Skocz do zawartości

Batignolles-Châtillon Char 25T -1:25, scratch


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Potrzebowałem na weekendzie trochę bardziej bezmyślnego zajęcia, odgrzebałem więc kadłub z wakacji, przygotowałem go do montażu zawieszenia i poskładałem do kupy.

 

Tematem jest francuski, powiększony AMX-13 z lat 60. Powstały dwa egzemplarze, jeden został parę lat temu odrestaurowany.

Pojazd wygląda tak:

ELAz0YD.jpg

Batignolles-Châtillon 25T, saumur 2004. Photo: - www.chars-francais.net

 

Więcej można obejrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1168701349925367
http://www.chars-francais.net/2015/index.php/9-archives/de-1945-1990/711-1954-batignolles-chatillon-25t

 

Zapowiada się przyjemna, prosta budowa.

1muQ50A.jpg

SkQzfdK.jpg

 

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to mnie kolega PRAWIE ŻE ubiegł 😉 Ale u mnie jednak padło na inny model, ale też francuz, i w 1:35 :) Zasiadam w pierwszym rzędzie i będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dorobiłem mechanizm napinający, kontenerki nad gąsienicami, zaczepy i osłony napędu. I jeśli chodzi o kadłub to jest to prawie wszystko, za to zawieszenie ma dość skomplikowane kształty i przyniesie sporo roboty.

 

W pewnym momencie zdałem sobie też sprawę że pojazd nie ma wentylacji ani wydechu : ) na zdjęciach widać że jeździł po prostu z otwartym przedziałem. Głupio mi tak model zostawiać, wzorują się na zdjęciu drugiego egzemplarza model dostanie wlot i wylot po bokach, za żaluzjami.

 

JWiPrid.jpg

6gMDjPO.jpg

wlT7S04.jpg

Fajne spawy, pewnie będzie trzeba jeszcze trochę podłubać:

puCThwS.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Żywica to fajna rzecz, jak się ogarnie to można dużo roboty zaoszczędzić, odlałem całe zawieszenie:

XMizX2q.jpg

Wygląda trochę mydlanie, ale na ile sprawdziłem jest okay.

Zrobiłem też lufę, od góry: szkopska 128mm z PAK44, Bofors L74 105mm i właściwa 90mm.

GMF8XrA.jpg

 

To znikam na kolejne kilka miesięcy : )

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czyszczę i składam gąsienice, potem zostaje złożenie zawieszenia i zrobieni kół napędowych i napinających które są mocno skomplikowane. Rozrysowałem też górną część wieży, ale na razie przerzuciłem wszystkie zasoby na strv, niewiele mi tam zostało żebym mógł go malować.

 

Potrzebuję też wymyślić jak rozwiązać chłodzenie silnika i wydech, których to francuzi nie zaprojektowali w tym egzemplarzu - pojazd w czasie testów jeździł ze zdjęta pokrywą silnika : D. Albo zostawię żaluzje które widać na niektórych zdjęciach, albo spróbuję coś z innych AMXów podpatrzeć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalor napisał:

Dzięki, ale już je mam, mam właściwe wszystkie które dało się w necie znaleźć.

Wiele tego nie ma.
Jest jeszcze filmik z odrestaurowanym.

Chyba ze masz cos jeszcze z jakis ciemnych zakatkow internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kalor napisał:

Kilka czarno-białych, fotki z tego odrestaurowanego, no i model 3D z WarThundera : ) który jest całkiem dokładny.

Może i wstyd sie przyznac, ale tez czesto podgladam modele w tej gierce. Do tego maja swietne forum, gdzie tez czesto jest ogrom fotek ktorych nigdzie indziej nie widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jonathan napisał:

Może i wstyd sie przyznac, ale tez czesto podgladam modele w tej gierce. Do tego maja swietne forum, gdzie tez czesto jest ogrom fotek ktorych nigdzie indziej nie widzialem

Ja tu nie widzę żadnego powodu do wstydu, zarówno WT jak i WoT mają sporo fajnych pomysłów na wykończenie modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.