Skocz do zawartości

Modele Cessny 1/72


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to zawsze mam jakieś głupawe zajawki!

Jak coś mi się zamarzy to oczywiście tego nie ma lub jest praktycznie nieosiągalne.

Codziennie nad głową latają mi kilkaset razy Cessny 172 itp. to chciałbym sobie jakiś model ulepić. Oczywiście w 1/48 jest ich cała masa, głównie HobbyCraft/Academy.

Ale w 1/72 nie ma nic, a jak jest to i tak nie ma, w sprzedaży oczywiście. Nie chodzi mi tylko o Cessny, mogą być też inne Pipery itp.

Jak za komuny na naszym niebie latały w aeroklubach Jaki-12, Wilgi to modele są, słabe i ciężkie ale coś można wystrugać, nawet cała "banda" modeli szybowców by się uzbierała.

Jak teraz cała lotnicza Polska lata na Cessnach to modeli brak.

A może jestem w błędzie i źle szukam.

Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba podaruję sobie.

Te Cessny oczywiście.

Zrobię  Jak-12, Wilgę, Piper Cub, Jak-18, kilka Zlinów, może kilka szybowców i starczy. I tak będzie przy nich maaaasa roboty🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BRAVO112 napisał:

nad Wilga sie zastanow ( ta z amodela )

Ja mecze swoja od 14 miesiecy 😞 i jeszcze kilka dojdzie, choc juz pomalowana

Wiem że jest tragiczna ale póki co to nie ma innej opcji, tzn. jest z vacu ale to chyba jeszcze gorszy hardcore 🤪

 

5 godzin temu, jmx62 napisał:

Wiem że jest tragiczna ale póki co to nie ma innej opcji, tzn. jest z vacu ale to chyba jeszcze gorszy hardcore 🤪

Marak dzięki ale nie, wiem że jest cała seria avionetek i Cessna i Piper i innych nawet miałem Bonanzę 35. Ale wybieram 72ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzalem sie do  tej z Vacu i juz nawet okragle profile mialem czesciowo powklejane

we " wglebne linie podzialu " No i wyszlo inaczej. Vacu ma przynajmniej te linie rowne i w 

rownych odstepach. Do Amodela trzeba niestety naklejac blachy na skrzydla i cala reszte

Zabawa na dlugo 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten wątek otworzyłem żeby podyskutować o modelach typu Cessna itp.

Oczywiście o innych też możemy sobie pogadać. 

Mieszkam sobie na os. Lotnisko w Dęblinie i dzień w dzień czy świątek czy piątek tak te Cessny fruwają i fruwają aż mnie cholera bierze że nie ma dostępu do modeli 72-ek. 

Całe moje modelarskie życie kleiłem siedemdwa(chociaż był moment kiedy bawiłem się czterosiem ale nic dobrego z tego nie wyszło, straciłem kilka ładnych lat z mojego dorobku i tyle) więc nie będę dla kilku modeli z Academy czy HobbyCrafta przerzucał na inne skale. 

W końcu brak kilku modeli w kolekcji(w logicznym ciągu) o niczym nie przesądza. Może kiedyś jakaś firma "dodrukuje"😁

Te modele co są też nie stanowią jakiegoś szczytu marzeń ale do gablotki wystarczy. Kilka Zlinów, Jaków i git👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem Cessny od Modellbau Huber?

Zastanawiam się poważne nad złożeniem zamówienia u nich więc jeżeli znalazłoby się więcej chętnych koszty wysyłki ok 70PLN można by rozbić na więcej osób. 

W razie zainteresowania zapraszam na prv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sjrmoże zachęć ludzi tym że MH ma oprócz Cessny od groma innych modeli, akcesoriów i kalkomanii lotniczych w różnych skalach .

 

A koszt przesyłki po DE przy zamówieniu pow. 100 € jest bezpłarny. Tak więc jeśli miałbyś kogoś kto przewieźie towar do PL to może to być ciekawa opcja. 

Edytowane przez AnatolPigwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.