Skocz do zawartości

Relacja z budowy BMW R75 - ITALERI 1/35


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Tak wygladal moj warsztat dwa dni temu:

 

th_DSC02353.jpg

 

Wszystko spakowane i gotowe do "wymarszu". Narzedzia, kilka pudel z modelami i kilka gotowych modeli. Jak tylko oswoje sie ze swoim nowym "zakatkiem modelarskim" to pokaze co w warsztacie piszczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Ufff, juz po przeprowadzce… Powoli zadomawiam sie w swoim nowym "zakatku modelarskim". Choc mialem wszystko dobrze spakowane szukam teraz kilku czesci, ktore wczesniej dorobilem. Mam je w paru pojemnikach i razem z podstawowymi narzedziami biore ze soba nawet do pracy. Moze znajde je gdzies tutaj… Nieee, pewnie dorobie nowe.

 

Dzis rano zdazylem poprawic blad, o ktorym byla juz mowa na KW. Mianowicie usunalem filtr powietrza z baku. Motur ten ma byc z 1941 roku wiec bedzie wyposarzony w mokry filtr powietrza (umiejsowiony gdzies na silniku). Zamiast filtra, na baku znajduje sie skrzynka na narzedzia. Od kilku dni walcze z klamrami, ktore zabezpieczaly wieka skrzynek. Majac teraz lepsze zdjecia moge pokusic sie o wiecej detali. Najpierw jako materialu uzylem papieru, ale szybko zrezygnowalem. Teraz jedena klamra sklada sie z 5 czesci i jest zrobiona z plastiku, aluminium i koszulki od cienkiego przewodu. Zdjecie klamr wstawie jak juz beda w jedny kawalku zamocowane na skrzynkach.

 

th_DSC02361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie!

 

Udalo mi sie skonczyc klamry dociskajace wieka skrzynek. Efekt mizerny. Kazda z klamr sklada sie z 5 czesci, ale nie potrafie ich zrobic mniejszych. Teraz jedna klamra razem z gumowym kolkiem, ktore jest zaraz pod nia, siegaja prawie do polowy wysokosci skrzynki. Wczesniej – w pierwszej wersji klamry, skladajacej sie jedynie z dwoch czesci przynajmniej wymiarowo bylem blizej oryginalu. Wydaje mi sie, ze zrobie jeszcze jedno podejscie. Klamry ogranicze do 4 czesci, a kolka pod nimi zrobie z koszulki drutu o mniejszej srednicy.

 

th_DSC02365.jpg th_DSC02368.jpg th_DSC02369.jpg

 

A tak bylo wczesniej:

 

th_P1030158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor, przeciez nikt nie kaze Ci sie bawic w takie az duperele... Cieszylbym sie bardzo, gdyby moj watek zmotywowal Cie do drobnych korekt i dorobienia kilku czesci. Nie mow mi teraz, ze sie poddajesz, bo przestane pokazywac postepy w warsztacie . Bardzo mi schlebiaja wasze pochwaly, ale przeciez modele robimy dla WLASNEJ satysfakcji. Jakikolwiek bedzie Twoj motor, a bedzie sie podobal przede wszystkim Tobie - to odniesiesz sukces!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek spokojnie model wykonam, bo cała moja diorama nie miałaby sensu, a model dostałem od rodziców więc tak samo im jak i mi byłoby przykro go nie skleić Obecnie jestem na etapie Schwimmwagena i Hind-D. Wyrzutnia chwilowo wstrzymana bo się na gąski wnerwiłem Co do Hind'a, to leżał biedak na półce chyba już z rok i się kurzyłm, a się przyznam, że bardzo zgrzeszyłem nie klejąc go, bo to mój ulubiony pojazd z MGS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rafal!

 

Dzis rano rozpoczalem prace nad klamrami w wersji 3.1 No i kupa... W pracy docialem za dlugie paski do kalmer, i bede musial zrobic nowe a bez nich nie ma sensu robic reszty.

 

Zabralem sie wiec za dzwignie zmiany biegow. Dorobilem prowadnice/oslone dzwigni, ktora jest blizej baku. Wczesniej musialem zeszlifowac to co ITALERI tam napapralo... Wydrukowalem tez na papierze samoprzylepnym przeskalowane zdjecie obu dzwigni (z tej samej stronki, z ktorej Rafal zapodal kierownice na poprzedniej stronie). Potem nakleje zadrukowany papier na jakis cienki arkusz (jeszcze nie wiem czy uzyc aluminium) i wytne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier Marudka nie zgodzę się mimo całej mojej miłości do zespołu Metallica Dire Straits to klasyk, bez wzgledu jak mocno by się ktos starał to nie dogoni Knopflera, polecam koncertówki Straitsów "Brothers in Arms", biją na głowę nawet oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier Marudka nie zgodzę się mimo całej mojej miłości do zespołu Metallica Dire Straits to klasyk, bez wzgledu jak mocno by się ktos starał to nie dogoni Knopflera, polecam koncertówki Straitsów "Brothers in Arms", biją na głowę nawet oryginał

Ja tam twojego gustu nie będę oceniał bo każdy ma inny. Ale moja cała miłosc do zespołu Metallica jak również znajomosc zespołu Dire Straits przemawia za wersją Hetfielda.

 

P.S.; dzięki za odpowiedź, chociaż ktos mnie nie olał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie!

 

Po powrocie od razu zabralem sie do roboty. Nie mam jeszcze jak skonczyc kalmer wiec wzialem sie za dzwignie zmiany biegow. Wydaje mi sie, ze galka jest zbyt duza. Po powrocie z pracy ja wymienie (mam juz odpowiedniej wielkosci ziarana). Druga wajcha jest juz na miejscu - zapomnialem tylko strzelic fotki z obiema... Na razie tak to wyglada:

 

th_DSC02449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier Marudka nie zgodzę się mimo całej mojej miłości do zespołu Metallica Dire Straits to klasyk, bez wzgledu jak mocno by się ktos starał to nie dogoni Knopflera, polecam koncertówki Straitsów "Brothers in Arms", biją na głowę nawet oryginał

Ja tam twojego gustu nie będę oceniał bo każdy ma inny. Ale moja cała miłosc do zespołu Metallica jak również znajomosc zespołu Dire Straits przemawia za wersją Hetfielda.

 

P.S.; dzięki za odpowiedź, chociaż ktos mnie nie olał.

 

Może poprostu takich klasyków ludzie już nie słuchają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier Marudka Tyle, że teraz to się tej "klasyki" za dużo tworzy, co ktoś bąka puści to zaraz z tego melodię robią lub wypuszczają jakieś idole i w ciągu roku cała masa wypierdków muzycznych wybiega ze stajni muzycznej. Szkoda tylko że czasami płynie to wszystko ze stajni Augiasza. Mogę nie znać nazw albumów, piosenek, wykonawców, ale podoba mi się to co było tworzone 20 lat temu i jeszcze dalej wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do OT mamy odzielny dział:D(chyba nawet temat jakiej muzy sluchamy jest)

Marudek,motyl na kierownicy....;)

 

z racji łącza jak tp sprzed lat 20,poszedł dubel.

Poprosze adminów o usunięcie 1 posta..

 

pozdrawiam,blueconnect:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalem czadu... Prawdopodobnie schranilem to co dotad udalo mi sie zrobic . Moje pierwsze malowanie aerografem okazalo sie totalna porazka. Zamiast rownej warstwy farby, mam imitacje weluru... Motor wyglada jak pluszowy. Na szczescie suchym, czystym pedzle dajee sie troche "zmiesc" ten pyl, ale nie wiem, czy uda mi sie to odratowac. Poza tym zdmuchnalem sobie motylka z kierownicy .

 

th_DSC00064.jpg th_DSC00061-1.jpg

 

Teraz jak tylko sie otrzasne, bede musial wykombinowac, jak wstawic tylna przekladnie razem z kolem. Wbrew instrukcji ITALERI najpierw skleilem rame, a teraz zastanawiam sie jak wkleic w nia poszczegulne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.