Skocz do zawartości

Victor B2


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Po półrocznej przerwie mój kolejny model, wiem że idealny nie jest, trochę przedobrzyłem z "waloryzacją" i wygląda jak ze złomowiska a nie służby czynnej. Jednak niektóre techniki zastosowałem po raz pierwszy. Do tej pory stosowałem w zasadzie tylko wash którego używałem zarówno do zapuszczania linii jak i ogólnego "przybrudzenia", Teraz zastosowałem poza washem "streaking efects" Miga do cieniowania i zacieków, "rainmarks efects" (w większości starłem bo efekt mi się nie podobał) oraz okopcenia suchym pigmentem z którym ewidentnie przegiąłem. Jest go zdecydowanie zbyt dużo ale musiałem tak zrobić aby zamaskować "popsute miejsce" po nieudolnym utrwalaniu pierwszego okopcenia (trochę się rozlało).  Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i oceny, również porównanie do poprzednich moich modeli które są w galerii 144

IMG_2143.JPG

IMG_2103.JPG

IMG_2107.JPG

IMG_2117.JPG

IMG_2119.JPG

IMG_2120.JPG

IMG_2124.JPG

IMG_2128.JPG

IMG_2129.JPG

IMG_2134.JPG

IMG_2141.JPG

IMG_2092.JPG

IMG_2096.JPG

IMG_2097.JPG

IMG_2098.JPG

IMG_2099.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, wiktorek. I to taki co widział kawał świata.

 

 

 

P.S. Polecam życzliwej uwadze:

 

Edytowane przez lejgo_inc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lejgo_inc napisał:

P.S. Polecam życzliwej uwadze:

 

 

Miałem do niedawna obiektyw makro zakupiony specjalnie do fotografowania kolejowych dioram i efekty były lepsze. Obecnie go  nie mam  (ani żadnego innego szkła) więc w tym momencie jestem skazany na komórkę, stąd zdjęcia takie a nie inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal78 napisał:

Fakt, tej wersji nie było, ale był po przeróbce na tankowiec.

Skądinąd niesamowicie skomplikowana logistycznie akcja o kryptonimie Black Buck, w której jedenaście Victorów zapewniało obsługę jednego Vulcana (drugi zaplanowany odpadł z powodu awarii) w drodze na Falklandy, przy czym niewiele brakowało aby przynajmniej jeden z tankowców nie doleciałby spowrotem do Ascension.

 

Ad jakości fotografii - zadbaj o neutralne, jednolite tło. Komórka to nie jest złe narzędzie, tylko trzeba mu stworzyć dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nalotów było kilka (chyba 7). Jeden z Vulcanów przez awarię sondy do tankowania został zmuszony do lądowania w Brazylii. Ciekawe jest to że w tym czasie Brytyjczycy byli w trakcie przebudowy kilku Vc10 do roli tankowca (i zapewne był by bardziej wydajny od Victora, upraszczając całą misję), ale nie zdążyli ich użyć.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.