Jump to content

(P)kto ma model Flakpanzer T-34 z Dragona?

hamp
 Share

Recommended Posts

Dzięki , o to mi chodziło.

Ew. spotkał może Ktoś rysunki wieży w skali lub np. rysunki do jej samodzielnego wykonania?

Chcę ten pojazd zrobić w 48, z czołgiem nie ma problemu, Flakvierling także dostępny, lampy Notek tez się znajdą.

pozostaje kwestia oblachowania

Cześć! Myślę, że tu możesz się bez problemu wykazać własną inwencją - ci co spawali te wieżę wtedy to też założę się, nie mieli rysunków do tego...

Kiedyś rozmawiałem z weteranem przeciwpancernej jednostki SS na froncie wschodnim - on mi mówił, że mieli na podwoziu T34 przeciwpancerną 75-kę obudowaną płytami pancernymi dookoła. Spróbuj na podstawie tego co napisałem zbudować model - będziesz miał coś o zbliżonej dokładności jak model Dragona.

Niestety, w wielu przypadkach chcąc zbudować jakiś fajny model jesteśmy skazani na domysły - chyba, że niesamowitym fuksem natrafi się na jakieś zdjęcie albo rysunek.

A i tak może to być ciekawa przygoda...

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

PS. Jak będziesz to budował, to staraj sobie wyobrazić, że jest bardzo zimno, masz do dyspozycji tylko złom i palnik acetylenowy i spieszy ci się...

1 godzinę temu, hamp napisał:

Dzięki , o to mi chodziło.

Ew. spotkał może Ktoś rysunki wieży w skali lub np. rysunki do jej samodzielnego wykonania?

Chcę ten pojazd zrobić w 48, z czołgiem nie ma problemu, Flakvierling także dostępny, lampy Notek tez się znajdą.

pozostaje kwestia oblachowania

Tu masz trochę fotek gotowego modelu:

https://www.mojehobby.pl/products/Flakpanzer-T-34.html

A tu oryginał:

http://beutepanzer.ru/Beutepanzer/su/t-34/t-34flak/t-34-flak.htm