Skocz do zawartości

Sidolux


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jest położyć kilka cienkich warstw SIDOLUXU aerografem, pędzlem też można, ale na pewno będzie to grubsza warstwa. SIDOUX jest bardzo rzadki i spływa pod działaniem sił grawitacji w dół. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 14.12.2021 o 12:33, Kolekcjoner WP napisał:

Który Sidolux jest właściwy do pokrywania modeli? 

https://www.sklep-sidolux.pl/produkt/sidolux_expert_do_ochrony_i_nablyszczania_paneli_500ml.php

b474ead2_large.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat sidoluxu był już przedstawiany . Nowe sidoluksy nie są już tym samym co kiedyś . Używanie tego na pewno jest tańsze ale jak będzie za parę lat , można się zdziwić . Chociaż nie życzę nikomu pożółknięcia czy popękania powierzchni na modelu .

Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale tak będzie lepiej .

 

Sprawdziłem swoje modele malowane tak gdzieś 10 lat temu. 

Model którego owiewkę malowałem sidoluxem , w zasadzie moczyłem , jest teraz matowy . Tak w kierunku satyny ale mat . Szczegółów w kabinie nie widać . W tym samym czasie mam zrobiony inny model którego owiewkę malowałem na 100% błyszczącym lakierem Revella , pędzlem . Teraz nadal jest błyszczący . Widać wyraźnie , że sidolux był gorszy niż lakier Revella , bo się zmatowił. 

Co prawda , to teraz owiewki w ogóle nie będę malował  ale też w ogóle już nie mam starych modeli typu vintage jak kilkudziesiecioletnie Airfixy . Przy takich starych, grubych "szybkach" przydawało się chociaż błysku dodać. To tyle .

Sidolux się zmatowił , na białym kolorze też jest zeżółcony . Chociaż ciężko powiedzieć czy to biała farba czy sidolux jest winny . Nic natomiast nie popękało . Malowane modele były farba olejną typu Revell , Humbroll.

Sidoluksy są różne , mają różny skład chemiczny , dodatki czy może jakieś woski . Więc trudno bez własnych prób coś ocenić jak się zachowa po długim czasie . Jak komuś chce się zresztą czekać na wynik eksperymentu . 

Ja osobiście zrezygnowałem z tego lakieru .

 

Pozdrawiam 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.