Jump to content

SnaQ

Members
 • Content Count

  542
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About SnaQ

 • Birthday 01/09/1973

Personal Information

 • Location
  Zakopane
 • Interests
  Modelarstwo, militaria, metal, gry.
 • Occupation
  Informatyk

Recent Profile Visitors

889 profile views
 1. Spokojnie Andrzeju. W przeciągu kilku dni powinienem mieć część próbnych wydruków, które będzie można połączyć z elementami modelu, obfotografować, porównać z wersją pudełkową i zaprezentować szerzej społeczności. Na razie pokazaliśmy jedynie rendery, a to trochę zbyt mało.
 2. @pmroczko, na poprzedniej stronie zamieściłem zdjęcie anteny z IBG przy linijce. Tam było około 22 mm. Ale jak sobie popatrzyłem na rysunki u Adama Jońcy oraz pomierzyłem to co widać na zdjęciach, to wychodzi, że prawidłowa wysokość to ~20 mm. Ciężko idealnie wymierzyć, bo zdjęcia pod kątem i około pół milimetra może na perspektywie uciec. Jak zrobiłeś rowek na górze otuliny (czy co to tam jest, w każdym razie o ten grubszy cylinder chodzi), to na dole tak samo. Element mocujący do pancerza trochę zgubił proporcje. Za chudy, ten cylindryczny fragment za niski. Górna krawędź uchwytu p
 3. Tymczasem dorobiłem jeszcze odrobinę detali do zębatki:
 4. Paweł, serio, skoro to najwyższa dostępna jakość, to słabo. Oczywiście nie mówię o projekcie, bo ten jest świetny, tylko o tym co z niego zrobiło Shapeways. Chyba nie trzymałeś w ręku wydruków ze sprzętu, o którym mówił X32. A to przecież tylko DLP! SLA (czyli to co oferuje np. jan-kol) to jeszcze wyższa liga.
 5. I to było drukowane w opcji "Smoothest Fine Detail Plastic"? Bo widać bardzo wyraźnie warstwy Wiem, że 1:72, ale to jednak nie taki maleńki element - wysokość to ~4.7 cm. Po wyszlifowaniu wygląda ładnie, ale przed... masakra trochę.
 6. Jakby co, to zębatka gotowa. Okazuje się, że rozmiar ma się nijak do rysunku z przekroju wieży, ale do modelu powinien pasować. Ważne, żeby element zgrał się z zębatką korbki regulacji elewacji lufy. Podejrzewam, że kilku chętnych na wydruk się znajdzie, bo ten element często podczas odlewania jest uszkadzany przez wypychacz.
 7. Blaszka pod podstawą anteny ma ~ takie wymiary: Zębatka? Nie ma sprawy. Już się za to biorę
 8. No właśnie... niekoniecznie. Zasięgałem wstępnie tu i ówdzie języka odnośnie kosztów druku i biorąc pod uwagę zdolność Pawła do optymalizacji projektu pod kątem redukcji kosztów na Shapeways, summa summarum (pomimo zdecydowanie tańszej przesyłki) wychodzi tyle samo co tanie drukowanie DLP w kraju. Podstawa anteny: Osobom chcącym wykonać model z taką anteną chciałbym zwrócić uwagę, że to jedynie podstawa. Właściwy maszt jest widoczny w tym samym ujęciu i leży sobie na błotniku: To ten pręt z trzema uszkami na końcu. Zębatka
 9. Jan-kol, jak pisałem w korespondencji z Tobą, wydruk miał być jedynie prototypem. Zależało mi na sprawdzeniu jak to będzie wyglądało w rzeczywistości oraz pasowało do części IBG. Tymczasem czuje się wywołany do tablicy jako ten zły, który dostał cenę finalnego produktu, ale nie zechciał się podzielić nią z resztą.
 10. Zębatka - element F5: Z jednej strony chyba ma być kołnierz zasłaniający ząbki. Grubość elementu 0,9 mm, a w miejscu zgrubienia 1,1 mm. Na wypustce cylinderek. UPDATE: Ząbki nie mają być osłonięte kołnierzem. Antena - element F32: Podstawa anteny o kształcie D w widoku z góry. W widoku z boku zwężająca się ku dołowi. Na płaskiej bocznej powierzchni prostokątna wypustka do pozycjonowania w otworze blaszki fototrawionej.
 11. Zębatkę chciałbym zrobić choćby dlatego, że u mnie też jest skopana. Z podstawą anteny też pewnie da się załatwić, ale na razie brak na to wszystko czasu.
 12. Nie krzycz na mnie, bo się stresuję i mi farbki się rozlewają. Ja jestem zdania, że w tak małym elemencie nie będzie to jednak widoczne. Sprawdzimy na próbnym wydruku.
 13. Nie przesadzajmy. Ja tylko robię kółka i obejmy. Czyli jakieś 20% całej roboty Swoją drogą jan-kol zwrócił mi uwagę, że koła jezdne mają zbyt uproszczoną geometrię i na wydruku będzie widać kanciastą krzywiznę.
 14. Bardzo ładny szkrabek
 15. Piękna fakturka. Podobną techniką można odwzorowywać blachę walcowaną, trzeba tylko lekko przeszlifować powierzchnię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.