Skocz do zawartości

L-29 Delfin 1/72 Eduard


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Rano położyłem kolor na elementy podwozia i wnęki podwozia. zdjąłem maski i wyszło ładnie, nic nie uciekło, więc jak wszystko pójdzie ok (czyli żona i dzieci zasną bez problemu), to chyba dziś wezmę się za washowanie, a potem tygrysie pasy 🙂

wneki-podwozia.jpg

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tygryska i muszę powiedzieć, że tu eduard moim zdaniem skopał kalki do niego na całej linii - są o 3 długości za "grube" - za szerokie. Poczynając od zdjęć prawdziwej maszyny, aż po ich szkice w instrukcji - widać, że powinny być cieńsze.
Ale nie rozpaczam, idę dalej 🙂

Tu mam pytanie, może ktoś wie - z informacji, które znalazłem, a które wydaje mi się, że potwierdzają zdjęcia wychodzi, że samolot został, po dostarczeniu, pomalowany na żółto i potem w tygrysa, a co za tym idzie zostały zamalowane wszelkie napisy, oznaczenia itp., jakie są na maszynie z fabryki. Oczywiście potem zostały dodane oznaczenia kraju, jednostki itp. Ale chodzi mi o te wszystkie pierdołki eksploatacyjne i seryjne - ich nie powinno być, prawda ?

tygrys-1.jpgtygrys-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czarne pasy wyglądają jakby malowane grubym markerem, a nie jak kalkomania.
Oprócz grubości mają sporo błędów i uproszczeń.

Myślę jednak, że ostatecznie modelik będzie robił dobre wrażenie
(byle nie prezentować go ze zdjęciem oryginału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

17 minut temu, Grzes napisał:

Faktycznie, czarne pasy wyglądają jakby malowane grubym markerem, a nie jak kalkomania.
Oprócz grubości mają sporo błędów i uproszczeń.

Myślę jednak, że ostatecznie modelik będzie robił dobre wrażenie
(byle nie prezentować go ze zdjęciem oryginału).

Dokładnie w ten sam sposób pomyślałem, toczka w toczkę (szczególnie z tym nie pokazywaniem oryginału) 🙂
Wiesz może czy dobrze mi się wydaje z tymi napisami i oznaczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam jak to było z napisami na tym Delfinie.
Ale gdy nasze MiGi-21 pomalowano w malowania tygrysie, większość napisów eksploatacyjnych została zamalowana.
Część napisów jednak została naniesiona na nowym malowaniu.

Myślę, że trzeba by prześledzić fotki tego Twego oryginału. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.