Jump to content

Klapouch

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie udało się zmyć do końca ale wyszło coś takiego
 2. Pytanie w kwestii rozjaśniania kolorów zamiast kupowania zestawów do modulacji. Gdzieś czytałem, że 1. Zielenie rozjaśniać żółtym a nie białym 2. Panzer grey niebieskim Czy to prawda? I czym w takim razie rozjaśnić żółty do pustynnego kamuflażu?
 3. Z winetka może być problem - zupełnie nie mam materiału. Może po prostu kawał jakiejś polnej drogi i trawa. Co do reflektora to zamierzałem po prostu wkleić zestawowi plastyk przezierny ale spróbuje z folią. Błoto będę zmywał delikatnie, zakładam, że zostanie trochę i pewnie da się zaadaptować na pył jeśli chodzi o koła, a jeśli chodzi o gąsiennice to nadmiar potraktuje washem do gąsiennic AK i może jakimś innym brązowym, żeby uzyskać coś podobnego do tego w celach ćwiczebnych zamierzam kupić czołg (może docelowo kilka) w skali 1/72 i north africa dust Effect od MIG. Są tańsze, szybsze w budowie, więc mniejsza szkoda jak coś nie wyjdzie. Poza tym czołgi są chyba łatwiejsze w nauce malowania niż ciężarówki
 4. Nie obrażam się kolejny zrobię „bardziej” i się zobaczy. Dzięki.
 5. wątek przeniesiony z pytań ogólnych. Panowie Mój pierwszy czołg i pierwsze próby modulacji. Brakuje jeszcze matowego lakieru, „szkiełek” i nie ma lufy KMu. Będę wdzięczny za jakiś komentarz. Dzięki uprzejmości kolegi Markuz wiem, że Na szybko, - błoto tragiczne - bym się go pozbył w miarę szybko. - zdaje się ze beczki z tyłu masz źle zamontowane - korek powinien być na górze. - osłony wizjerów kierowcy - chyba przesadziłeś z kątem ich wychylenia - samo malowanie wygląda ok. PS. Zasadne jest wykonywanie zdjęć na jednolitym tle, Do tego typu dyskusji jest opcja zakładania relacji z prac w dedykowanym temacie.. Ciągle jednak nie rozumiem : To błoto mnie zastanawia - zrobiłem je mieszając szpachle wamod z rozpuszczalnikiem akrylowym i pigmentem. Nie wiem czy to kwestia koloru, struktury czy położenia ?
 6. Dzięki. To błoto mnie zastanawia - zrobiłem je mieszając szpachle wamod z rozpuszczalnikiem akrylowym i pigmentem. Nie wiem czy to kwestia koloru, struktury czy położenia ?
 7. Panowie Mój pierwszy czołg i pierwsze próby modulacji. Brakuje jeszcze matowego lakieru, „szkiełek” i nie ma lufy KMu. Będę wdzięczny za jakiś komentarz.
 8. Panowie, Złożyłem ostatnio Ural 4320 Zvezda 1/35 i rozglądam się za kolejną ciężarówką. W Uralu podobała mi się dobra składalność - błędy, których popełniłem wiele, wynikały z braku moich umiejętności, a nie z problematyczności zestawu. Szukam czegoś, co będzie się podobnie składało i przy czym nabiorę wprawy. Biorę pod uwagę wspomnianego ICM'a albo coś z IBG - Bedford lub "Italian Truck". Generalnie moje wymagania to skala 1:35, dobra składalność, cena do 120 pln. Poradzicie coś ?
 9. Moje pierwsze malowanie aerografem, pierwsze brudzenie, pierwsze obicia, w ogóle wiele rzeczy pobrać pierwszy. Zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy jest do poprawy ale czy ogólny efekt jest akceptowalny?
 10. Panowie sklejam sobie spokojnie model tego zero i próbowałem dopasować osłonę silnika. To, że pasuje słabo jeszcze jakoś bym zrozumiał, ale chyba w moim pudełku są części z 2 różnych modeli ? Dolna części skrzydeł - wlot powietrza (?) jest jakby ... ucięty ? Brakuje środka. Mam nadzieje ze widać to na zdjęciach. Co robić ?
 11. Nie wiem czy będę potrafił. Zdjęcia w miarę podobnego silnika który znalazłem w sieci różnią się na tyle, że boje się przedobrzyć
 12. Silnik prezentuje się następująco. Chyba jest dostatecznie zmęczony.
 13. Silnik chciałbym pomalować w kolorze aluminium/gunmetal z czarnymi elementami jak np głowice, wentylator i paski. Nagar zamierzałem wpuścić w zakamarki silnika, żeby nie był taki „nowy” tj w okolice pod uszczelkami głowicy, przy misce olejowej i nieco na zewnątrz. Wyczytałem, że żeby nakładanie tych zabrudzeń miało sens muszę nałożyć błyszczący lakier na malowanie (aluminium z elementami czerni)
 14. Rozpoczynam ponownie swoją przygodę z modelarstwem i chciałbym złożyć w/w ciężarówkę. Kiedyś składałem modele, ale niewiele malowałem, a nigdy nie nanosiłem "efektów". To co chciałbym uzyskać na końcu drogi powinno być zbliżone mniej więcej do : Będę malował pędzlami, używając lakierów (Topcoat gloss i Tamiya semi gloss) i podkładu w sprayu (Tamiya surface primer gray) oraz efektów (AK engine grime, Vallejo mud and grass, Italieri wash dark brown) i farb Italieri (gloss black, Flat Russian Armor Green). Klej tamiya extra thin. Żeby zanadto nie wyprzedzać wypadków chciałbym póki co zapytać : 1. Mój model można wykonać z zamkniętą szoferką i komorą silnika lub je otworzyć. Nie wiem jeszcze jak postąpię, zależy jak wyjdzie sam silnik, który będzie królikiem doświadczalnym i chcę go wykonać od A do Z zanim wezmę się za resztę. Rodzi mi się jednak pytanie : czy blok silnika powinienem lakierować przed montażem do komory, czy po? To samo tyczy się elementów wnętrza szoferki. Chodzi o to, że nagar na silniku (według tego co czytałem na forum) powinienem położyć na lakier błyszczący więc w sumie przed, żeby nie lakierować wnętrza komory? Wtedy będę kleił element całkowicie już ukończony, po lakierach, washu itd? Samouczki, które widziałem skupiały się na czołgach i samolotach, tam nie było problemu lakierowania wewnętrznych przestrzeni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.