Skocz do zawartości

Avro Lancaster Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Ipkinss

 

Po skończonej wojnie z kalkomaniami, przyszedł czas na wash. Użyłem do niego Brąz Van Dyck'a i mam mieszane uczucia. Zastanawiam się czy nie poprawić niektórych linii na czarno. no i kalkomanie dzielnie stawiają opór przed washowaniem

th_DSC09374.jpgth_DSC09376.jpg

 

Jak oceniacie ten wash?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wash skończony. Przez ostatni czas przyglądałem się jak sie wash i jego efekty uboczne gryzą z modelem. Po poprawkach chyba w końcu mogę się zabrać za matowanie..

 

th_DSC09462.jpgth_DSC09465.jpgth_DSC09469.jpgth_DSC09473.jpg

th_DSC09474.jpgth_DSC09477.jpgth_DSC09479.jpg

 

pzdr

 

PS: w międzyczasie grzebałem też przy Mitchellu ale o nim kiedy indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super podoba mi się wash na dolnych powierzchniach

 

 

PS: w międzyczasie grzebałem też przy Mitchellu ale o nim kiedy indziej

No jedziesz z tym Mitchellem, ja tutaj wszystko obserwuję i czekam na tego B-25 z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: w międzyczasie grzebałem też przy Mitchellu ale o nim kiedy indziej

Jak się powiedziało "a", to trzeba i "b"...

No jedziesz z tym Mitchellem, ja tutaj wszystko obserwuję i czekam na tego B-25 z niecierpliwością

Otóż to, właśnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę nadrobiłem..

Stan na chwilę obecną - Lanc stoi o własnych siłach, Bomb bay jest w trakcie wykańczania.

th_DSC09697.jpgth_DSC09698.jpgth_DSC09699.jpgth_DSC09700.jpgth_DSC09701.jpg

 

Sklejanie podwozia to jakaś makabra, revell mógł to lepiej wymyślić. Koła będą jeszcze washowane.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ten zasobnik czy bombka(nie wiem co to jest Very Happy ) "za Warszawę..."

 

Bombka

 

HubertK a skąd wziąłeś na nią napis? Jest w jakimś zestawie czy to samoróbka?

 

A tak w ogóle to nie mogę się doczekać galerii

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO MI SIĘ PODOBA!

jeszcze ten zasobnik czy bombka(nie wiem co to jest Very Happy ) "za Warszawę..."

Bombka Very Happy

 

I to bardzo paskudna bombka

Ten zestaw w komorze bombowej Twojego Lanca to klasyczny "zestaw podpalacza". Największa bomba (ten wielki "zasobnik" z napisem "za Warszawę") to tzw. kuka, czy jak kto woli "cookie" - o wagomiarze ok. 4000 funtów. Bomba burząca o dużej sile rażenia, która zrzucana w pierwszej kolejności, miała siłą wybuchu uszkadzać budynki, zrywać dachy, wybijać okna oraz... robić wiatr. Chwilę po niej spadały te mniejsze "bombki", klasyczne zapalające o bardzo nieprzyjemnej zawartości - zawierały mieszaninę benzyny, ciężkiego oleju (lub galaretki olejowej), magnezu, fosforu i takich tam oraz utleniacza - przez co paliły się na wszystkim i wszędzie (choćby wpadając przez zerwane czy uszkodzone dachy, mury...). Zalewanie wodą lub piaskiem nie pomagało, bo ta oleista maź miała "w sobie" tlen, paliła się więc w każdych warunkach, dopóki było co spalić...

Pożary podsycały dodatkowo przeciągi i wiatry, wywoływane przez wybuchające "kuki".

Ten zestaw służył właśnie wywoływaniu niesławnych burz ogniowych...

Co nie zmienia faktu, że modelik zacny

 

Pozdrawiam,

bzzz-bzzz

 

P.S. Zainteresowanym możliwościami tak uzbrojonego Lanca polecam lekturę "Nalotu" Dana Leightona. Historia wprawdzie fikcyjna, ale poza postaciami, miejscem i czasem akcji - bardzo prawdziwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmmmmmmmniam! Komora super Ale (ja się zawsze do czegoś przyczepię, nie bijcie ). Albo mam uszkodzone oczy, albo kołpaki kół są zrobione 'na odwal się' i niezbyt ładnie pomalowane

 

pzdr.

 

P.S.: Ipkinss, zmień podpis, Halifax przecież skończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za opinie

 

a skąd wziąłeś na nią napis? Jest w jakimś zestawie czy to samoróbka?

Ipkinss

 

Napis był w zestawie techmodu. Był jedną z przyczyn dla których wybrałem właśnie te kalki

 

Albo mam uszkodzone oczy, albo kołpaki kół są zrobione 'na odwal się' i niezbyt ładnie pomalowane

 

Oczy masz zdrowe. Z kołami jeszcze nie skończyłem. Zwash'uje je to powinno byc ok.

 

Komora bombowa w mojej ocenie jest wystarczająco zwaloryzowana. próbowałem jeszcze paru drobiazgów, ale , a poza tym i tak nie byłoby ich widać.

 

Cieszę się, że się podoba

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

HubertK mógłbyś podać numer katalogowy tych kalek?

 

Fajnie pomalowałeś na zielono szybki przy nosie. Jakiej farby użyłeś?

 

P.S.: Ipkinss, zmień podpis, Halifax przecież skończony

 

Podpis już zmieniony

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż dostaniesz swojego Lancastera

 

A tak serio to może zrobię małe odświeżenie wieczorem. Czasu dużo nie mam bo szlifuje testy na kat. A+B...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wolnym od jazdy w "eLce" podłubałem trochę. Zrobiłem śmigła, obowiązkowo z żółtymi końcówkami (na razie tymczasowo zamocowane). Strasznie spie***em klapy luku bombowego. Swego czasu wycinając takie hydrauliczne popychacze od Revella złamałem jeden i postanowiłem wykonać swoje od podstaw z igieł. Podobały mi się dopóki nie zamontowałem ich w modelu razem z klapami. Prawdopodobnie wszystko usunę i spróbuję zamontować na nowo...

 

th_DSC09738.jpgth_DSC09740.jpgth_DSC09741.jpg

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.