Skocz do zawartości

DAF 105 XF ITALERI BY SAXOT


Szymeeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was korzystając z majowego zachodzącego słońca zrobiłem sobie sesje zdjęciową mojego dafa którego sklejałem ok 3 miesiące z przerwami. Model malowany farbami humbrola oraz Motipem Żółtym. Polerowany woskiem Jaguara. Modelik robiony prosto z pudła z dodatkiem moich diód z przodu. Aha te czarne plamy będą zamalowane (uszczelki) tylko brakło mi farby żeby to zamalować. Zapraszam do oglądania fotek:

 

p5130270hc5.jpg

p5130256dz2.jpg

p5130259ao8.jpg

p5130262xl2.jpg

p5130267gn1.jpg

p5130268ae3.jpg

p5130257ss8.jpg

p5130258vs5.jpg

p5130261ik4.jpg

p5130269ct1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model chce go kupic tylko mi się kalki nie podobają tylko daf xf 105

 

A i zobaczyłem jeden mały chyba błąd mianowicie taki na zdjęciu nr 3.4 na osłonie między osiowej zauważyłem że taka mała kropeczka pomaraczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model chce go kupic tylko mi się kalki nie podobają tylko daf xf 105

 

A i zobaczyłem jeden mały chyba błąd mianowicie taki na zdjęciu nr 3.4 na osłonie między osiowej zauważyłem że taka mała kropeczka pomaraczowa

Kolego te kropki na osłonach to po prostu pomarańczowe boczne światła.

Aha i jeszcze jedno pytanie czy mam z tym modelem jakieś szanse w Opolu na Master Truck w lipcu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te kropki na osłonach to po prostu pomarańczowe boczne światła.

Aha i jeszcze jedno pytanie czy mam z tym modelem jakieś szanse w Opolu na Master Truck w lipcu???

 

Co za pytanie tam każdy ma jakieś szanse Jedni większe inni mniejsze

 

Ja też się wybieram do OPOLA ale jeszcze bez modelu

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tak świetnego modelu.Saxot powiedz mi jak udało Ci się uzyskać tak świetny efekt żółtego???A więc czy dawałeś podkład itp??? W ogóle masz tu gdzieś na forum relacje z budowy po szukałem ale nie mogłem odszukać:(

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że kalki boczne zalepiły drzwi, ale tak poza tym to całkiem ładnie się Twój model prezentuje Skoro chcesz go zabrać do Opola to całkiem realne, że zobaczę go na żywo. Pozdrawiam i miejmy nadzieję do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tak świetnego modelu.Saxot powiedz mi jak udało Ci się uzyskać tak świetny efekt żółtego???A więc czy dawałeś podkład itp??? W ogóle masz tu gdzieś na forum relacje z budowy po szukałem ale nie mogłem odszukać:(

Pozdro!!!

Powiem ci tak nie dawałem podkładu ale jest to zwykły Motip żółty malowany tak : 3 razy cienkie warstwy tzw.mgiełki i 2 grubsze a efekt końcowy zawdzięczam woskowi firmy Jaguar. Niestety nie mam relacji na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyszedł. Szkoda tylko, że nie ma fotki ukazującej, jak świecą diody...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ktoś sie o nie upomniał, bo byśmy o tym zapomnieli.
Ja nie mógłbym zapomnieć; Saxot i ja wiemy, dlaczego. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ktoś sie o nie upomniał, bo byśmy o tym zapomnieli.
Ja nie mógłbym zapomnieć; Saxot i ja wiemy, dlaczego. ;)

 

Pozdrawiam

Kermit czyżbym o czymś zapomniał a fotki zrobie w najbliższych godzinach

ha już sobie przypomniałem dzięki za pomoc Kermit jak będziesz w Opolu na Master Trucku to masz piwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc Kermit jak będziesz w Opolu na Master Trucku to masz piwo
Będę pamiętał. ;) Tylko nie wiem jeszcze, czy tam będę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxsot mam jeszcze jedno pytanie,związane z lakierem.Mógł byś napisać jak się ten spray nazywa??? Nr katalogu itp. Model ful wypas

P.S. Koniecznie zrób fotki w nocy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxsot mam jeszcze jedno pytanie,związane z lakierem.Mógł byś napisać jak się ten spray nazywa??? Nr katalogu itp. Model ful wypas

P.S. Koniecznie zrób fotki w nocy.

Cytuje to co pisze na puszce:

FIAT 258 CINQ.zolta ginestra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Saxsot za wszelkie info dotyczące malowania,na bank się przyda.Kiedyś jak będę miał trochę grosz to też sobie sprawie takiego DAFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł, Ci fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Model fajny, chociaż jedna rzecz mnie osobiście drażni... Ta jedna dioda w światłach... akurat w tym modelu dało się to świetnie zrobić na dwóch takich diodach:

237a79b18db405d3m.jpg

Efekt w nocy:

b2c0ee73fb577fa1m.jpg

 

Trochę szkoda ale jak pokombinujesz to moze jeszcze da się coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.