Skocz do zawartości

Spitfire Mk I Arfix 1:72


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sebastain napisał:

A ten model airfixa ma grube linie podziałowe.


Chciałeś powiedzieć rowy tektoniczne :D To była pierwsza rzecz, którą zauważyłem, i która mnie trochę odepchnęła na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jakiś czas mnie tutaj nie było co nie znaczy, że próżnowałem. :)

Model dostał dwie warstwy połysku z hataki, na to poszły kalki. Mimo połysku z jednej strony przy nr seryjnym i oznaczeniach kodowych kalka się zasrebrzyła. Nieco to poprawiłem płynem wamodu. Ostatnio miałem przeboje z tymi płynami tym razem poszło bardzo dobrze, kalki się ułożyły, weszły w linie podziału, żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem:). 
Na kalki poszła warstwa połysku i na to dałem wash, tak jak przy Hurricanie z Army zastosowałem gotowca od Modellers World, ciemno brązowy. Jednak po zwaszowaniu lini nie byłem zadowolony z efektu. Jak dla mnie za bardzo się to odcinało od kolorów kamuflażu, zwłaszcza brązowego. Do tego pomimo zostawienia washa na całą dobę kolor ścierał się zarówno z paneli jak i niektórych linii podziału. Dlatego postanowiłem poprawić wash i zrobić go starą metodą z farb olejnych. Wybrałem umbrę paloną i naniosłem ją na wcześniejszy wash. Rozjaśniło to nieco linie podziału.

 

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie sknocił, mimo inspekcji modelu przed kolejną powłoką lakierniczą nie zauważyłem nie wytartego washa w obrębie paneli inspekcyjnych na jednym ze skrzydeł. I o ile na połysku nie rzucało się to wcale w oczy to po macie wszystko widać jak na dłoni. Co do lakiery to użyłem matu od hataki, rozcieńczałem Mr. Hobby Thinnerem i bardzo dobrze  mi się go kładło. Poprzednio nie byłem w stanie uzyskać matowego wykończenia tak tutaj wystarczyły 2 cienkie warstwy żeby dać głęboki mat.

Koniec tego przydługiego wypracowania, czas na fotki. Śmigło przyłożone na sucho póki co. 

IMG_7997.thumb.JPG.891cca49808d6414f811e3cdf4ff85d0.JPGIMG_7996.thumb.JPG.1751d62f3ebeaac6db992e6d77fa22ed.JPGIMG_7995.thumb.JPG.18e3770087906be8eb4150c9c6b7baae.JPGIMG_7994.thumb.JPG.75659a8cbaa7929d0af22991aabef0d6.JPGIMG_7993.thumb.JPG.1c2d2f7c94a1885bbf39485dcde0ae73.JPGIMG_7992.thumb.JPG.abfe339d511b379b3718a524873320f6.JPG

 

Zdjąłem też maski z oszklenia i nie jestem zadowolony z malowania, musiałem poprawić w 2 miejscach, poza tym zostały jakieś drobne paprochy od wewnątrz.

A i po macie zniknął mi niemal cały preshading :(. Muszę następnym razem zrobić go mocniejszego. Mimo wszystko uważam, że jak na model testowy, który został zakupiony by zdobyć więcej doświadczenia jest spoko. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.