Skocz do zawartości

Pytanie


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ten detal na zdjęciu, który pomalowałem mogę po wyschnięciu potraktować metodą suchego pędzla czarnym pigmentem.

I tu pojawia się moje pytanie jak to będzie wyglądać dobrze czy dać sobie z tym spokój

 

 

 

 

 

Fotka

http://img121.imageshack.us/img121/5531/obraz0281ua.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co zrobisz, zalezy tylko i wylacznie od Ciebie. Jezeli caly model bedzie czysty i niewyeksploatowany, to chyba nie ma sensu brudzic. Co to w ogole za element? Wyglada jak kawalek jakiejs wneki podwozia, silnika, czy cos w tym stylu. Zazwyczaj takie elementy sie brudza. Brud, kurz gromadzi sie w zaglebieniach, gdzies tam pomiedzy tymi wszystkimi szpargalami.

Jezeli chodzi o samo brudzenie, to nie suchym pigmentem tylko mocno rozcienczona ciemna farba (naprawde mocno, prawie ze samym rozcienczalnikiem z odrobina farby) z odrobina plynu do mycia naczyn. Poprostu kapnij w te wszystki zakamary zeby sie sama porozlewala, lekko rozsmaruj pedzelkiem. Nadmiar zetrzesz wacikiem i bedziesz mial to ladnie przybrudzone.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do takiej metody jakos nie jestem przekonany...

Owszem, nadmiar szpachli mozna usunac w ten sposob, ale tylko z gruba. Reszte i tak trzeba wyszlifowac, zeby uzyskac gladka powierzchnie pod malowanie. I tego raczej nie unikniesz, mozesz tylko szlifowanie ograniczyc do minium.

Szpachla Humbrola ladnie laczy sie praktycznie z kazdym rozcienczalinikem do emalii (ja uzywam rozcienczalnika Humbrola albo Wamodu) i zmywa sie bez problemu. Ale jak masz do wypelnienia niewielkie ubytki, to polecam Ci rozrobic sobie taka szpachle z rozcienczalnikiem, zeby uzyskac konsystencje gestej farby. Mozesz wtedy prcyzyjnie pedzelikem nalozyc taka mase dokladnie w te miejsca, ktore tego wymagaja. Szybko wysycha i ladnie sie szlifuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisał Majek, lepiej to "złoszować"

tlyko pamętaj żeby najpierw sidoluxem pierdzielnać to się będzie lepiej rozchodzić:] lepiej niż akrylami ( przynajmniej dl amnie) robi się rozcięczonymi farbami olejnymi dla plastyków

 

pozdrawiam, w razie problmeów pytaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko czy prubowaliscie szpachlować bez szlifowania?

Jeśli tak to, jakich szpachli używaliście?

I jakich rozpuszcalinkow do ścierania?

White Putty z Gunze schodzi kozacko jak sie ja potraktuje zmywaczem wamodu. Owszem, trzeba szpachlowac i zmywac pare razy, ale jak sie to robi z wyczuciem, mozna uzyskac gladka powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.