Skocz do zawartości

Nie moge malować większym strumieniem farby w Iwata Revolution


Tomasz_Dusza

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam aerograf Iwata Revolution. Na początku jak ją kupiłem byłem wniebowzięty bo super malowała i większym i tym mniejszym strumieniem farby. Maluje ciśnieniem 1,5 bara. Ale obecnie jest problem taki że nie jestem w stanie malować większym strumieniem farby tzn. wyciągam spust maksymalnie do tyłu a farba leci strumieniem tak jakby miał malować jakieś detale. Aerograf regularnie czyszcze przy pomocy Tamiya Airbrush Cleaner , zawsze po malowaniu. Co mam robić? Dodam jeszcze że maluje np. surfacer 1200 (czyli podkład) to daje 8-9 kropli Wamod Leveling Thinner no i 25 kropli surfacera. Mieszam pędzelkiem w zbiorniczku i maluje. Ale może to są złe proporcje??? Może powinno być 1:1 czyli np. 12 kropli leveling thinnera i 12 kropli surfecera albo innej farby od gunze??? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie źle korzystasz z aerografu. Traktujesz go jako pistolet natryskowy do pokrycia powierzchni jedną lub dwiema grubymi warstwami. Stąd Twoja tendencja do malowania gęstym. Ja rozumiem, że to podkład, ale nawet podkład jest lepiej kłaść wieloma cienkimi warstwami. Rzadką mieszanką. Masz lepszą kontrolę nad kryciem, nad gładkością powierzchni, nad wszystkim.

Nawiasem mówiąc, do tak gęstej mieszanki jaką stosowaleś, ciśnienie 1.5 to raczej za mało.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

Prawdopodobnie źle korzystasz z aerografu. Traktujesz go jako pistolet natryskowy do pokrycia powierzchni jedną lub dwiema grubymi warstwami. Stąd Twoja tendencja do malowania gęstym. Ja rozumiem, że to podkład, ale nawet podkład jest lepiej kłaść wieloma cienkimi warstwami. Rzadką mieszanką. Masz lepszą kontrolę nad kryciem, nad gładkością powierzchni, nad wszystkim.

Nawiasem mówiąc, do tak gęstej mieszanki jaką stosowaleś, ciśnienie 1.5 to raczej za mało.

Nie wiem czy żle czy dobrze korzystam z aerografu. Kłade zawsze 3 cienkie warstwy czy to surfecera czy farb.

Edytowane przez Tomasz_Dusza
Chciałem doprecyzować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.