Skocz do zawartości

Leveling thinner od Wamodu


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś czas temu Leveling thinner(czy jak tam to się nazywa) od Wamodu. Do tej pory używałem ten oryginalny od gunze ale chciałem spróbować naszego, polskiego. I owszem nie powiem na super etendard ładnie przy pomocy tego LT od wamodu położyłem aerografem surfacer 1200, potem podkład z czarnej farby tyle że tamiyi ale też nie było problemów, potem gunze 307 z serii c i też nie było problemów. Schody zaczeły się jak na to wszystko położyłem gloss clear od hataki z serii orange rozcieńczone oryginalnym thinnerem hataki. Zaczeła mi przebijać czarna farba która była kilka warstw niżej. Dlaczego? Miał ktoś kiedyś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Gloss clear od hataki położyłem tylko jedną warstwe, aerografem. Na oryginalnym leveling thinnerze od gunze nigdy nie miałem takich problemów. Malowałem kilka warstw na to gloss clear albo matt clear właśnie od hataki na ich oryginalnym thinerze(pomarańczowym) i było ok.

Edytowane przez Tomasz_Dusza
Zapomniałem dopisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to, ale kładąc LTH w lakierze. Z innego tematu: 

 

W dniu 27.04.2021 o 20:35, Tap-chan napisał:

Żeby Cię rozweselić dodam, że lakieru pod kalki dałem tylko jedną, cienką warstwę, a na kalki pojechałem za grubo i zamiast stopniować - mgiełka > na wilgotno > na mokro pominąłem etap na wilgotno :glupek: Na jasnym kolorze wywaliło mi cały preshading, na ciemnym połowę i musiałem maskować pod poprawki jeszcze raz oba kolory i dodatkowo kalki. Plus jest taki, że dało mi to dodatkową modulację odcienia :mrgreen:

 

Nie wiem, czy to kwestia wamodowskiego thinnera. Miałem też podobną sytuację z TLTRT (Tamiya Lacquer Thinner Retarder Type), bo żeby wygładzać malowaną powierzchnię pryskałem na koniec całość na wilgotno MLT, który rozpuszczał wierzchnią warstwę i pozwalał jej się wypoziomować jeszcze raz. Jak użyłem TLTRT, który jest agresywniejszy ze względu na retarder, to spod czarnego glossu wyszła mi niebieska baza i szary podkład :) Po prostu trzeba pamiętać, żeby stopniować warstwy jak lakierujesz z thinnerami zawierającymi retarder (a Hataka się do nich zalicza). Wiem po sobie, bo we wspomnianym na początku Su-34 na mokro zdążyłem położyć jedynie górę, na spód dałem jeszcze wilgotną przed mokrą warstwą i nic nie wyszło.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale jestem po szczepieniu i fatalnie się czułem.

To nie była wina wamodowskiego leveling thinnera tylko tak jak napisałeś wina była po stronie thinnera hataki. Mam nowy aerograf iwata revolution i do tej pory lałem mało thinnera hataki a dużo więcej farby czy w tym przypadku lakieru bezbarwnego hataki orange line gloss lub matt. I było wszystko ok. Natomiast ostatnio postępowałem inaczej że dawałem bardzo dużo thinnera hataki a dużo mniej lakieru, i faktycznie thinner hataki jest bardzo agresywny i przegryzał się. Także na przyszłość musze z hataką postępować mało thinnera a więcej farby czy lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.