Jump to content

Klapouch

Members
 • Content Count

  178
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Excellent

Recent Profile Visitors

550 profile views
 1. wydaje się, że to świetny model, ale zdjęcia są bardziej artystyczne niż poglądowe i w sumie niewiele widać
 2. Pax, pax, pax między modelarze... naprawdę nieźle i merytorycznie nam się ta dyskusja rozwija. ..
 3. @Spottermasz może zdjęcia jak pomalowałeś środek, szczególnie ścianę silnika? Sam mam rozgrzebany ten model i chętnie podpatrzę. Z zewnątrz tez będzie ciekawie, dokupiłem sobie maski na kamuflaż z Czech, ale i tak jest co malować
 4. Muszę się niestety z Kolegą dość fundamentalnie nie zgodzić. Normalnie nie kruszyłbym kopii, bo nie leży to w mojej naturze, ale ponieważ powyższe mogą przeczytać i zapewne przeczytają osoby początkujące ( w rozumieniu nawet bardziej początkujące niż ja ) należy kilka punktów sprostować. "Moim zdaniem nie ma co się ograniczać do definiowania jakichś konkretnych stylów malowania, najlepiej poznać je wszystkie, poeksperymentować i wybrać sobie takie coś, co pasuje. A czy ktoś na necnie nazwie to B&W, panel lighting, zenithal lightning, preshading czy wojtek, nie ma znaczenia;)"
 5. Trochę nie rozumiem tej Twojej krucjaty. Modele takie jak ten oczywiście nie są w 100% zgodne z tym co może się zdarzyć na froncie w sensie brudzenia, światła, obić , itd. Jest to swego rodzaju artystyczna interpretacja. Bez tego uwalony błotem , jednolicie barwna bryła stali jest po prostu nudna i trywialna w wykonaniu. Ja sam cenię modele spotera, bo są po prostu ładne, widać kunszt malarski i artystyczne oko. I o to w tym wszystkim chodzi.
 6. Aż spojrzałem uważnie - i racja. W fajce nie żarzy się tytoń. Model do bani.
 7. Podoba mi się. Prosto z pudła znaczy, że pokrowce na siedzenia też zestawowe?
 8. A u mnie ostatnio różności. Oprócz tego dzisiaj w lidlu zakupiłem sobie wstęp do olejno-biedronkowego nieba (lub piekla) za pomocą olejnych farb z lidla (duża paleta kolorów za 20 pln)
 9. Moim zdaniem (jako na pewno nie-seniora modelarskiego) ma to znaczenie. Jeśli ja ubabram klejem i zapaćkam farbami to OK. Moja wina. Ale jak się kadłub nie schodzi to mogę nawet nie wiedzieć jak to naprawić i frustracja gotowa.
 10. Ja maluje dość mocno poniżej 1 bar - ok 0,7 przy rozcieńczeniu 1:5, 1:8 zależy od koloru też. Aerograf na pusto ledwie muska powietrzem. Wtedy mam kontrolę i jestem w stanie kłaść cienka warstwę. Używam ultry. Przy ciśnieniu powyżej 1 bar może i wypluję farbę 1:2 ale kontrola nad tym jest słaba. Jak ktoś maluje burty podkładem OK, ale cieniowanie ciężko
 11. Kolega jakim ciśnieniem maluje ?
 12. Podoba mi się, ale to jest już na skraju „styrania” jak na mój gust. Tak na tydzień przed odesłaniem na złom
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.