Skocz do zawartości

Renault R-35 wrzesień 1939. SK model 1/35.


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, AchtungCancer napisał:

Teraz Heller a potem Hobby Boss? Kolega lubi mocne doznania. Albo ma wstydliwy masochistyczny fetysz.

 

Przepraszam bardzo, ale Renówka z Hobby Boss to bardzo ładny i świetnie spasowany model. O lata świetlne wyprzedza hellerowskie mydło. Mam go aktualnie na warsztacie. Jedyne uwagi jakie mam to brak podcięcia w narożniku pokrywy nadsilnikowej, wnętrze odwzorowane w wersji muzealnej (a nie historycznej) oraz brak numerów i faktury na pancerzu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SnaQ napisał:

 

Przepraszam bardzo, ale Renówka z Hobby Boss to bardzo ładny i świetnie spasowany model. O lata świetlne wyprzedza hellerowskie mydło. Mam go aktualnie na warsztacie. Jedyne uwagi jakie mam to brak podcięcia w narożniku pokrywy nadsilnikowej, wnętrze odwzorowane w wersji muzealnej (a nie historycznej) oraz brak numerów i faktury na pancerzu.

Zgadzam się w w/w opinią:

Blaszka, full wnętrze i ogniwkowe gąsienice w standardzie- nic więcej nie trzeba.

Hobby Boss 83806 French R35 Light Infantry Tank

4102_rd.thumb.jpg.1dd70ba3259f97b23111f415836f0bdc.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/French-R35-Light-Infantry-Tank.html

Osobiście celuję w tego:

Hobby Boss 83893 French R39-Pz.Kpfw 35R(f)

Z dłuższą lufą i ogonem. Dwie kopułki dowódcy, dwa rodzaje bocznych wizjerów....Można zrobić Polaka z Francji, i Niemca-gdzieś z Europy. 

29282_rd.jpg.1aa49c85b48dfe6ea3fd9e0f9a6b9785.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/French-R39-Pz.Kpfw-35R-f.html

Takiego:

461817716_RenaultR-351940.thumb.png.222a26147c5b372fd1d3af00cd6d0ef7.png

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picasso to ze mnie nie będzie. Farbę porządnie wymieszałem i rozcieńczyłem w osobnym kieliszku.  Pędzel nowy, mixtura kiepsko kryje (HATAKA z początku produkcji-podobno jakaś wadliwa partia).

  

Malowanie czarnych linii- masakryczne, model mały, łapy się trzęsą.......Pierwsze nieudolne próby:

 

Kamuflaż po poprawce aerografem i lekkim bruzdingu:

 

Widać odbity paluch na zawieszeniu -do korekty po przez delikatne pudrowanie pigmentem.

 

 

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nakleiłem kalkomanie numer fabryczny 51004 - 21 Batalion Czołgów Lekkich, wóz internowany na Węgrzech.  Kalki zabezpieczyłem Sidoluxem.  Nie do końca udany bruzding pigmentami i specyfikami Ammo Mig oraz AK Interactive.  Z biżuterii doszedł łańcuch od RbModel. Tyle w tym temacie. zapraszam do galerii. 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.