Jump to content

bart207skw

Members
 • Posts

  369
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by bart207skw

 1. to chyba najgorszy model Mistercrafta. skleiłem go na sucho. Ciekawy jestem jak wyjdzie. To już drugi harrier na tym podcascie
 2. bilmodel tez dla tych bardziej w temacie. ale chodziło o plastik...
 3. kolega szaleje. zaraz na pewno odleci
 4. a o skali 1/72 w wypadku w-3 można chyba zapomnieć na najbliższe lata...
 5. witam. obecnie prace idą słabo, ale idą nad bellem 412. To z powodu innego śmigłowca, który robię - nie można sklejac tylko modeli MC. to co na zdjęciach. powoli powstaje wnętrze - oparte o te zestawowe, nowy wirnik i nowe osłony silników. powoli do przodu...
 6. wbrew pozorom wielu już modeli z mc nie mam. bardzo dużo wyprzedałem. samoloty mam tylko z mc (poza migiem 29), w wszystkie lynxy i cobry, i mi- z mc wyprzedane na rzecz airfixa, hb, i innych.
 7. Witam. Jeden śmigłowiec skończony, jeden samolot skończony. Czas na kolejny projekt. Będzie to kolejny śmigłowiec. Zdjęcie pudełka tylko tak dla uwagi bo w każdym pudle to samo. Różnica polega na kalkach. Bardzo podoba mi sie modułowość tego zestawu. tzn. z jednego pudła robisz wersje od D do wersji J lub AB 212. Ciekawy pomysł. Wykonanie gorsze. model ma trochę uproszczeń: wnętrze, wirnik główny. resztę pokaże w praniu. Plan jest taki aby wykonać wersje 412, czyli z wirnikiem głównym czterołopatowym. Jeśli pomysł nie wypali zrobię jedna z wersji pudełkowych (mam kalki do wszystkich wypuszczonych wersji przez MC) poniżej zdjęcia zrobionego modelu z pudełka zanim MC go wydało - kalki Fujimi. i galeria trzech zrobionych śmigieł MC prosto z pudła.
 8. Witam. Poniżej galeria skończonego modelu. Sklejało się przyjemnie. musiałem wymienić rurkę pitota bo zestawowa była do niczego. Poza tym tylne golenie podwozia trochę skopiowany montaż. reszta ok. co do kalek. tragedia. był moment, ze te nowe kalki dawały rade a tu strasznie się rwały (dobrze, że miałem zapas. Poza tym są poprzesuwane kolory. Malowany pędzlem (co widać - makro nie wybacza...). Model malowany farbami hataka blue line, i ammo mig. Sam model zawsze mógł zostać wykonany lepiej. Dzięki za komentarze te pozytywne i te krytyczne. Ważne aby były konstruktywne. tutaj warsztat: Galeria:
 9. Model skończony. Warsztat bez rewelacji. Dużo przerw w pracach. W sumie nic za bardzo się nie działo. Taki standard. Trochę problemów ze spasowaniem wlotów do silników. kalki poprzesuwane i wyjątkowo nawet jak na MC drace się - dobrze, że miałem zapas. Teraz czas na galerie i wybór kolejnego modelu MC.
 10. za małego taki zestaw stacjonował latem ze 100m od mojego bloku na wsi... zawsze była atrakcja jak startował i lądował...
 11. Zgodnie z życzeniem większe zdjęcia. Cena modelu 26,90 i myślę ze cena do jakości jest ok. Sam model tyłu nie urywa. ale to taka typowa jakość MC. Zresztą to przepal Aeroplastu, który jest kopia Italeri Mam wrażenie, iż te antenki są za grube - za mało subtelne - te z przodu. Pierwsze wrażenie - mam w ręku MC. In plus: kalki, oszklenie (matowo przejrzyste, z ząbkami) In minus: np. wnęka na rakiety nie posiada w sobie żadnych przetłoczeń - w odróżnieniu od Italeri... Ogólna średniość i ciężkość zestawu - model italeri wydaje się wizualnie delikatniejszy.
 12. tak dla porządku. właśnie doszedł.
 13. Ja to pędzlem maluje. wiec akurat podwozia nie będę zakrywał. Przy aero faktycznie podwozie byłoby na końcu…
 14. Postęp prac... pokombinowane to tylne podwozie powozie zarówno w oryginale jak i w modelu - ale co się dziwić w końcu to Francuzi...
 15. witam. tak w ramach porządku. już zamówiłem. Gniotliwie wygląda ale może uda się cos z nim zrobić … ciekawe kalki.. https://allegro.pl/oferta/model-f-117a-night-hawk-1-72-mistercraft-10579305773
 16. preszajdingu nie robiłem. Musze cos dopiero kupić. myślęsle o mr. surfacer 1200. a to jest pierwsza warstwa farby docelowej. ale mocno rozcieńczonej. będzie kilka warstw. będzie ok. jak maluje pędzlem nie mogę od razu malować farbą prosto z pudla bo wyjdzie słabo.
 17. Fakt pomysł aeroplastu/MC z tymi dziwami bocznymi jest faktycznie fajny. Ale: drzwi italki dają się przesuwać i poza tym maja nity, a drzwi w MC są płaskie. Sam robiłem takie przymiarki w tym modelu. Drzwi z Mc są grubsze i nie wygląda to zbyt dobrze na modelu Italki.
 18. ma się wcale... wnętrze zupełnie inne - w mc fantasmagoria. w italeri tak jak powinno być. (chodzi o kształt tablicy rozdzielczej, ławek, foteli),. w mc jest uproszczony tylny i przedni wirnik. uproszczona osłonalona silnika - np brak kratek na bokach. zły kąt ugięcia przedniego oszklenia w modelu mc, dziubek trochę inny. i model mc stoi prosto na płozach a italka niżej siedzi na tylnej części płóż jak z wymiarami nie wiem , ale oba model sa chyba identyczne w długości. jednak te wszystkie minusy mimo wszystko jakoś nie powodują i mnie niechęci do modelu mc.
 19. dzięki za ocenę. będę pamiętał następnym razem o zmianie. i taka mała zagwozdka. nigdzie tego nie zlazłem na żadnym zdjęciu z neta, ale w moim modelu szyby w drzwiach przesuwanych jedna jest delikatnie szersza od drugiej. natomiast w modelu uh-1d iraquis tez italki z tymi samymi kalkami już w drzwiach są dwie takie same szybki...
 20. te wydechy nie sa skopane - tylko zestaw italki ma wersje wcześniejsza a te wyloty są z późniejszych wersji. na mw jest moja cobra z Tajwanu ale nie taka mniamuśna jak ta.
 21. poniżej zdjęcia modelu skończonego w święta. model prosto z pudla, malowany pędzlem. kalki zestawowe, ale nigdzie nie znalazłem modelu w tym malowaniu wiec postanowiłem zrobić. kalki super, ale ciężko się nakładały, z uwagi na skomplikowane kształty i wielkość(np. kalkę na dziobie musiałem nacinać i kłaść na zakładkę). zapraszam do oglądanie i komentowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.