Jump to content

Klapouch

Members
 • Content Count

  328
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

94 Excellent

1 Follower

About Klapouch

 • Birthday 03/22/1986

Recent Profile Visitors

1,113 profile views
 1. Myślałem, że nikt nie ma wiec kupiłem już Z39
 2. Masz rację. To jest tylko położone na sucho powinienem to wyprowadzić. Sęk w tym, że chyba spartoliłem blachę i albo w miarę schodzi się blacha albo plastik. Najbardziej bruździ deska rozdzielcza, która rozjeżdża całą geometrię. No cóż. Jak nie zepsujesz to się nie nauczysz.
 3. Ktoś chciałby może się pozbyć Z32, bo wszędzie wyprzedany ?
 4. Jeszcze sporo dopasowywania tej blacharki ...
 5. siedzenia z gąbki do kwiatów ? Nieźle wychodzi, choć trochę kierownica wydaje się przeskalowana...
 6. Coś w sobie ma ta szkarada wychodzi bardzo dobrze.
 7. Niestety nie. Opuszczę szybę. Drzwi są zespolone, można by je pewnie wyciąć, ale od środka nie mają żadnego detalu. Nic. W blaszce też nic. Całość traktuje bardziej jako blaszkowy trening. z tego co widziałem, pokrycie kanapy było z mocno naciągniętej materii, spróbuję zrobić coś w rodzaju pokrowca z chusteczki z wikolem.
 8. Coś tam się tworzy powolutku. Czasu mało, modeli dużo. Blachy to dla mnie nowość, trochę widać ból. Model nie jest jakoś super dopasowany, ale też dość prosty. Najbardziej obawiam się odcinania maski (zostaje sama rama na szybę i środkowa belka). Ale do rzeczy. Mam pytanie : czy pod film z zegarami pod blachę muszę pomalować deskę na biało? Zamierzam go pomalować tak : Tylko nie jestem w 100% pewien, czy tworząc ambulans mogę po prostu dać czerwony krzyż na białym tle na taki kamuflaż, czy były one (tj ambulanse) jakoś specjalnie m
 9. Klapouch

  Problem z H&S

  Jeśli chodzi o czyszczenie dyszy, to samo moczenie może nie wystarczyć. Igła też ma swoje ograniczenia. Ja sobie kupiłem izopropanol w sprayu i tym psikam po kilka razy w obie strony dyszy. Po tym zabiegu nie mam żadnych problemów. Myślę, że podobny efekt można uzyskać napełniając strzykawkę dobrym cleanerem i przepłukać. Trzeba tylko pamiętać, żeby palcami choć trochę uszczelnić wejście dyszy, żeby alkohol mógł wpłynąć do środka, a nie rozpryskiwał się na boki.
 10. Nie mam chodzi mi o to, że nawet jak w polowym warsztacie ktoś nakładał kamo łopatą po pijaku, to potem na to działały warunki atmosferyczne, deszcze, wjeżdżanie w wodę itd. No i to kamo nałożone „losowo” podlega bardzo realistycznemu zużywaniu, które trudno oddać na modelu. Może nawet nie tyle trudno, co wcale nie łatwiej niż na zwykłym kamo z fabryki. Popatrz na wczesne pojazdy DAK - tam tez błoto nakładane było na panzer grey, co wcale nie ułatwia malowania. Ale z chęcią popatrzę.
 11. Nie ma nic „łatwiejszego” niż byle jak nanoszone kamo powodzenia !
 12. Nie takie złe to Twoje ząbkowanie. Jak działasz z tą sklejką? Baza aero i mazy na sucho? Wychodzi nieźle. Alternatywa to chyba kalki „sklejkowe”?
 13. Ten T60 wyglada super. Ciekawe jak składalność. I widzę T35 nabiera popularności
 14. Ładnie wyszło. Rzeczywiście zwis gąsiennic z jednej strony trochę dziwny. Nie bardzo do mnie również przemawia brudzenie środka kół - jakby z dwóch różnych maszyn, jedne „na mokro”, drugie „na sucho”. Poza tym całkiem fajnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.