2O8WY.jpg

A tak w całości prezentuje się bryła Eurocoptera BK-117
nC4xeyp.jpg

W nosie śmigłowca zamontowałem 20g obciążenie (zgodnie z zaleceniem instrukcji). 
Wydaje się, że to troszkę za dużo i mniej gramów też by utrzymało kadłub w swojej pozycji na płozach ale 
za to jak teraz się bierze model do ręki to czuć konkretną wagę...
Cóż, pozostało zamaskować przednia szybę - a raczej miejsce na nią - i malowanie.
Będzie dużo zabawy w maskowanie i malowanie drugiego, czerwonego koloru.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już... po malowaniu.
Jakoś mam tak, że im bardziej podchodzę do tematu jak do jeża, im większe mam obawy jak to wyjdzie, tym łatwiej i szybciej to idzie. Też tak macie ? :D...
Tak czy owak, śmigło praktycznie jest na ukończeniu.
Samo malowanie poszło nad wyraz sprawnie. Pierwsza warstwa to żółty spray Tamiya, na to czerwony - też spray.
Najwięcej czasu oraz zdrowia poszło na maskowanie. Szkoda, że producent nie zadbał aby do modelu dodać maski, byłoby o wiele łatwiej i przyjemniej, zwłaszcza, że malowanie niby proste, ale powierzchnie sferyczne. Uzyskanie prostych linii na obłym kadłubie dało mi troszkę popalić.
Po wymalowaniu obkleiłem kalkami całość i polakierowałem bezbarwnym. Pierwsza obfita warstwa to półmat, na to również obficie połysk. W efekcie końcowym uzyskałem zadowalająca powierzchnię.
Od wczoraj schnie i się utwardza lakier - dzisiaj ostrożnie porobiłem zdjęcia - i żeby nie poodciskać paluchów dam mu spokojnie tydzień na utwardzenie. W tym czasie zabiorę się za EC-135 LPR.

A wyszło to wszystko tak:

dvguB9A.jpg
Podwozie jest przyłożone na sucho, tylko do zdjęcia

BRo9yAo.jpg
Dysze silników będą oczywiście zmatowione

Pozostało połączyć to w całość, poprzyklejać drobną galanterię, dorobić anteny, wkleić szyby i gotowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DarkWing napisał:

Jakoś mam tak, że im bardziej podchodzę do tematu jak do jeża, im większe mam obawy jak to wyjdzie, tym łatwiej i szybciej to idzie. Też tak macie ? :D..

Mam podobne. Im większe obawy jak to wyjdzie, że zajmie mnóstwo czasu to wychodzi łatwo i szybko. Malowanie trudne ale wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.