Skocz do zawartości

Honda CBR1000RR-R Fireblade 2020 Tamiya 1/12


cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Wakacje ,wakacje i po wakacjach.?

Na warsztat wszedł kolejny motocykl a mianowicie Honda CBR1000RR-R Fireblade 2020 nowy produkt Tamki i tutaj miłe zaskoczenie czyli nikłe ślady po wypychaczach i tzw. szwy a także przy najmiej w mojej ocenie  lepszy w obróbce plastik.

Zgodnie z oryginałem są do wyboru dwie wersje kolorystyczne : Grand Prix Red

zEGATW.png

wersja : Matte Pearl Morion Black

WJavZu.png

 

i wybrałem wersję :Matte Pearl Morion Black chcąc pobawić się przy malowaniu czarnymi kolorami  różnych producentów Mr. Hobby ,Gaia, IPP Paints seria Matte, Semi Gloss i Gloss ,które mam na stanie w swojej domowej lakierni a od każdego producenta efekt jest zupełnie inny. 

Jako pierwsza do malowania poszła rama. Tamiya zaproponowała malowanie przedniej części ramy kolorem Black metalic ale ja dorobiłem własny kolor czyli czarny semi gloss C92 Mr.Hobby z dodatkiem (dosłownie kropelka z wykałaczki do zębów) White Pearl od IPP Paints.Po pomalowaniu tą mieszanką wypruszyłem z dalszej odległości czarny semi gloss C92 tak aby zgasić efekt perły i nadać ramie lekką porowatość .W świetle dziennym efekt perły niewidoczny a wyłania się dopiero przy oświetleniu sztucznym bądź mocnym słońcu.

Tylną cześć ramy pomalowałem czarnym semi gloss od Gaia Color ,który jest bardziej błyszczący niż C92.

xuS5hx.jpg

ajR4wO.jpg

cMdfsu.jpg

JGXrko.jpg

Wahacz pomalowany czarnym  finishing surfacer 1500 od  Mr.Hobby a błotnik czarnym C92. Imitacje przewodów hamulcowych dorobione z Shrink Tube 1,2 mm od Top Studio ,które po opaleniu zapalniczką są cieńsze od przewodów dodanych w zestawie Tamki. Felga pomalowana czarnym połyskiem seria C od Mr.Hobby.

 Z zestawowych podpórek , które były przy wahaczu model zsuwał się ze stendera , dlatego też odciąłem te kikutki i wytoczyłem na domowej tokarce nowe takie jak są w oryginale ( średnica tulei 0,9mm a talerzyka 1,8mm). Wytoczenie dwóch sztuk to 40 minut mojej  pracy ale koło teraz nie spada.?

QlU410.jpg

tk3BVG.jpg

yhkP0b.jpg

To tyle na dzisiaj z efektów moich wypocin. Cdn... nastąpi

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszła kolej na silnik.Po przejrzeniu fotek referencyjnych dopatrzyłem się paru braków i nieprawidłowości a przede wszystkim złego umiejscowienia linki sprzęgła.

Tak wygląda zestawowo .

 

DDa080.jpg

a tak w oryginale w zupełnie innym miejscu dekla.

Feon9F.jpg

Chciał nie chciał wziąłem się do roboty.Z igły lekarskiej 0,8mm stworzyłem wałek a z blaszki fototrawionej cięgło i po sklejeniu w całość kropelką i pomalowaniu czarną emalią wyszło to coć.?

sHy7eQ.jpg

Potem przyszedł czas na stworzenie linki sprzęgła.Z pomocą przyszedł drucik 0,3mm ,dwie nakrętki 0,8 średnicy łba od RB Motion i rurka termokurczliwa.

CGJlcG.jpg

 wywierciłem otwór w prawidłowym miejscu , dodatkowo z blaszki dorobiłem mocowanie linki z deklem i jak to mówią ,,Razem do kupy "....

pJELri.jpg

UW9dKa.jpg

Z lewej strony silnika też dodałem parę brakujących detali .

tBKzAi.jpg

WA08nr.jpg

Teraz można montować silnik w ramę.?

 

 

Edytowane przez cayman
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zamontowany ,stender pod koło tylne polakierowany, śrubki zestawowe Tamki  zastąpione zamiennikami z zestawów waloryzacyjnych ze Skarbnicy Domowej.

sKGsZ9.jpg

EQwRKS.jpg

tkvSmq.jpg

YLhZah.jpg

Układ wydechowy gotowy do montażu.

Fotki oryginału.

cWtWdU.jpg

a to efekt moich wzmagań modelarskich.

TMOYG7.jpg

 

 

Edytowane przez cayman
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap to układ wydechowy i układ chłodzenia silnika.

W osłonie przedniej baku otworzyłem lufty powietrzne.

UYOvOv.jpg

Układ wydechowy i układ chłodzący silnika zamontowany.

xrfsUy.jpg

N1zYXp.jpg

ZqF7y8.jpg

eqsTXz.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez cayman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap to przednia zawiecha.

W układzie hamulcowym poprawiłem przewody hamulcowe a mianowicie z rurki stalowej (igła lekarska 11mm średnicy) dorobiłem końcówki przewodów hamulcowych które są przykręcane do zacisków hamulcowych.

dnJ1Qz.jpg

LrUg27.jpg

Kierownica poskładana  z dorzuconymi od siebie paroma dodatkami .

AyEdTe.jpg

I jak to mówią Niemce ,,zusammen do kupy"

CIl7ZN.jpg

QqZlDz.jpg

HaGkes.jpg

i8UIFx.jpg

POe6C3.jpg

I  Czarna Strzała stanęła na kołach

AHm7Ws.jpg

 

WKrgsw.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarkWing napisał:

Jeszcze nie ma ubrania, a już spięty do biegu....

Pięknie się prezentuje i te przewody, w końcu nie straszą jak w innych modelach seryjnych Tamiyi :D ...

To Slawku nie są przewody Tamiyi . To Shrink Tube 1,2 mm z Top Studio do opalenia zapalniczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 19:41, cayman napisał:

To Slawku nie są przewody Tamiyi . To Shrink Tube 1,2 mm z Top Studio do opalenia zapalniczką

Tak, domyśliłem się, że to nie seria Tamiya... niestety tyle lat na rynku a pewnych , oczywistych rzeczy nie chcą poprawić... 

Ale może właśnie chodzi o kasę... klient kupi pudło, chce ładnie, niech dokupuje dodatki. Ciekawe tylko, że sama Tamka akurat przewodów nie robi  jako UpGrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DarkWing napisał:

Ale może właśnie chodzi o kasę... klient kupi pudło, chce ładnie, niech dokupuje dodatki. Ciekawe tylko, że sama Tamka akurat przewodów nie robi  jako UpGrade

No tak Tamka takich dodatków nie robi a taki dodatek jak przewody od Top Studio to wydatek ok.30zł i rurka termokurczliwa ma 2 m a tego starczy do wielu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.