Jump to content

Recommended Posts

Lepiej jest położyć kilka cienkich warstw SIDOLUXU aerografem, pędzlem też można, ale na pewno będzie to grubsza warstwa. SIDOUX jest bardzo rzadki i spływa pod działaniem sił grawitacji w dół. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ogólnie temat sidoluxu był już przedstawiany . Nowe sidoluksy nie są już tym samym co kiedyś . Używanie tego na pewno jest tańsze ale jak będzie za parę lat , można się zdziwić . Chociaż nie życzę nikomu pożółknięcia czy popękania powierzchni na modelu .

Hello

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post pod postem ale tak będzie lepiej .

 

Sprawdziłem swoje modele malowane tak gdzieś 10 lat temu. 

Model którego owiewkę malowałem sidoluxem , w zasadzie moczyłem , jest teraz matowy . Tak w kierunku satyny ale mat . Szczegółów w kabinie nie widać . W tym samym czasie mam zrobiony inny model którego owiewkę malowałem na 100% błyszczącym lakierem Revella , pędzlem . Teraz nadal jest błyszczący . Widać wyraźnie , że sidolux był gorszy niż lakier Revella , bo się zmatowił. 

Co prawda , to teraz owiewki w ogóle nie będę malował  ale też w ogóle już nie mam starych modeli typu vintage jak kilkudziesiecioletnie Airfixy . Przy takich starych, grubych "szybkach" przydawało się chociaż błysku dodać. To tyle .

Sidolux się zmatowił , na białym kolorze też jest zeżółcony . Chociaż ciężko powiedzieć czy to biała farba czy sidolux jest winny . Nic natomiast nie popękało . Malowane modele były farba olejną typu Revell , Humbroll.

Sidoluksy są różne , mają różny skład chemiczny , dodatki czy może jakieś woski . Więc trudno bez własnych prób coś ocenić jak się zachowa po długim czasie . Jak komuś chce się zresztą czekać na wynik eksperymentu . 

Ja osobiście zrezygnowałem z tego lakieru .

 

Pozdrawiam 

Hello

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.