Skocz do zawartości

docelowo PT-91/ex :D


szwabu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Więc, w planach mam przerobienie tego zvezdowskiego teciaka na naszego twardego w wersji ex. Z góry zaznaczam, że to moje pierwsze 1/35, i pierwszy model z taką skalą samodzielnych przeróbek. W związku z tym, liczę na wszelką pomoc z Waszej strony ( wpostaci uwag/wskazówek oraz fotek tego egzemplarza )

Zapraszam do oglądania

 

99965928lz7.th.jpg58704893vj3.th.jpg91507530qn7.th.jpg

50415993uw0.th.jpg63985031vv1.th.jpg

 

Jak narazie "obdarłem" kadłub z kabli i innych zbędnych elementów, to samo zobiłem z wieżą, z którą jest więcej roboty, bo ma ona wg. mnie zły kształt... (za mała nisza z tyłu wieży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kilka fotek. Zaczołem wieżyczke d-cy, urządzenie obserwacyjno-celownicze(?), zeszlifowany tylni lewy błotnik pod jakieś filtry(?), zrobione fartuchy i uchwyty pod czujniki na wieży. Wszystko na sucho lub tylko przychwycone do zdjęć, jeszcze przed szpachlą i szlifem...

 

p4190003sa0.th.jpgp4190006iq1.th.jpgp4190008iw7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Ex od zwykłej różni się tylko celownikiem, karabinem i gąsienicami, innych różnic zewnętrznych nie ma. Artykuł ze spora ilością zdjęć Exa był niedawno w nowej technice wojskowej. Nie pamiętam numeru ale to było na pewno w ciągu ostatniego pół roku. A Małego Modelarza to tez bym polecał przejrzeć. Dużo detali w nim jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian jest więcej: tak bardzo widoczne jak ten celownik i gąski, jest też więcej grubych płytek ERAW'Y (strzałki), oraz inne zaznaczone rzeczy. Płyta nadsilnikowa jest na pewno inna ( dwa porównawcze zdjęcia ) pewno wiąże się to z mocniejszym (pewno i wiekszym gabarytowo tez) silnikiem (power packiem)...

13470356jh7.th.jpg

stara płyta:14901886bt6.th.jpg i nowa:30386107mu9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Do Twardego w wersji nieco wcześniejszej (tzn. tej nie eksportowej) jest całkiem przyzwoita konwersja żywiczna z AEF Design. O dziwo nawet pasuje wszystko do modelu (Tamiyi)

3d8cedd9560d9ded.jpg[/img]

Nie wiem tylko czy do Dragona to by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konwersja, podobnie zresztą jak modelkrak ma się nijak do oryginału. Patrząc na to zdjęcie to prawie nic się tam nie zgadza.

Kurde, a ja to kupiłem

Chciałem mieć choć jeden tank polski w kolekcji. Było nie napalać się na to jak szczerbaty na suchary, tylko spokojnie i konsekwentnie kupować 'Żydów' i 'Ruskich' w 1/35 a nie jakieś 'polskie wynalazki' Mam za swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja to kupiłem

Chciałem mieć choć jeden tank polski w kolekcji. Było nie napalać się na to jak szczerbaty na suchary, tylko spokojnie i konsekwentnie kupować 'Żydów' i 'Ruskich' w 1/35 a nie jakieś 'polskie wynalazki' Mr. Green Mam za swoje Smile

Wystarczyło podrzucić to zdjęcie i zapytać na forum...

Jak skończę wieżę, czyli pewnie w weekend to założę temat i umieszczę parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi>> ten zestaw po bliższym przyjrzeniu nie wygląda tak źle, może być dość dobrą bazą do zrobienia twardego w wersji t72m1z czyli siedem-dwójki zmodernizowanej do standardu pt91. Jednak żeby uzyskać dobry efekt będzie trzeba troszkę pracy włożyć.

 

Szwabu>> tak, jest to moje już chyba 4 albo 5 podejście, a zacząłem chyba w 2005 roku z tym, że ja pracuję nad pierwszą wersją pt91, taką która była dostarczana WP od 1995 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ruch w temacie, czy budowa zarzucona?

A dłubie sobie coś wieczorkami, ale idzie to strasznie powolutku. Jak pisałem juz wyżej to moje pierwsze 1/35 i do tego z taka skalą przeróbek, więc sam dorabiam części, przyklejam, potem zrywam i nowe przyklejam, i tak w koło... Czekam na zdjęcia Twojego Pt91

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Co do faktury... to mhm może faktycznie przedobrzyłem ale to moja pierwsza i mi się podoba Zresztą i tak prawie wszystko będzie zakryte (po bokach skrzynki a na tyle kosz).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.