Skocz do zawartości

Renault R-35 wrzesień 1939. SK model 1/35.


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, AchtungCancer napisał:

 Według mnie kolory są co najmniej cztery a kamuflaż fabryczny francuski. Mając na uwadze liczbę kolorów na wieży i porównując z innymi francuzami strzelałbym w 5-6 kolorów na całym czołgu.

Neq5PKX.png

Może tak być, ja jednak pozostanę przy trójkolorowym malowaniu.

https://zbiam.pl/wp-content/uploads/2019/11/R35.jpg

W takim super pstrokatym malowaniu już jeden nasz Renault R-35 został poczyniony. Wygląda całkiem zacnie.

Na sąsiednim forum:

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?p=1012933

Takie też jeździły

https://iili.io/hNv3u.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dziś ulepiłem:

Wanna kadłuba

 

 

Zawieszenie- koła pomazałem primerem Vallejo- specjalnie nie umyłem powierzchni modelu- kiepsko kryje przy malowaniu pędzlem:

 

 

Zawieszenie zmontowane  do zdjęcia-bez kleju.

IMG_20210424_184730.thumb.jpg.5503678351207451db2ba2780c9af3af.jpg

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój R-35 z first to fight idzie do przemalowania. Pomalowalem go we francuski kamuflaz ale używając polskich kolorów. Jakiś miesiąc po jego ukończeniu zobaczyłem zdjęcia naszych czołgów. 

 

Chociaż może zdąrzyli przemalować jakieś w polskie kamo.

 

 

A wypraski Twojego R35 nie wyglądają aż tak źle :super:

7TP Spójni to było rzeźbienie w mydle. Jest do zobaczenia w moim portfolio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 20:35, bulik58 napisał:

Pytalem o kola napedowe gdyz ciekawi mnie jak beda pasowac chinskie traki do francuskich kol. Te pojazdy to nie moja bajka ale bede podgladal twoje zmagania z materia. Co do malowania - czy ten fiolet byl naprawde uzywany? Pytam gdyz czesto mozna zobaczyc pomalowane modele w kolory ktore na prawdziwych pojazdach b.trudno zobaczyc , moda robi jednak swoje.

Zobaczymy jak to wyjdzie w dalszym sklejaniu, na razie proces ten przypomina mi dawne czasy i budowę PZL-37B ŁOŚ, JAK-1M, LWS  CZAPLA w skali 1/72. 

Kolory zachowanych Renówek są od czapy:

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bulik58 napisał:

Pytalem o kola napedowe gdyz ciekawi mnie jak beda pasowac chinskie traki do francuskich kol. Te pojazdy to nie moja bajka ale bede podgladal twoje zmagania z materia. Co do malowania - czy ten fiolet byl naprawde uzywany? Pytam gdyz czesto mozna zobaczyc pomalowane modele w kolory ktore na prawdziwych pojazdach b.trudno zobaczyc , moda robi jednak swoje.

 

Na 100% nie da się stwierdzić, ponieważ kolorowych zdjęć jest w obiegu za mało. Dwa różne fiolety/róże i jasny błękit (błękit akurat jest na kolorowych zdjęciach i Somuy S35 i FCM 36) były przewidziane jako jedne z kilkunastu dopuszczalnych kolorów kamuflażu rozkazem z '37 a więc iluś funkcyjnych Francuzów żyjących w latach '30-tych uważało, że takie kolory jak najbardziej pasują do czołgu. Odkrycie tego rozkazu na początku bieżącego wieku faktycznie bardzo wpłynęło na rekonstrukcje ponieważ uświadomiło nam, że paleta dopuszczalnych barw była znacznie szersza i to co dotąd identyfikowano jako np. ten sam kolor tylko bardziej przykurzony niż na wieży, w istocie było zupełnie inną barwą. Żeby nie być gołosłownym, przykład ze sztandarowego bataliony "kolorowych" czołgów, czyli 21 BCC, czołg Le Faucon. U góry rekonstrukcja z Trackstory 4 autorstwa samego Pascala Danjou z 2005, wydanych zanim wiedza o rozkazie się upowszechniła, na dole Deneu z Batailles & Blindes z 2010. Porównanie z zalinkowanymi zdjęciami pozwala jednoznacznie stwierdzić, że kamuflaż dwu-kolorowy był błędny i Deneu jest na pewno bliższy rzeczywistości.

X0zIRIZ.png

 

Czy możemy być pewni identyfikacji kolorów? Z kolorowych zdjęć wiemy jakie kolory "lubili", więc gdy na zdjęciach czołg ma kolorów 8 i odhaczymy 4 najpopularniejsze, pozostaje problem identyfikacji reszty w porównaniu do tych, które dotąd zidentyfikowaliśmy. Deneu zarzeka się, że korzystał z programów czy nie wiadomo czego tam do analizy barw, ale zastrzega że to tylko jego interpretacja a nie Prawda Objawiona. Można to kontestować, ale przyjmując do wiadomości, że TEORETYCZNIE fiolet mógł się pojawić. A skoro mógł, to czemu by nie...

 

PS Nie ma zachowanego czołgu z oryginalnym francuskim kamuflażem, wszystkie muzealne są rekonstruowane.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelarskim rynku jest sporo tego towaru do francuzów z I i II WŚ:

 

 AK Interactive AK 4050 WWI French Colors

5739_rd.jpg.95022969a7c3ec707292901493d0a898.jpg

-AK4051 WWI French Milky Coffee
-AK4052 WWI French Artillery Grey
-AK4053 WWI French Brown
-AK4054 WWI French Green#1
-AK4055 WWI French Green#2

 

AK Interactive  AK11660 WWI FRENCH AFV COLORS

Buy WWI FRENCH AFV COLORS online. AK Interactive acrylic paints, brushes  for modelling, pigments, oils and filters for scale modeling.

 AK 11162 Spectrum Blue 

AK 11302 WWI French Milky Coffee 

AK 11303 WWI French Artillery Grey 

AK 11304 WWI French Brown 

AK 11305 WWI French Green 1 

AK 11306 WWI French Green 2 

 

Ammo Mig WW I & WW II FRENCH CAMOUFLAGE COLORS

ww-i-ww-ii-french-camouflage-colors.jpg

A.MIG-060 PALE GREEN
A.MIG-061 WARN SAND-YELLOW
A.MIG-062 FRENCH BLUE
A.MIG-063 PALE GREY
A.MIG-064 EARTH BROWN
A.MIG-065 FOREST GREEN

 

HATAKA AS21 - Early WW2 French Army paint set

a31d59c7b6aeea413174181cb15f12a8.jpg

A057 HTK-A057 Beige 

A063 HTK-A063 Vert Foncé 

A094 HTK-A094 Vert Olive 

A095 HTK-A095 Gris Bleu Clair

A096 HTK-A096 Gris Clair Neutre 

A097 HTK-A097 Jaune docre 

A098 HTK-A098 Terre dombre 

A099 HTK-A099 Gris Vert 

 

Reasumując każdy użyty kolor będzie dobry!!!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu bom jest w miarę na bieżąco😉

 

Co do kolorów to faktycznie francuzów chyba moc wina poniosła natomiast jeśli chodzi o kolory to pozwolę sobie wstawić planszę którą kolega Cancer użyczył w moim wątku to może pomoże Ci dobrać adekwatne odcienie

51507894818_420560d7bb_b.jpg

 

Jeśli chodzi o zestawy farb - polecam hatake chyba najlepiej odwzorowuje podstawowe kolorki - bo jak widzisz jest ich znacznie więcej niż w palecie dostarczanej przez hatakę.

Zestaw Miga odradzam Pale Grey u nich jest całkiem niebieski itp - moim zdaniem na siłe stworzyli zestaw z tego co już mieli w produkcji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 19:54, martinello napisał:

O rany, ale mydełko...

...ale ma swój urok :)

Mydło wszystko umyje..........Nawet Reno i szyję.............

Czas malowania nieubłaganie się zbliża - nabyłem kiedyś farby Pana AK  do Renaulta FT-17 MENG MODEL. Kolory francuskie............

 

I HATAKĘ też nabyłem do HOTCHKISS H-35/39

 

i zostaję przy HATACE

Poniżej ciąg dalszy rewii kolorów francuskich...........

 

 

 

 

 

Kolory całkiem całkiem, można nimi pomalować ławkę,  balustradę na schodach, a nawet grill odświeżyć.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AchtungCancer napisał:

Czyli jednak przejmujemy ten warsztat w imieniu Republiki?

Jeśli chodzi o kolory to idźmy na całość

 

Absolutnie nie- możemy razem zaśpiewać:

Naprzód, żołnierze

Stara wiara, młode zuchy

Za Śmigłym-Rydzem

Pomni jego w boju chwał

 

On nas wywiedzie

Cało z każdej zawieruchy

Sam Komendant

Sam Komendant nam go dał

Sam Komendant

Sam Komendant nam go za wodza dał

 

Marszałek Śmigły-Rydz

Nasz drogi, dzielny wódz

Gdy każe, pójdziem z nim

Najeźdźców tłuc

 

Nikt nam nie ruszy nic

Nikt nam nie zrobi nic

Bo z nami Śmigły, Śmigły, Śmigły-Rydz

 

Marsz ku wolności

W krwi i ogniu nam przewodził

Zwycięskim szlakiem

Do Kijowa wiódł nas bram

 

Jak szeregowiec

Z piechurami w piachu brodził

Dobry przykład

Dobry przykład dawał nam

Dobry przykład

Dobry przykład zawsze dawał nam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bulik58 napisał:

Oni mieli podobny problem 

A tak na powaznie widze masz ma traki zlozone ,sa to oryginalne czy juz zlozyles plastykowe?

Nigdy więcej gąsienic Trumpetera, To już moje trzecie (PT-76, BMP-1)- zostały jeszcze do T-55.  Nie chcą się sklejać, łamią się i gną. Małe i wąskie czyli ogólnie do DU...........!!!!Zalane klejem WAMOD na amen. 

3510_3-auto_downl.jpg.b8f1e0aa38c2d291c1cc79ea0059b1b6.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

W  temacie traki to nigdy tyle brzydkich slow nie wypowiedzialem , zlamanych wiertel  nie stracilem  co przy gasienicach do BMP-1.  Probowalem zestawowych trumpka , efekt podobny do twojego, probowalem metalowych Friula. Wszystkie otwory trzeba wiercic , stracilem polowe trakow  kupe zlamanych wiertel i poranine paluchy. Probowalem nabyc z Masterclubu , pustki wywialo z polek jak gumowce z spod drzwi w hotelu. No i stoje z modelem.  , 

image.jpeg.8fde89507dfd99d4b25687351b4f24d8.jpeg

 

 Jadar chyba ściąga MasterCluby na zamówienie, możesz sprawdzić czy do BMP też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Rzeczywiście jest odwrotnie. Przyklejone na amen. Tak już zostanie. Następny będzie lepszy. W planach Hobbyboss z Francji  z1940. 

7 godzin temu, SnaQ napisał:

Pokrywę nad transmisją masz odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy radę. Mobilizujemy rezerwy. Wróg u bram.  Po to jest nasze forum. Sado, maso i fetysz to już w modelarstwie standard. Wszyscy zaczynamy od ekshibicjonizmu czyli in-boxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.