Skocz do zawartości

Relacja z budowy BMW R75 - ITALERI 1/35


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

jak jestes niezadowolony z malowania to kret albo cleanlux

i mozesz bawic sie raz jeszcze... figurki moje juz 4 razy to przeżyły

bez żadnej szkody.

 

a jakimi farbami malujesz/ polecam Gunze C lub H na ichnim thinerze

do C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej subgrafik!

 

Dzieki za pomoc. Zanim wezme ktreta w obroty, sprobuje wyszczotkowac habete. Czym malowalem? Na poczatku Valejo, ale mialem problemy z mieszaniem i na modelu wyszedl efekt marmuru. Wiec pare dni potem sprobowalem Humbrolem i efekt wyszedl jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci z klaczy zejdzie pędzlem super, w tych mniej dostępnych spróbuj może jakąś ekstrakcyjną na H napsikać(dość sporo) i zostawić, być może siądzie na gładko.

Co do V i marmurku, pierwszy raz się z tym spotykam..hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rafal, tak zrobilem.

 

W zwiazku z tym, ze podjalem sie kolejnego projektu trzeba sie sprezyc i szybko konczyc to co zaczalem. Zapadla tez decyzja o tym, ze BMW bedzie wykonane w wersji solo. Kosz ma tyle niedorobek, ze nie wyrobilbym sie z przerobkami.

 

Wczoraj dorobilem gumowy krazek, ktory chronil zadek kierowcy. Wstawilem silnik. Nie wiem jak dokladnie to opisac, ale wyzlobilem czesc laczaca dwa dekle na cylindrach. Pomalowalem i delikatnie zwashowalem silnik (moze jeszcze troche to poprawie).

 

th_DSC00070.jpg th_DSC00072.jpg th_DSC00073.jpg

 

Dzis postaram sie dorobic motylka na kierownicy, moze licznik, wstawie tez akumulator, pomaluje nowe czesci i zabiore sie za okablowanie. Plan ambitny, ale terminy mnie gonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jeszcze pare czesci i bedzie mozna docierac . Wczoraj niewiele... Wkleilem akumulator, licznik i wlacznik swiatel. Liczik to po prostu czarna kropa ze zrobiona z drutu obwodka (drukarka laserowa sie skitrala, a efekt atramentowki jest identyczny jak moja czarna kropka). Zrobilem tez nowego motylka. W kilku miejscach poprawilem malowanie. Ogolnie tak to wyglada:

 

th_DSC00079.jpg

 

Po powrocie z pracy planuje dodac pare czesci do silnika i okablowac motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

W warsztacie niewielkie postepy. To dlatego, ze robie dwa kroki do przodu i jeden do tylu. Zrobilem okablowanie z wlosow pomalowanych na czarno i stwierdzilem, ze kable wydaja sie zbyt cienkie. Zerwalem wiec to co powstalo i zaczalem od nowa. Dodalem tez kilka drobiazgow: wlacznik zaplonu i stelaz chroniacy front silnika. Zabralem sie tez za wydech. Forma na rurze jest tak slabo spasowana, ze gdybym chcial ja wyrownac skrobiac ja skalpelem, to w przekroju bylaby owalna. Odcialem wiec ten kawalek i zastapie go drutem. W kolektorze wywiercilem juz niezbedne otwory:

 

th_DSC00106.jpg th_DSC00105.jpg th_DSC00098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzieki Pafica, ale ja nie jestem z tego modelu w pelni zadowolony. Rafal, juz domalowalem te brakujace nity na siedzeniach.

 

Dorobilem tez wydech i ciegna na silniku, poprawilem tu i tam, zalozylem kalki i przybrudzilem.

 

th_DSC00140.jpg th_DSC00139.jpg th_DSC00136.jpg th_DSC00134.jpg th_DSC00133.jpg th_DSC00132.jpg

 

Podsumowanie:

 

Ten model to istny poligon doswiadczalny. Wyprobowalem na nim nowa technike nawijania szprych i po raz pierwszy malowalem aero (i pewnie dlatego uwazam go za model nieudany...). Bycmoze za bardzo sie spieszylem pod koniec budowy. Widac to po jakosci nitow na siedzeniach. Jeszcze innym bledem bylo dorabianie tablic rejestracyjnych bez kalek (ktore wczesniej zgubilem). Z wymiarami tylnej tablicy trafilem, ale przednia jest duzo wieksza niz kalka. Wydaje mi sie tez, ze przednia lama wklejona jest za wysoko - do poprawki (ale tylko to...).

 

Na szczescie model z daleka ladnie wyglada, a niewprawione oko laika da sie nim zauroczyc

 

P.S. Dziekuje wszystkim za sledzenie tej relacji i pomoc. Acha, kolejne motory beda lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.