Skocz do zawartości

Czolgi ktory wybrac


Merida

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Mardera Italerki, fajny i prosty za małe pieniądze, a przy tym dość dobrze wygląda jakościowo.

Z działem trochę nie trafiłeś, takie rzeczy już lepiej w Hyde Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tygrysa[...]nauczysz sklejać ogniwowe gąsienice...

 

 

Eee w tym modelu za wiele ogniwkowych gąsek nie ma...

Ja bym sugerował coś z tankietkowatych albo prostego shermana m4a1 z italeri za mniej więcej 50zł dostaniesz a i też przyzwoicie wygląda i co najważniejsze nie naklniesz się przy nim jak przy marderze III (uwierz mi :P ) i oczywiście w skali 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mardera chyba wezme bo 57 Zł. Może to dużo jak na pierwszy model ??

W sumie to dobry wybor. Tankietki najlepiej wybić sobie z głowy są tragedia. Sklejałem już dwie i obie trafiły do kosza, jakość tragedia. Na temat Shermana z Academy (bodajże malowanie radzieckie) się nie wypowiem bo nie kleiłem. Tiger dość fajny, ale w sumie z tych modeli to Marder, ktorego wybrałeś, to najlepsza opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś początkujący wybierz Tigera z Italerii,sprawi najmniej kłopotów przy sklejaniu,jest konstrukcją zamkniętą,nie tak jak Marder z elementami działa i wnętrza,więc i w malowaniu będzie lżej,ale ogólnie najwięcej się nauczysz technik obróbki i sklejania wybierając tankietkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tigera skleja się super mam 3 problem sprawiaja tylko gąsienice mają źle zrobione wypustki jeśli chodzi o kolory to w pudełku masz kalki do malowania pustynego z oraz w malowaniu jak na pudełku tę wersję można wykonać też w panzergrau ja osobiscie w moim 3 modelu wzorowałem się na modelu cyber-hobby http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/cyberhobby/chc6286.htm

model pomalowałe farbą humbrol ohra 83 i bardzo mi sie w tym odcieniu podoba jak bedziesz sklejał gąsienice daj znać na pw podpowiem ci co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model - Tiger I z Italeri w skali 1/35 i w sumie jest ok. Chociaz nie moge sobie dac rady z gaskami :/ I w ogole ta skala nie jest az taka latwa w skladaniu (tak by bylo czysciutko).

Na razie przesiadlem sie na 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger mi też się podoba, ale nie wiem czy jest to dobry model dla początkującego ????

 

- ma dużo detali na płycie

- ma dużo kółek które trzeba wycinać co może być męczące/nużące dla początkującego

- ma liny na płycie i z boku pancerza które jesli są w postaci drutów to początkujący może mieć problem aby dobrze je uformować i zmieściś w zaczepach które są dość delikatne.

 

edytuję dotychczasowy post bo znalazłem potwierdzenie swoich wcześniejszych słów że na początek tiger jest za trudny.

http://www.model-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=1691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.