Skocz do zawartości

AB 212/412


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeden śmigłowiec skończony, jeden samolot skończony. Czas na kolejny projekt. Będzie to kolejny śmigłowiec.

Zdjęcie pudełka tylko tak dla uwagi bo w każdym pudle to samo. Różnica polega na kalkach.

Bardzo podoba mi sie modułowość tego zestawu. tzn. z jednego pudła robisz wersje od D do wersji J lub AB 212.

Ciekawy pomysł.

Wykonanie gorsze. model ma trochę uproszczeń: wnętrze, wirnik główny. resztę pokaże w praniu.

Plan jest taki aby wykonać wersje 412, czyli z wirnikiem głównym czterołopatowym. Jeśli pomysł nie wypali zrobię jedna z wersji pudełkowych (mam kalki do wszystkich wypuszczonych wersji przez MC)

poniżej zdjęcia zrobionego modelu z pudełka zanim MC go wydało - kalki Fujimi.

i galeria trzech zrobionych śmigieł MC prosto z pudła.

IMG_20210503_150944.jpg

IMG_20210503_151033.jpg

IMG_20210503_151153.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mandrivecs napisał:

Chyba będziesz królem polowania, jeśli chodzi mi o ten projekt. Do końca roku jeszcze z 5 galerii wrzucisz.

wbrew pozorom wielu już modeli z mc nie mam. bardzo dużo wyprzedałem. samoloty mam tylko z mc (poza migiem 29), w wszystkie lynxy i cobry, i mi- z mc wyprzedane na rzecz airfixa, hb, i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam.

obecnie prace idą słabo, ale idą nad bellem 412. To z powodu innego śmigłowca, który robię - nie można sklejac tylko modeli MC.

to co na zdjęciach. powoli powstaje wnętrze - oparte o te zestawowe, nowy wirnik i nowe osłony silników.

powoli do przodu...                                                

IMG_20210520_220304[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.
Z racji innych projektów ten na pewno nie będzie skończony.

Prędzej kalki wykorzystam do modeli np italeri niż zrobię kolejnego mistercrafta - akurat jeśli chodzi o ten śmigłowiec - tym bardziej, że mam już trzy sklejone.

W planach inne śmigłowce mi-8, tygrys i mi-4 - oczywiście z MC.

Tak wiec na zbyciu mam trzy kompletne zestawy ramek tego śmigłowca -  zapraszam chętnych - może i jakieś kalki się znajda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.