Skocz do zawartości

Tiger I DAK 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,rozpoczynam warsztat kolejnego modelu ,a obiektem prac będzie Tiger I z Dragona, w raz z dodatkami ze zdjęć, obecnie konkretnego numeru jeszcze nie obrałem który będę wykonywał,na pewno będę się starał dobrze odwzorować egzemplarz który na dniach wybiorę. :)  Posiadam taki model z Dragona, wraz z tymi dodatkami, w drodze są jeszcze blachy z Vojagera (spodziewam się ich przybycia w nadchodzącym tygodniu.) Pozdrawiam :)  

IMG_20200725_230307.jpg

IMG_20200725_230410.jpg

PE35762_02.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Kojarzy ktoś czy jakaś firma zrobiła takich niemców afrykańskich w płaszczach, takich jak stoi tych dwóch przy kubelwagenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Irgr napisał:

Alpine ma idealnie pasujące: https://www.mojehobby.pl/products/DAK-AFV-Commander-Set-2-figs.html

Do DAK mają też sporo innych więc łatwo coś dobrać. Gorzej może być z dostępnością, nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na dostawę.

Dzięki wielkie, myślę że w tym wypadku zakup zagraniczny ułatwi sprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szykuje się kolejny doktorat z afrykańskiego Tygrysa I. Pełen wypas- dużo metalu i złotej biżuterii.  W pierwszej części doktoratu głos mają  znawcy gwintów,  sworzni, kształtu główek od śrubek itd. Druga część- to artyści - mam nadzieję. że nareszcie po pomalowaniu tego Tygrysa- zobaczymy ostry cień mgły wg  wzornika RAL?

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję budowę afrykańskiego Tygrysa-jak nadejdą dłuższe jesienne wieczory. Zgromadziłem trochę towaru do budowy "jedynie słusznej i prawdziwej wersji". Twój nowy Dragon to będzie szynka parmeńska, w porównaniu do mojej pasztetowej - stareńkiej Tamiyowskiej babci. Najbardziej ciekawi mnie malowanie- bazowy kolor  Graugrun-Khakibraun RAL 7008 w kombinacji z Gelbbraun RAL 8020.  

Tak piszą tu mądrzejsi ode mnie:

http://tiger1.info/EN/Tunisian-RAL8020.html

Tygrys w kolorze zdrowej kupy- to musi ciekawie wyglądać. 

Poniżej moja "pasztetowa":

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, robertmodelarz napisał:

Też planuję budowę afrykańskiego Tygrysa-jak nadejdą dłuższe jesienne wieczory. Zgromadziłem trochę towaru do budowy "jedynie słusznej i prawdziwej wersji". Twój nowy Dragon to będzie szynka parmeńska, w porównaniu do mojej pasztetowej - stareńkiej Tamiyowskiej babci. Najbardziej ciekawi mnie malowanie- bazowy kolor  Graugrun-Khakibraun RAL 7008 w kombinacji z Gelbbraun RAL 8020.  

Tak piszą tu mądrzejsi ode mnie:

http://tiger1.info/EN/Tunisian-RAL8020.html

Tygrys w kolorze zdrowej kupy- to musi ciekawie wyglądać. 

Poniżej moja "pasztetowa":

imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60

IMG_20200726_124938.jpg

IMG_20200726_125025.jpg

O widzisz.... I tu pojawia się moje pytanie o gąsienice, posiadasz Initial mirror tracks, ja mam early, czy również będą prawidłowe? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na fotach to w Tigerach Initialach z Tunezji były mirrorowe. Mam podwójne Friulmodel 1:35 ATL-116 TIGER I initial type (mirror tracks)- cena podobna-mogę się wymienić na wersję early.

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...w takim razie jakie montować na Tygrysie ? Jest to uzależnione od numeru jaki będzie miał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.