Skocz do zawartości

FLAK 37 TAMIYA 1/35


TomaszDudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto mój prawie skończony flak wiem że jest brzydki źle zrobiony krzywy i tak dalej ale mimo to zdecydowałem się na pokazanie go.

Stwierdziłem że na forum jest tyle świetnych modeli że koszmarne tez się przydadzą dla kontrastu.

Do modelu dodałem troche drucików i blaszek z puszki alu oraz kilka narzedzi. Model przybrudziłem troche pastelami i tu zwracam się z uprzejmą prośbą do was o jakieś rady bo zapwene można to zrobić o wiele lepiej, myslałem też o suchym pedzlu niewiem czy robić a jak jusz to w którym miejscu.

d456d35798e0cffe.jpg

ea99a5a9196c2e17.jpg

839301dc3a843650.jpg

d403d87bf25d372b.jpg

ca4b5a6f510046bb.jpg

7b1b701552cefda8.jpg

 

 

Jeszcze prosze o jakieś porady w sprawie figurek chciałbym je jakoś wmiare dobrze zrobić mam sienne paloną i brąz van dycka moe z tym coś sie da zrobić.

I co najwarzniejsze na jaki kolor pomalować skrzynki na amunicję

Może na jakąś podstawke się skusze co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na takim modelu nie bedzie latwo - jak na pierwszy raz.

Potrenuj na zlomie modelarskim, a jak nie masz to kup cos taniego i przeznacz na cele testowe.

Najlepszy sposob na nauke bez stresow, a ile zabawy przy tym.

To moj watek, apropo takiego tematu:

 

viewtopic.php?t=7161

 

Obecnie przy pracy nad modelem, nie rozstanie sie z moim modelem testowym, ktory robie rownolegle, ale zawsze o jeden krok do przodu.

Czytac o washach, brudzeniu itp mozna duzo, ale praktyka i wyrabianie wydeptywanie wlasnej sciezki jest nieodzowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sie bawić w brudzenie to trzeba tu washa zrobić. Smile

Tak jest...

 

Kurde ale ja sie boje że to jakaś masakra wyjdzie

Kup tankietkę polską od RPM, pomaluj i nanieś wash'a, ćwicz na niej. Za pewien czas ją wy----rzucisz:) Sam tam robię. Jak chcę nałożyć jakieś nowe kamo, to najpierw kładę je na złom od RPM, a potem dopiero na właściwy model.

 

Co do wash'a zastosuj bo warto, Tomaszu modele kleisz czysto i porządnie, bazowy Panzergrau tez nałożony ok, warto dodać obicia i wspomnianego wash'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasteli - zarówno z przodu jak i z tyłu modelu, wygląda, jakbyś zatrzymał się w połowie wysokości działa. Dól widać, że coś tam porobiłeś, ale już wyżej jest czyściutko, brakuje przejścia stopniowego - brudno-mniej brudno-czyściej. Brak uwypuklenie szczegółów, jednak wash przydałby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na pewno sporo "przejść " zabił flash z aparatu.

O figurkach nie napiszę nic, bo ich nie widać.

Sama w sobie ..konstrukcja rewelacja, sa idealne, nikt i nic czegos podobnie rewelacyjnego nie wymyślił...88 to esencja skuteczności i przydatnośc.

Model nieźle zlepiony.

Ciekawa pozycja, pozdrawiam !

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chyba się zdecyduję na zrobienie tego washa ale chciałbym to zrobić na zasadzie że obleje model miksturą i nie chce potem go ścierac patyczkami bo mi się części połamią da się tak ?

 

Zrobiłem ba-3 i wash wyszedł mi calkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko .. nic Ci sie nie zlamie, w koncu modelarz jestes to i obchodzic sie

z modelami potrafisz - uzyj pedzelkow /twardszych plaskich/ do scierania bedzie git.

 

tylko nie zapomnij co jakis czas przeczyscic pedzla w terpentynie, white spiricie czy czym tam jeszcze i lekko osuszyc ...

 

3 mam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subgrafik Mówisz że pędzlem lepiej do tej pory próbowałem patyczków tylko jutro dam do galerii tego ba-3 to ocenicie czy warto dotykać tego flaka według mnie nie jest tak źle a w kolejce do washa mam jeszcze shermana i pume .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że go pokazujesz , nie ma sie co wstydzic swoich prac , tym lepiej że je pokazujesz bo poznasz swoje błędy i na przyszłość już ich nie popełnisz , póki co grunt że czysto sklejasz , pędzlem malować umiesz więc jedź z tym washem śmiało. Jak nie chcesz scierać to mozesz dać mniej olejnej do terpentyny ale wtedy mniej wyszczególni wszelkie szegóły itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.