Skocz do zawartości

Renault R5 Turbo - Heller 1:24


Wojtek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój kolejny temat jest poświęcony małemu sportowemu autku z 265-konnym silnikiem, a mianowicie R5 Turbo. jako, że to Heller planowane są modyfikacje. Ponownie podejmuję próbę przekształcenia rajdówki w cywila. Mam nadzieję, ze model uda się wykonać na wyższym poziomie.

Ucieszyło mnie ze wszystko da sie otworzyć. lecz otwieranie przedniej klapy pozostawia wiele do życzenia , co możecie zobaczyć na fotach.

Oto foty początkowe:

c44c7d8f4b7d982em.jpg 7cc1501bf49b2c54m.jpg adb274862fe55532m.jpg d5f234a38680a79cm.jpg 3bed4fe96650b7ccm.jpg 6986b77138a6fb03m.jpg

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja mama ma Renault 5, więc jak będziesz chciał jakiekolwiek zdjecia to napisz

Chętnie skorzystam.

Co do modeliku to znalazłem w nim górę nadlewek i dziur po wtryskach, ale to nie problem. Poprawiłem deskę rozdzielczą i kierownice. Wszystkie otwory wentylacyjne silnika (zrobione seryjnie z plastiku) mam zamiar nawiercić i zrobić bardziej realistyczne siateczką. Pokazuje jeszcze zdjęcia bloku silnika (na razie bez części). Zrobilem też końcówkę rury wydechowej, lecz mój aparat nie chciał złapać na niej ostrości więc fotki będą później...

Oto fotki:

fcbfa7034a6d42e4m.jpg 0d77ee882762a50fm.jpg 6b74fa8e8bdaef6fm.jpg bad2af896705df22m.jpg 2432d45fe9f4e4c1m.jpg

583185b8add608e3m.jpg e58b65e0ac017500m.jpg

5b92799ffdee68acm.jpg6787ae955f9e84e1m.jpg 4e9426237fbd9406m.jpg

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Jako, że wkroczyłem na etap, który nazywa się: "Kończę wszystko co się da", przyszedł czas i na poczciwą R5'tke. Wiem, że pewnie dostane od Was w łeb jak powiem, że podczas roboty mało co zdjęć robiłem i taki skok w warsztacie, ale koniec lania wody - konkrety:

-po dniach szpachlowania i szlifowania karoseria była gotowa do malowania. Mój wybór padł na tzw. francuski niebieski. PO pomalowaniu stwierdziłem, że wygląda trochę łyso i oto wylądował biały pasek na całej długości karoserii.

-silnik dostał kable, rurki oraz chłodnicę i inne rzeczy, które mu były potrzebne.

-postanowiłem coś zrobić z drzwiami (celem było przerobienie tego na cywila) toteż przy użyciu pokrywy silnika zrobiłem "wnętrze" drzwi, które będzie jeszcze ulepszane (dojdzie tapicerka itp.).

-co do wnętrza to doszła konsola środkowa oraz nowa kierownica (z Golfa GTI) - ze stara miałem niemiły wypadek.

-grill jak i tylne w(y)loty powietrza otrzymają siatkę z prawdziwego zdarzenia.

-co do lakieru to ten modelik jako pierwszy z moich modeli dostanie perłę od Tamki.

Oto zdjęcia:

Silnik przed i po (pałąk będzie pomalowany):

dscf5301t.th.jpg dscf5611.th.jpg

Ogólnie:

dscf5609.th.jpg dscf5608.th.jpg dscf5607.th.jpg

Projekt drzwi:

dscf5593o.th.jpg

dscf5594t.th.jpg dscf5615r.th.jpg

Postaram się porobić więcej zdjęć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny projekt. Życzę powodzenia. Malowanie fajnie dobrane.

Jakie felgi planujesz do tego francuza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedź: jeśli kładziesz lakier bezbarwny perłowy, a będziesz polerował model, musisz na perłę położyć kilka warstw zwykłego lakieru. Inaczej bez niego przy polerce wytrącisz perłę z lakieru i nie będzie to wyglądało za ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.