Skocz do zawartości

F/A-18C Hornet - Academy 1:72


Dominicus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniżej będę relacjonował budowę horneta z zestawu Academy 1:72. Będzie to czyste wykonanie z pudełka, bez żadnych elementów waloryzacyjnych. Od razu mówię że komentarze mile widziane.

 

Sam kokpit:

dscf5374li6.th.jpg

dscf5375br4.th.jpg

 

Kokpit już zabudowany:

dscf5394ty3.th.jpg

 

Faktem jest że na powiększeniu kokpit wypada słabo: lekkie rozlania farby, jednak dla normalnego oka, bez powiększenia kokpit wypada jak dla mnie naprawdę sehr gut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę się przyglądał, szczególnie czekam na położenie kalek. Kalki oryginalne jakie serwuje firma Academy są dość paskudne, jak będzie w tym modelu zobaczymy, póki co powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Będę się przyglądał, szczególnie czekam na położenie kalek. Kalki oryginalne jakie serwuje firma Academy są dość paskudne, jak będzie w tym modelu zobaczymy, póki co powodzenia

Jeżeli masz na myśli ich przyczepność do modelu, to rzeczywiście jak robiłem F15 Strike Eagle, bez płynów set i sol nie dałem rady. Jeśli chodzi o kalki w hornecie to podobno są poprawione, dodam że robiąc kokpit miałem problem z tym żeby te kalki się trzymały podłoża, ale w efekcie się przykleiły, jednak przy klejeniu kalek na kadłubie na pewno będę się wspomagał płynami SET i SOL.

Ładna tablica. Połysk czarnego to efekt fotografii, czy na prawdę się kolorek błyszczy?

Nie, to nie efekt fotografii. Przyrządy malowane były czarnym glossem, drążek tak samo (jak dorwę czerwony gloss to domaluję jeszcze przycisk Weapon Pickle :P), zaś na MFD przeznaczone były kalki. Obudowa awioniki (tam gdzie będzie HUD) pomalowana jest antracytem, a nie tak jak w instrukcji Flat Black.

 

A komory podwozia będziesz poprawiał ??

Nie za bardzo wiem co tam jest do poprawienia, mógłbyś mi przybliżyć temat?

 

 

Mam jeszcze pytanie, jak mi radzicie: przebijać wloty powietrza na wylot czy nie, u mnie mają one głębokość nie większą niż 1,3 cm i bardzo to się rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to lecimy dalej z budową, dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu udało mi się skleić wloty powietrza oraz przykleić skrzydła. Zwracam od razu uwagę że łatwo pomylić części do zrobienia wlotów z prawej strony z tymi które być powinny na lewej stronie, ponieważ są one bardzo podobne. Żeby uniknąć ew. wątpliwości zaznaczyłem sobie zestawy znakiem "X" na odwrocie. Oglądając je pod różnym kątem w różnym oświetleniu, zrezygnowałem w pełni z zamiaru ich pogłębiania, znajdują się one krótko mówiąc w miejscu gdzie dochodzi mała ilość światła, więc nawet na fotografii widzimy tylko czarną otchłań

 

Po wycięciu skrzydeł myślałem że są one zwichrowane, jednak drugie było identyczne. Sami zobaczcie jak fajnie są one wyprofilowane.

 

Kilka dni wcześniej pokryłem jedną warstwą białej farby luki podwozia.

 

 

Poniżej zapraszam do oglądnięcia fotografi:

 

1. Sklejone wloty powietrza, zrezygnowałem z ich pogłebiania.

dscf5411zx3.th.jpg

 

2.Wloty przyklejone do kadłubu horneta.

dscf5419ux3.th.jpg dscf5423qc3.th.jpg

 

3. Przyklejone skrzydła, teraz widać jak mało widoczna jest głębia "intake'a"

dscf5427zq9.th.jpg

 

 

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że mimo wszystko jestem początkującym modelarzem, o ile w ogóle modelarzem, więc ostrzegam wszystkich tych, którzy chcieli by się na mnie wzorować, że w każdym momencie mogę spie.... całą robotę Ale na komentarze w dalszym ciągu oczekuję.

 

Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie pragnę poinformować, że mimo wszystko jestem początkującym modelarzem, o ile w ogóle modelarzem, więc ostrzegam wszystkich tych, którzy chcieli by się na mnie wzorować, że w każdym momencie mogę spie.... całą robotę Ale na komentarze w dalszym ciągu oczekuję.
Spokojnie, każdemu może się zdarzyć coś spie..., nawet tym bardziej zaawansowanym. Jak sam będę budował Horneta w tej skali, to nie zapomnę o tym wątku. Jak dla mnie dobrze Ci idzie, a nawet lepiej, jak dobrze. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj kontynuowałem prace nad osiemnastką. Efektem dzisiejszych starań jest przyklejona owiewka radaru, oraz prawie w całości ukończona kabina pilota. Brakuje jeszcze HUD-a, wiatrochronu, i części głównej, ale to zostawiamy na koniec. Zrobiłem jeszcze to czego najbardziej się obawiałem przy montażu płatowca: zamontowania stateczników pionowych. Wydaje mi się że trafiłem w odpowiedni kąt. Zaznaczam że gdybym montował je tak jak wyprofilowane były szpary, wyszło by prawie jak w dwudziestym dziewiątym.

 

1. Niestety nie obejdzie się bez szpachli. Mam na myśli łączenie skrzydła z kadłubem i miejsca przyczepu stateczników pionowych.

dscf5433ej9.th.jpg

 

2. Tak mniej więcej będzie to wyglądało. Jak z kątem zaklinowania stateczników ??

dscf5435ki9.th.jpg

 

3. Od święta pozwoliłem sobie położyć na sucho kabinę No i tutaj widać że nie ma potrzeby pogłębiania wlotów powietrza, no chyba że ktoś bardzo chce.

dscf5440sp9.th.jpg

 

4. Kokpit

dscf5445xw4.th.jpg

 

5. Fajna bestyja, nie? Tu też pójdzie trochę szpachli.

dscf5449oa8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie Ci to idzie. Ja swojego prawie skończyłem. Wyszedł raczej średnio ale to mój pierwszy model od piętnastu lat . Jak dorwę aparat to się pochwalę. Dodam że to jest ten sam model co w relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko taj dalej a niedługo pojawi się w galerii Każdy musi sie przeciez wszystkiego nauczyć na początku a ty jesteś w tej komfortowej sytuacji ze nad budową czuwają forumowicze. Ja takiej przyjemności nie miałem i przy moim Hornecie dałem w kilku miejscach ciała. Korzystajmy z dobroci sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzechu, mi się bardzo podoba. Co więcej planowałem te same kalki położyć. Teraz się zastanowię czy nie położyć innych. Używałeś płynów set i sol ?

 

Ja teraz muszę chwilowo przerwać budowę szerszenia. Myślę że po długim weekendzie prace ruszą na nowo.

 

 

P.S

Myślę że pomalowanie krawędzi klap podwozia na czerwono, tak jak jest w instrukcji napisane wiele by mu pomogło. Myślę że lekka zabawa z brudzeniem podwozia też by się opłaciła.

Zobacz tu:

http://www.airshow.sp.mil.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=57&page=view&catid=15&PageNo=1&key=0&hit=1

Podwozie to nawet gdy jest czyste sprawia wrażenie brudnego, za sprawą dużej ilości przegubów, czy też amortyzatorów. Nawiasem mówiąc piękne jest podwozie u Horneta, prawda?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym SAMI jest recenzja tego modelu.

Recenzent nie użył ani kropli szpachli.

Poza tym na koniec określił ten model jako "superb"...

 

O zrobionym modelu: odrobina taśmy maskującej przy malowaniu - szczególnie kabiny - dałaby rewelacyjne efekty. Poza tym może trzeba było odrobinę lepiej dopasowaĆ części i byłaby rewelacja... jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi. Przy następnym modelu na pewno z nich skorzystam. Jak na taki okres przerwy to i tak chyba nie źle. Następny będzie lepszy i na pewno zamieszczę tu relację. Jeszcze raz dziękuję.

Używałeś płynów set i sol ?

Nie. Czysta woda. Nie było problemów z klejeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam !

 

Miło mi ogłosić że dzisiaj wznowiłem pracę nad moim "szerszeniem". Nie wrzucam żadnych zdjęć ponieważ mało na nich widać.

Całość prac dzisiaj ograniczyła się do pomalowania w pewnym fragmencie rakiet powietrze powietrze i podwozia. Równocześnie przygotowuję płatowiec do naniesienia farby.

 

Mam pewne pytanie, mianowicie na wyprasce elementów przeźroczystych, przygotowane zostały elementy podobne do reflektora lądowania montowanego na przedniej goleni podwozia, jednak nigdzie indziej w instrukcji nie jest pokazane gdzie te elementy powinny zostać przyklejone. Proszę o pomoc w tej kwestii.

 

Pozdrawiam, Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.