Skocz do zawartości

Charles W. Morgan (New Bedford Whaler, Academy, 1:200)


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam gotowy już mój model najpopularniejszego wielorybnika żaglowego zwanego imieniem "Charles W. Morgan" firmy Academy skali 1:200. Model wykonany na zlecenie, mam nadzieję, że zarówno Wam, jak i odbiorcy on się spodoba. Budowany w wątku warsztatowym pod adresem http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=7210.

 

Statek "Charles W. Morgan" został wybudowany i zwodowany w stoczni w New Bedford. Jednostka ta jest drewnianą fregatą trójmasztową; wykonała 37 rejsów nazwijmy to "zawodowych" trwających od 9 miesięcy do 5 lat każdy. Morgan złowił około 2500 wielorybów, dostarczył 54483 baryłki oleju wielorybniczego oraz 152934 funty kości wielorybów. W każdy rejs zabierał średnio 33 członków załogi, łącznie na fregacie służyło ponad tysiąc różnych osób.

Charles W. Morgan jest zachowany po dzień dzisiejszy; kotwiczy w Mystic Seaport w USA. Po przybyciu do swojego aktualnego miejsca zakotwiczenia Morgan przeszedł gruntowną renowację, po której jego wygląd przedstawia poniższa fotografia:

ad199024bd1a5c2e.jpg.

Przed renowacją, a po remoncie, jaki wynikł z powodu pożaru jednostki, Morgan prezentował się następująco:

045de328ec7ec1cc.jpg

 

Mój model przedstawia Morgana sprzed pożaru, jaki strawił większą część jednostki w nocy 30 czerwca 1924 r. Niestety, bardzo trudno jest znaleźć fotografię statku z interesującego mnie okresu, jednakże opierając się na różnych źródłach wygląd Morgana z interesującego mnie okresu mógł być taki, jak przedstawia to mój model.

 

Oto zdjęcia (tradycyjnie po klinięciu w zdjęcie można zobaczyć je w dużym rozmiarze):

01small.jpg 02small.jpg 03small.jpg 04small.jpg 05small.jpg 06small.jpg 07small.jpg 08small.jpg 09small.jpg 10small.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takielunek jest troszku za luzny, a caly model wyglada bardzo plastikowo. Ja rozumiem, ze to na zlecenie i ten ktos i tak by nie docenil wszelkich technik modelarskich zastosowanych przy budowie modelu, ale ja bym chyba tak nie potrafil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym chyba tak nie potrafil...
Widzisz, Majek, uzupełniamy się. Ty nie potrafisz tak, jak ja, ja natomiast nie potrafię tak dobrze, jak Ty [robić modele, oczywiście]. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co prawda na żaglowcach się nie znam ( na jakichkolwiek modelach zresztą też nie ), ale całkiem zgrabne. Szkoda tylko, że nie udało się want zrobić z czegoś innego ( ale z czego ? ). I jak dla mnie pokład się chyba troszeczkę świeci, może to złudzenie...

Ale żeby nie marudzić : . ładne i czekam na więcej

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pokład się chyba troszeczkę świeci, może to złudzenie...
Być może, że troszkę się świeci; stoczniowcy wypucowali go i wypastowali, co by odbiorca nie stwierdził, że brudny statek dostał... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że troszkę się świeci; stoczniowcy wypucowali go i wypastowali, co by odbiorca nie stwierdził, że brudny statek dostał... ;)
Bo by jeszcze nie zapłacił, albo jakąś skargę wniósł i co ...

A tak poważnie, jest ok, sam nie brudzę ( bo nie umiem ), to co się będę innego czyściocha czepiać

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że troszkę się świeci; stoczniowcy wypucowali go i wypastowali, co by odbiorca nie stwierdził, że brudny statek dostał... ;)
Bo by jeszcze nie zapłacił, albo jakąś skargę wniósł i co ...
He, he, dokładnie. ;)
A tak poważnie' date=' jest ok, sam nie brudzę ( bo nie umiem ), to co się będę innego czyściocha czepiać [/quote']

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zależy, o które okrągłe Ci chodzi... Ten model był ukończony tak dawno, że już nie pamiętam. W ogóle muszę porządek w zdjęciach zrobić, bo widzę, że się straciły... Jak Ty je w ogóle obejrzałeś, że pytasz o to okrągłe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są podlinkowane z mojego uczelnianego serwera (www.kermit.ajd.czest.pl), na którym już od dwóch lat (albo i dłużej) nie mam konta. Chciałem zmienić wpis i podlinkować na własny serwer (www.kermit.slask.pl), żeby znów były widoczne, ale jak obejrzałem warsztat, że tam są w ogóle podlinkowywane na fotosik, to wymiękłem... Muszę doprowadzić to wszystko do normy, zajmę się tym pewnie w weekend... Zdjęcia gotowego modelu są dostępne na stronie:

http://www.kermit.slask.pl/reduct/?model=1&number=31

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.