Jump to content

SnaQ

Members
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About SnaQ

 • Birthday 01/09/1973

Personal Information

 • Location
  Zakopane
 • Interests
  Modelarstwo, militaria, metal, gry.
 • Occupation
  Informatyk

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. Takom dawał 11 wersji malowania, Hobby 2000 dołożył jeszcze pięć. Niestety troszkę chaosu wdarło się w opracowanie modelu. Poza wspomnianym brakiem jednego schematu malowania (pomimo obecności na arkuszu kalkomanii) z instrukcji wycięto opcje konfiguracji detali specyficznych dla oznaczeń Takoma.
 2. Mam w swoich łapkach. W skrócie: Takom plus dodatkowe kalkomanie (z czego jedna nie uwzględniona w instrukcji, ale kto chce ten znajdzie co, gdzie i jak). Dwie polskie, dwie syryjskie, jedna słoweńska. W sumie niezły deal IMHO.
 3. Mam nadzieję, że jak już będzie można składać zamówienia to zrobimy zrzutkę na wspólną przesyłkę zza oceanu.
 4. Wielkie dzięki! Byłem pewien, że gdzieś już je widziałem, ale pomroczność jakaś mnie dopadła ? Co do zdjęcia, proszę bardzo:
 5. Panowie, mam pytanie: z czego zrobione jest dopancerzenie na tym Stuarcie? Nic mi do głowy nie przychodzi, a widzę to na wielu zdjęciach z M3 Recce, z różnych jednostek.
 6. Proszę bardzo: Więcej na https://www.masm.fr/Navycag/vfa7.htm
 7. Poszukuję pozostałości po Renault FT 17 z odlewaną wieżą wypuszczonym w skali 1:35 przez Menga. Model ma alternatywne uzbrojenie i w związku z tym również zasobniki na amunicję. Działko, KM Hotchkiss, KM Reibel, celownik, mocowanie broni, półki, naboje, bębny do KM-ów - biorę wszystko. Numery części: A8, B13, 14, 15, 17, C15, 21, 22, F18, 29, 30, 31 G11, 28, 32 J6, 15, 19 Aha, bębny do Reibela od Panharda 178 AMD-35 z ICM/Tamiya również mile widziane, choć wątpię by komuś zbywały.
 8. Jeśli chodzi o spasowanie przedniej części wiatrochronu z kadłubem, ponoć ma zostać to poprawione przed wydaniem.
 9. Poproszę tankietkę. Reszta na PW.
 10. Tu masz zdjęcia takiego silnika w stanie "funkiel-nówka": ... a tutaj już troszkę przechodzony, ze skorodowanymi kolektorami i turbiną:
 11. Lutowanie może być problematyczne - kolejne elementy są blisko siebie i rodzi się ryzyko roztopienia poprzedniego lutu. Jarekk, ty fototrawiłeś do Iwonki?
 12. Dobrze jest - koła powinny już do mnie jechać. To teraz co? NSW, wyrzutnie granatów, kalkomanie, może antena. Chyba byłby wtedy komplet. Albo rzeczywiście czekać na konwersję Hussara, choć nie wiem co będzie zawierać i ile (o zgrozo) będzie kosztować.
 13. Dzięki za informacje o Papaju. Co prawda, jak pisałem, decyzja o wyborze maszyny nie zapadła, ale skoro jest szansa na wydobycie jakichś jeszcze zdjęć, to jest to dodatkowy punkt dla tego właśnie Berdka. Kusi mnie jeszcze któraś z maszyn ściśle z obrony City Hall ale do Zajączka potrzebowałbym zdjęć komory silnika (bo z tego co widzę jeździł cały czas z otwartą pokrywą), a Iwonka wydaje mi się słabo udokumentowana zdjęciowo - fotografie z daleka i słabej jakości. Tak czy inaczej, na razie szukam usilnie polskich kół.
 14. Witam Waszmościów! Jako że powoli dojrzewa we mnie chęć zbudowania jakowegoś Berdka (najchętniej Żbika) z Karbali nabyłem (dzięki Tomku!) na razie bazowy model i czynię pierwsze przygotowania (planowanie, zakupy dodatków, zbieranie strzępów dokumentacji). Nie ukrywam, że w ogromnej mierze przyczyniło się do tego zapoznanie z tym wątkiem, super inicjatywa i wielkie zaangażowanie Andrzeja. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do wyboru konkretnej maszyny, ale jak już zaznaczyłem wolałbym, by był to Żbik. Bo taką fajną ma wieżę Skoro Zajączek i Iwonka już obstawione... to może np. Papaj? Jakieś s
 15. F-13 to jednak raczej szare wnętrze, ba nawet we wczesnych PFMach jeszcze taki kolor był.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.