Skocz do zawartości

Volvo FH16 10x4


miki29021

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy wiedzą jakiś czas temu zacząłem robić volvo jak w tytule. Rozstaw osi dostałem od dealera volvo z Sędziszowa Młp. Na modelu został położony lakier + klar firmy śnieżka po czym wszystko wypolerowałem pastą polerską firmy "AUTOMAX". Niestety mogę pokazać tylko jedną fotke oryginału ze strony firmowej do której należy, ponieważ resztę dokładniejszych fotek dostałem pocztą e-mail, ale bez zgody pokazywania ich na internecie (na razie czekam na zgodę pokazania ich w relacji na konkursach). Cały pojazd jest na resorze, oczywiście nie jest w 100% skończony nie wiem nawet czy w 50% xD .

Fotka w skali 1:1 :

9-3-im-Bild1-3960.JPG

 

A teraz parę świeżych fotek, nie najlepszej jakości, ale w najbliższym czasie się postaram o lepsze

!!!UWAGA!!! Kolor modelu na zdjęciach bardzo odbiega od rzeczywistości !!!UWAGA!!! :

dsc03320fv0.jpg

dsc03324mc8.jpg

dsc03325oh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie bardzo mi się podoba. Wiem jak to jest... Niektóre aparaty nie pokazują w pełni takiego koloru jaki się uzyskało w rzeczywistości . Właśnie... Co to za glob???.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy projekt a mam takie samo pytanie co kruger, co to jest za glob ??? Wiadomo, że z Volvo i chyba ty go przerabiałeś ale najlepiej Ty sie wypowiedz.

 

Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten glob pochodzi od volva stobart z kontenerem z firmy italeri . Kolor jest identyczny w modelu jak i w oryginale, tyle że już było ciemno na polu i nie wyszło, a z fleszem za bardzo się świeci, jutro wezmę statyw i po południu zrobię porządne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj już kolejna aktualka Przed chwilką pobawiłem się nad szafkami które docelową znajdą się za kabiną, ale koniec zanudzania daje fotki:

 

Oryginał:

dsc00008im5.jpg

 

A tu efekty mojej pracy oczywiście jest to nie skończone:

dsc00005zk8.jpg

 

Sory za jakość fotek ale to tylko telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pokaże fotki z prac nad naczepą nooteboom (której poprzednich właścicielem był Maciek T.). Gdy to otrzymałem, wózek był urwany od podłogi, szyja była urwana od podłogi, nie było opon, felgi były pourywane, i w paru miejscach lakier się poobdzierał, tak więc już za niedługo naczepa dostanie nowy lakier, i stanie (mam nadzieje) do TS na kołach razem z ciągnikiem jak nie to trudno. Fotki:

 

-koło godziny 16 kiedy jeszcze nie miałem w głowie żeby ją malować od nowa:

dsc00013rh9.jpg

 

-koło godziny 18.30 gdy już postanowiłem ją od nowa pomalować:

dsc00016ih2.jpg

dsc00017in2.jpg

 

Mam nadzieje że Maciek mnie nie powiesi za to co czynie z tą naczepą Mile widziane komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepę zrobił Maciek Turczynowicz od podstaw lecz przesadził z ładunkiem i pękła, napisałem wyżej w jakim była stanie jak do mnie doszła. Co do osiek to tak, zawieszenie osi pędnych jest od Mercedesa weckera/sk a dwie pozostałe ośki skrętne która dołożyłem to pochodzą z: pierwsza z rozbiórki jednego modelu, który kupiłem za pare groszy, a druga z modelu który dostałem, wziąłem dach i ośkę i sprzedałem resztę. Jutro więcej fotek z prac pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.