Jump to content

docelowo PT-91/ex :D


szwabu87
 Share

Recommended Posts

Witam!!!

Więc, w planach mam przerobienie tego zvezdowskiego teciaka na naszego twardego w wersji ex. Z góry zaznaczam, że to moje pierwsze 1/35, i pierwszy model z taką skalą samodzielnych przeróbek. W związku z tym, liczę na wszelką pomoc z Waszej strony ( wpostaci uwag/wskazówek oraz fotek tego egzemplarza )

Zapraszam do oglądania

 

99965928lz7.th.jpg58704893vj3.th.jpg91507530qn7.th.jpg

50415993uw0.th.jpg63985031vv1.th.jpg

 

Jak narazie "obdarłem" kadłub z kabli i innych zbędnych elementów, to samo zobiłem z wieżą, z którą jest więcej roboty, bo ma ona wg. mnie zły kształt... (za mała nisza z tyłu wieży)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka fotek. Zaczołem wieżyczke d-cy, urządzenie obserwacyjno-celownicze(?), zeszlifowany tylni lewy błotnik pod jakieś filtry(?), zrobione fartuchy i uchwyty pod czujniki na wieży. Wszystko na sucho lub tylko przychwycone do zdjęć, jeszcze przed szpachlą i szlifem...

 

p4190003sa0.th.jpgp4190006iq1.th.jpgp4190008iw7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wersja Ex od zwykłej różni się tylko celownikiem, karabinem i gąsienicami, innych różnic zewnętrznych nie ma. Artykuł ze spora ilością zdjęć Exa był niedawno w nowej technice wojskowej. Nie pamiętam numeru ale to było na pewno w ciągu ostatniego pół roku. A Małego Modelarza to tez bym polecał przejrzeć. Dużo detali w nim jest.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zmian jest więcej: tak bardzo widoczne jak ten celownik i gąski, jest też więcej grubych płytek ERAW'Y (strzałki), oraz inne zaznaczone rzeczy. Płyta nadsilnikowa jest na pewno inna ( dwa porównawcze zdjęcia ) pewno wiąże się to z mocniejszym (pewno i wiekszym gabarytowo tez) silnikiem (power packiem)...

13470356jh7.th.jpg

stara płyta:14901886bt6.th.jpg i nowa:30386107mu9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Do Twardego w wersji nieco wcześniejszej (tzn. tej nie eksportowej) jest całkiem przyzwoita konwersja żywiczna z AEF Design. O dziwo nawet pasuje wszystko do modelu (Tamiyi)

3d8cedd9560d9ded.jpg[/img]

Nie wiem tylko czy do Dragona to by pasowało.

Link to comment
Share on other sites

Ta konwersja, podobnie zresztą jak modelkrak ma się nijak do oryginału. Patrząc na to zdjęcie to prawie nic się tam nie zgadza.

Kurde, a ja to kupiłem

Chciałem mieć choć jeden tank polski w kolekcji. Było nie napalać się na to jak szczerbaty na suchary, tylko spokojnie i konsekwentnie kupować 'Żydów' i 'Ruskich' w 1/35 a nie jakieś 'polskie wynalazki' Mam za swoje

Link to comment
Share on other sites

Kurde, a ja to kupiłem

Chciałem mieć choć jeden tank polski w kolekcji. Było nie napalać się na to jak szczerbaty na suchary, tylko spokojnie i konsekwentnie kupować 'Żydów' i 'Ruskich' w 1/35 a nie jakieś 'polskie wynalazki' Mr. Green Mam za swoje Smile

Wystarczyło podrzucić to zdjęcie i zapytać na forum...

Jak skończę wieżę, czyli pewnie w weekend to założę temat i umieszczę parę fotek.

Link to comment
Share on other sites

Avi>> ten zestaw po bliższym przyjrzeniu nie wygląda tak źle, może być dość dobrą bazą do zrobienia twardego w wersji t72m1z czyli siedem-dwójki zmodernizowanej do standardu pt91. Jednak żeby uzyskać dobry efekt będzie trzeba troszkę pracy włożyć.

 

Szwabu>> tak, jest to moje już chyba 4 albo 5 podejście, a zacząłem chyba w 2005 roku z tym, że ja pracuję nad pierwszą wersją pt91, taką która była dostarczana WP od 1995 r.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś ruch w temacie, czy budowa zarzucona?

A dłubie sobie coś wieczorkami, ale idzie to strasznie powolutku. Jak pisałem juz wyżej to moje pierwsze 1/35 i do tego z taka skalą przeróbek, więc sam dorabiam części, przyklejam, potem zrywam i nowe przyklejam, i tak w koło... Czekam na zdjęcia Twojego Pt91

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No chłopie, widzę że ostro jedziesz z tematem. Smakowicie to wszystko wygląda, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę zakres przeróbek jakich się podjąłeś. Tak trzymaj a zrobisz świetny model.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za miłe słowa. Co do faktury... to mhm może faktycznie przedobrzyłem ale to moja pierwsza i mi się podoba Zresztą i tak prawie wszystko będzie zakryte (po bokach skrzynki a na tyle kosz).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.