Jump to content

Klapouch

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Klapouch

 1. Nie udało się zmyć do końca ale wyszło coś takiego
 2. Pytanie w kwestii rozjaśniania kolorów zamiast kupowania zestawów do modulacji. Gdzieś czytałem, że 1. Zielenie rozjaśniać żółtym a nie białym 2. Panzer grey niebieskim Czy to prawda? I czym w takim razie rozjaśnić żółty do pustynnego kamuflażu?
 3. Z winetka może być problem - zupełnie nie mam materiału. Może po prostu kawał jakiejś polnej drogi i trawa. Co do reflektora to zamierzałem po prostu wkleić zestawowi plastyk przezierny ale spróbuje z folią. Błoto będę zmywał delikatnie, zakładam, że zostanie trochę i pewnie da się zaadaptować na pył jeśli chodzi o koła, a jeśli chodzi o gąsiennice to nadmiar potraktuje washem do gąsiennic AK i może jakimś innym brązowym, żeby uzyskać coś podobnego do tego w celach ćwiczebnych zamierzam kupić czołg (może docelowo kilka) w skali 1/72 i north africa dust Effect od MIG. Są tańsze, szybsze w budowie, więc mniejsza szkoda jak coś nie wyjdzie. Poza tym czołgi są chyba łatwiejsze w nauce malowania niż ciężarówki
 4. Nie obrażam się kolejny zrobię „bardziej” i się zobaczy. Dzięki.
 5. wątek przeniesiony z pytań ogólnych. Panowie Mój pierwszy czołg i pierwsze próby modulacji. Brakuje jeszcze matowego lakieru, „szkiełek” i nie ma lufy KMu. Będę wdzięczny za jakiś komentarz. Dzięki uprzejmości kolegi Markuz wiem, że Na szybko, - błoto tragiczne - bym się go pozbył w miarę szybko. - zdaje się ze beczki z tyłu masz źle zamontowane - korek powinien być na górze. - osłony wizjerów kierowcy - chyba przesadziłeś z kątem ich wychylenia - samo malowanie wygląda ok. PS. Zasadne jest wykonywanie zdjęć na jednolitym tle, Do tego typu dyskusji jest opcja zakładania relacji z prac w dedykowanym temacie.. Ciągle jednak nie rozumiem : To błoto mnie zastanawia - zrobiłem je mieszając szpachle wamod z rozpuszczalnikiem akrylowym i pigmentem. Nie wiem czy to kwestia koloru, struktury czy położenia ?
 6. Dzięki. To błoto mnie zastanawia - zrobiłem je mieszając szpachle wamod z rozpuszczalnikiem akrylowym i pigmentem. Nie wiem czy to kwestia koloru, struktury czy położenia ?
 7. Panowie Mój pierwszy czołg i pierwsze próby modulacji. Brakuje jeszcze matowego lakieru, „szkiełek” i nie ma lufy KMu. Będę wdzięczny za jakiś komentarz.
 8. Panowie, Złożyłem ostatnio Ural 4320 Zvezda 1/35 i rozglądam się za kolejną ciężarówką. W Uralu podobała mi się dobra składalność - błędy, których popełniłem wiele, wynikały z braku moich umiejętności, a nie z problematyczności zestawu. Szukam czegoś, co będzie się podobnie składało i przy czym nabiorę wprawy. Biorę pod uwagę wspomnianego ICM'a albo coś z IBG - Bedford lub "Italian Truck". Generalnie moje wymagania to skala 1:35, dobra składalność, cena do 120 pln. Poradzicie coś ?
 9. Moje pierwsze malowanie aerografem, pierwsze brudzenie, pierwsze obicia, w ogóle wiele rzeczy pobrać pierwszy. Zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy jest do poprawy ale czy ogólny efekt jest akceptowalny?
 10. Panowie sklejam sobie spokojnie model tego zero i próbowałem dopasować osłonę silnika. To, że pasuje słabo jeszcze jakoś bym zrozumiał, ale chyba w moim pudełku są części z 2 różnych modeli ? Dolna części skrzydeł - wlot powietrza (?) jest jakby ... ucięty ? Brakuje środka. Mam nadzieje ze widać to na zdjęciach. Co robić ?
 11. Nie wiem czy będę potrafił. Zdjęcia w miarę podobnego silnika który znalazłem w sieci różnią się na tyle, że boje się przedobrzyć
 12. Silnik prezentuje się następująco. Chyba jest dostatecznie zmęczony.
 13. Silnik chciałbym pomalować w kolorze aluminium/gunmetal z czarnymi elementami jak np głowice, wentylator i paski. Nagar zamierzałem wpuścić w zakamarki silnika, żeby nie był taki „nowy” tj w okolice pod uszczelkami głowicy, przy misce olejowej i nieco na zewnątrz. Wyczytałem, że żeby nakładanie tych zabrudzeń miało sens muszę nałożyć błyszczący lakier na malowanie (aluminium z elementami czerni)
 14. Rozpoczynam ponownie swoją przygodę z modelarstwem i chciałbym złożyć w/w ciężarówkę. Kiedyś składałem modele, ale niewiele malowałem, a nigdy nie nanosiłem "efektów". To co chciałbym uzyskać na końcu drogi powinno być zbliżone mniej więcej do : Będę malował pędzlami, używając lakierów (Topcoat gloss i Tamiya semi gloss) i podkładu w sprayu (Tamiya surface primer gray) oraz efektów (AK engine grime, Vallejo mud and grass, Italieri wash dark brown) i farb Italieri (gloss black, Flat Russian Armor Green). Klej tamiya extra thin. Żeby zanadto nie wyprzedzać wypadków chciałbym póki co zapytać : 1. Mój model można wykonać z zamkniętą szoferką i komorą silnika lub je otworzyć. Nie wiem jeszcze jak postąpię, zależy jak wyjdzie sam silnik, który będzie królikiem doświadczalnym i chcę go wykonać od A do Z zanim wezmę się za resztę. Rodzi mi się jednak pytanie : czy blok silnika powinienem lakierować przed montażem do komory, czy po? To samo tyczy się elementów wnętrza szoferki. Chodzi o to, że nagar na silniku (według tego co czytałem na forum) powinienem położyć na lakier błyszczący więc w sumie przed, żeby nie lakierować wnętrza komory? Wtedy będę kleił element całkowicie już ukończony, po lakierach, washu itd? Samouczki, które widziałem skupiały się na czołgach i samolotach, tam nie było problemu lakierowania wewnętrznych przestrzeni.
 15. Witajcie, W modelarstwie jestem praktycznie nowy. Jako nastolatek złożyłem kilka modeli, ale nic wielkiego. Kilka lat temu złożyłem drewniany statek - to była prawdziwa przygoda, ale do artyzmu, czy chociażby poprawności warsztatu bardzo daleko. Ostatnio naszło mnie, żeby spróbować po raz kolejny. Zakładam warsztat i liczę na wskazówki ! Maciej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.