Jump to content

Klapouch

Members
 • Content Count

  371
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Klapouch

 1. Nie podobają mi się za bardzo „nowoczesne” maszyny, ale pomalowany jest zacnie - cieniowanie płynne, po skosie, robi wrażenie. Chyba każdy panel z osobna maskowałeś, żeby uzyskać taki efekt ;)?
 2. Zgadzam się. @Pan_na_Zulawachpo ujednoliceniu brudzenia będzie to chyba Twój najlepszy model. Naprawdę powinno wyjść bardzo dobrze.
 3. Model ładny, choć to „coś”, tzn pojazd, brzydki jak noc
 4. Kolorek to mogłeś trochę bardziej nasycić - przynajmniej mi się tak wydaje, ale ja lubię generalnie soczyste kolory. Bardzo fajne podwozie. Te oleje lidla - sam je mam - czym rozcieńczasz? Ja próbowałem AK thinner bezzapachowy, ale lepiej zachowywały się abteilung - może do lidlowych coś trzeba inaczej podejść?
 5. Zeszlifuje, dzięki za podpowiedzi. Póki co stocznia zamknięta na tydzień
 6. A tak, odwróciłem, na szczęście rusza się, to łatwo wyjąć O jakie zgrubienia Ci chodzi? Te oczka do podnoszenia? To zdjęcie co pokazałeś, to chyba jakiś mix - dysza od wczesnej wersji, zbiorniki od późnej.
 7. No to się posklejało. Trochę szpachli nie zaszkodzi
 8. W „instrukcji” było tylko 1 malowanie niemieckie w panzer grau.
 9. Dobrze kojarzę, że główną różnicą między wersjami późną a wczesną jest brak zbiorników balastowych po bokach oraz różnice przy śrubie napędowej? W zestawie chyba są obie wersje, więc może jednak warto zbudować wersje wcześniejsza. edit : tym bardziej, że te zbiorniki pasują jak na zdjęciu
 10. Zimmerit pewnie można dorobić, panele usunąć, ale czy malowania są poprawne dla tej wersji ? Żeby potem nie było, że kupię, zacznę robić, napalę się na 3-barwne kamo a wyjdzie, że musi być żółty
 11. Widziałem, ale tam tylko inbox. A, że detal fajny to sam widzę (choć nie wiem czy tak dużo lepszy niż dragon), natomiast nie umiem merytorycznie ocenić czy to poprawnie odwzorowany pojazd.
 12. Z kolorami miałem problem; zdjęcia od : poprzez (ten przejścia ma dość płynne) i według mnie najbardziej przesadzonej interpretacji Zdjęcia z epoki rzeczywiście sugerują ostre przejście Dlatego napisałem, że jest to model inspirowany. Choć jak na kamo kładzione z ręki wyszło chyba i tak nieźle
 13. Pozostając w skali 1/72 postanowiłem spróbować czegoś morskiego. Chciałbym osiągnąć taki efekt (oczywiście z korektą na moje dzisiejsze możliwości), choć mój model delikatnie się różni. Nie mam zielonego pojęcia jakie malowanie jest prawdopodobne, jakie kompletne Sci-Fi, więc będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Póki co obrabiam kadłub.
 14. Ekspertem od obić nie jestem, to się nie wypowiem, ale generalnie mi się podoba. Kalki trochę srebrzą - zdjęcie nr 3 po prawej stronie. Jeśli chodzi o błoto to dodałbym jasnych akcentów na obrzeżach plan - ciemna, cięższa i bardziej mokra materia spływa na dół, na górze zostaje zaschnięte, wyschnięte i jasno-brązowe. Cholera, sam muszę się wziąć za coś z 1/35
 15. Producent głównie kojarzony z okrętami ale i u nas ma coś niecoś i to jeszcze w skali 1/72. Czy ktoś może się wypowiedzieć merytorycznie na temat tego kociaka https://www.scalemates.com/pl/kits/flyhawk-model-fh3019-sdkfz182-king-tiger-production-turret--1323535
 16. 9. FtF - lt vz 38 Krótko trwał urlop od wojskowych maszyn, ale wrócę do cywilnych już niedługo
 17. Kolejny ulep. Bardzo fajny model, gęsi jak to u FtF zmasakrowane, ale nie poprawiałem - ostatnio przyniosło to więcej szkody jak pożytku. Egzemplarz dość luźno inspirowany rzeczywistością. Za wzór posłużył czołg testowy z poligonu - stąd brak oznaczeń (no i stąd, że w FtF są kalki i malowanie tylko panzer grey)
 18. Te farbki to akurat niewiele warte
 19. Nie mam pojęcia co to jest, ale podoba mi się
 20. Albo zrobić sobie washa samemu z olejów mocno rozcieńczonych - moim zdaniem najlepsza opcja.
 21. Ten Fiat mi się podoba, według mnie już teraz widać urozmaicenie koloru. Przy „profesjonalnej” sesji powinno być widać nawet wyraźniej.
 22. Oj tam, oj tam - ten zielony cromwell wyglada naprawdę nieźle. Za to te dwa kolejne to wypadałoby trochę urozmaicić
 23. O! Czyli zielony. Twoim zdaniem błędem byłoby dać zużyte zimowe wapno na to ?
 24. dzięki za pomoc @meser262 Gęsi są takie. Jarzma nie przerobię - nie potrafię. Podpora dość prosta do przeróbki, ale jej mocowanie już nie. czy w takim razie po prostu zrezygnować z 3-barwnego kamo i dać 2-barwne lub 1-barwne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.