Skocz do zawartości

V3000SM Maultier IBG 1/72


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - chciałbym założyć warsztat brudzenia. Model jest jaki jest, nie ustrzegł się kilku błędów, ale nadaje się, żeby poćwiczyć brudzenie. 
 

Napaćkałem trochę light dust, trochę north Africa dust i jakoś nie jestem przekonany. Co dalej ?

 

 

3643BDE6-358F-4961-BD36-C148BC1CFC2F.jpeg

12F32307-FA1F-41CA-95EC-2DBA43134AFE.jpeg

77B58E94-88B6-4263-9B0C-39D08A742B0E.jpeg

979C06A2-8458-45A6-A2C5-B00BAEC84A6A.jpeg

A3FB0114-6299-4E1D-8BC2-7B555D69F7D9.jpeg

0A634ED3-43C0-40ED-BDE3-7503847061E4.jpeg

E6B9E123-9AEA-474F-A745-22694F7F8C78.jpeg

8D23208F-154A-493F-A649-D2483DAAEEB3.jpeg

9854F96E-7246-4B93-A757-87CBCA34A6E4.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

hmm samo pasowanie modelu kiepsko wyszło, flaczek spoko ale samochodzik słabo- szpary na szoferce strasznie rzucają się w oczy, znaczek na dachu może być ale według ordnung powinien leżeć 😉 w górze w trakcie holowania przyczepy :D
German_trucks_triangle_trailer_sign_1937_regul.jpg.0570d6eece2176f63c873e407c5697db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta szoferka mnie dobiła (i gęsi). Oczywiście starałem się być sprytny i żeby nie musieć za dużo maskować pomalowałem sobie osobno przód i tył. Tył wchodzi z podłogą w przód, który był już z dachem, drzwiami i maską.  Potem sklejam i takie rzeczy - na szpachle za późno. Stąd do nauki brudzenia. 
 

O znaczku nie miałem pojęcia. Jeszcze się zastanawiałem, czy na żółto nie machnąć :) dzięki za info, bo w kolejce czeka blitz z zestawem blach, żywiczną plandeką i kołami - koła w drodze. Na tego to na pewno założę warsztat, bo sporo dla mnie nowości tam będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób paćkałeś North Africa Dust? Pytam, bo mam to świństwo i pewnie niedługo będę używał. Z tego co widziałem, rozcieńczony siuwaks nakłada się delikatnie aero, aby potem pędzelkiem memłać nadając mu niejednolitą i pożądaną fakturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zaruk napisał:

A w jaki sposób paćkałeś North Africa Dust? Pytam, bo mam to świństwo i pewnie niedługo będę używał. Z tego co widziałem, rozcieńczony siuwaks nakłada się delikatnie aero, aby potem pędzelkiem memłać nadając mu niejednolitą i pożądaną fakturkę.

Memłałem pędzelkiem :) efekt jak widać. Raz próbowałem aero, ale uznałem, że to bez sensu, bo efekt żaden. Może za duże ciśnienie dawałem? Uważam, że lepszy (mocniejszy) efekt uzyskuje się specyfikiem light dust, choć nakłada się podobnie źle. Widziałem na youtube, że aby uzyskać w miarę zadowalające efekty trzeba nakładać wiele warstw i powoli "budować" kurz. Cóż łatwiej powiedzieć niż zrobić.

 

EDIT : co ciekawe, "brudzenie" na flaku, które bardziej mi się podoba niż na ciężarówce zrobiłem filtrem Tan for 3 Tone Camo jeszcze przed lakierem i potem dałem tylko trochę light dust. Ale bardziej przeciągnąłem pędzlem z góry na dół jak przy rainmarkings.

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.